Kočár do Vídně (1966)

Film o žebřiňáku zapřánutém koňmi, který kočíruje Janžurová, toho času udatná česká hospodyně, spolu s Hanzlíkem,který infantilně zahrál infantilního němce(rakušáka ve službách wermachtu). A jedou lesem. A toť vše přátelé. Bod za závěrečných slovy 6 minut ze 76 minut. Něco do sebe: krtek3, Zemi11

Nebeští jezdci (1968)

Něco mi říká nekomentuj československé drama o válečných letcích z anglie, točené roku 1968. Sugestivní názor. Černobílý snímek, velmi poutavý, do kterého jsem se vžil, užil, připoměl a přemýšlel(účel každého filmu). Vžil do citově zabarveného filmu, kde krásné, radostné, nebezpečné i smutné přichází každý okamžik. Užil výrobné herecké role(Hrzán, Nováková), reálný příběh, zfilmované právě ty podstatné události řadového letce Připoměl, že válka stojí za hovno. Přemýšlel nad tím, kdo by z nás v dnešní době přinesl oběti(jakékoliv) za vlast. Zlatá kolekce české kinematografie.

168 hodin (2006) (pořad)

Chtělo by to víc buzerovat levičáky:)

Sousto (1960) (studentský film)

Sousto můžete shlédnout zde

Che Guevara (2008)

Mám slabost pro filmy, které se zaobírají historickými postavami a proto zvyšuji, ovšem oprávněně, objektivně, nezávisle, nezaujatě, laťku kritiky. Ernesta Rafaela Guevaru, jakož to symbol kubánské revoluce, lékaře, vojáka, vizionáře, levičáka, který z mexika na kubu připlul s Fidelem Castrem, bratrem Raúlem Castrem a 82 přívrženci a zrealizoval převrat, znám. Znám obecná fakta.... a právě proto a tedy jsem šel do kina abych se dozvěděl víc informací a zajímavostí o této ikoně. Film má dvě dějové úrovně, které se průběžně prolínají. Jedna černobílá - pobyt Che v NY, při mezinárodní konferenci OSN, kdy se dozvídate jeho názory, jak neměl rád kapitalismus, ale už jsem se nedozvěděl jaký systém on upřednosťoval a další myšlenky, obecné známé, a druhá, barevná, je "nádherný" příběh o vojenském vzestupu. Víme, že trpí astmatem, vyndavá kulky z prdele, potrpí si na analfabetech (na tom něco bude), je geniální stratég, osobnost a nabízí se Vám hero, který v pouličních bitvách střílí na míle přesně i když má sádru, bazuka je jeho přednost a další oxymorony, kdy nevěřícně kroutíte hlavou... Tedy je Vám nabízena zcela povrchní dějová linka, kdy hledáte trošku srozumitelnosti a orientaci v datech, místa ( tzn. vektorovýho časoprostoru:)), podstatných událostí. Rozhovory s Fidelem jsou strohé, opakují se zde stejné problémy a prostě to nezobrazuje přesnou tvář.... Kdybych točil film o Che, točil bych ho pravdivěji(nezobrazovat ideál), naturalistcky líčit vztahy a morálku mezi vojáky(nesoustředit se pořád nad základním výběrem dobrovolníků do armády zda - li umí číst či ne), krvavé střetnutí (pocit vcítění do bolesti, útrap partyzánskéhé války), herecký výkon hlavní postavy absolutně nepřesvědčující (chyběl charater - např. Poslední Skotský král - Idi Admin) a další. Nevim z jakého úhlu pohledu, formy, mám tento film brát. Romantik, historik bo generace Y, co si potřebuje užít jeho revolucionářské myšlení a odpovídat si? Teď optimismus. Po shlédnutí můžete dopadnout třebas jako Tetsuo:)) Zajímavé komentíky Kikuka a Němi.

Desperado (1995)

Neměl jsem předtím koukat na El Mariachiho.

Zlaté oko (1995) odpad!

Jako ve scary movie. Tak to je teda pěkná píčovina. Agentovi 007 tleskám ve stoje.

Souboj vojevůdců (2002) (seriál)

Od prvního žvance.... nemám rád, když se amíci arizonští, co žerou fazole, pustí do evropských tradičně historických obilnin. Představte si jak amíci vaří například rajskou. Katastofa. Neumí to uvařit a tak melou a kvedlají a kecají o tom, jak nejlépe to udělat aby se to vzhledově líbilo a ti pitomci to sežrali. Knedlíky jsou malé, trošku oplzlé, spařené a nikde nezjistím z jakého těsta jsou, kolik a jaké mouky bylo použito i když pravda trošku bych se jich při prvním pohledu najedl, ale ta rajská omáčka mi to totálně znechutí. Nevěřim jí, přotože opět nevim kolik tam bylo dáno ingrediencí, a pochybuji nad lhůtou spotřeby. Při detaílním zkoumání objevuji stopy penicilinových skvrn a strašně to zapachá. Samozřejmě ti idioti se nenamáhali ani přidat libové hovězí jen nějaků masovou náhražku. Tohle fakt žrát nebudu!!!!!!!!!!!! Doporučuji jen těm, kterým chutnají americké kvalitní pokrmy z fast foods.