Od Fica do Fica (2012)

Popravde neviem ako mám dokument hodnotiť... kolíše mi to od dvoch do štyroch hviezdičiek, ale za to môže to spracovanie, ktoré je u Piussi ako vždy ZLÉ. ALE veľmi jej ďakujem za to, že sa snaží, pretože snaha sa cení. Teda ja si ju cením. Cenil som si ju aj vtedy keď som bol mrznúť na námestí (hoc len ako fotograf). Cenil som si tú snahu organizátorov a všetkých čo prišli. A teraz keď mi je po dopozeraní tohto snímku zle mám chuť "emigrovať". Ale nespravím to. Pretože to je až moc jednoduché. Čaká nás dlhá cesta, cesta na ktorej sa budeme učiť ako vychovávať z našich detí osoby z vlastným názorom a z odhodlaním bojovať za pravdu. Čaká nás aj veľa učenia o tom ako "používať demokraciu" a veľa iného, aby sme raz mohli byť na Slovensko - teda na masu ľudí žijúcich v našej krajine - teda na NÁS hrdí. Ešte k dokumentu, teda k názvu, ktorý síce vystihuje obdobie, ktoré Piussi ukázala no zároveň evokuje univerzálne heslo, ktoré pomohlo schovať sa Gorilám do hmly: "Lebo Fico!" Takže kontroverzných 50%.

Nemoc třetí moci (2011)

Tak dôležitá téma a tak zle spracovaná... ale čo sa autorky týka tak lepšie ako "Výmet". Slovensko potrebuje aby o ňom natočil niekto silný minimálne trojhodinový Zeitgeist, aby sa ľudia začali zobúdzať a aby sa tu oplatilo žiť. ALE nech to netočí Piussi.

Halloween (1978)

V predvečer sviatku Všetkých svätých som si pustil Predvečer Sviatku Všetkých svätých a... čas sa na tom filme už dosť podpísal. Síce to bol Carpenter, ktorý to krvavé divadlo rozbehol a aj keby som chcel hodnotiť v kontexte doby v ktorej (podla niektorých) kultový Halloween vznikol, nemôžem dať viac ako 60%.

My děti ze stanice Zoo (1981)

70% kniha je samozrejme obšírnejšia, no do filmu sa posnažili dať podstatu. Hnusný Západný Berlín so svojimi hnusnými panelákmi a samozrejme ešte hnusnejšou Bahnhof Berlin Zoologischer Garten...

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Mohol by som napísať že slabšie ako jednotka no napíšem len že je to iné ako jednotka (aby som obhájil moje hodnotenie). Takže viac komédie, viac dôchodcov, prijateľná stopáž a tie ďalšie veci ako Chucková zblúdená guľka či Arnoldova topánka značky Smart :)) 68,5% ale 4*

V pasti (2005)

57% ...keď som pozeral Teda Bundyho, tak som "fandil" Tedovi, aj tu som v podstate držal s tým nesprávnym pretože tá Hayley mi prišla taká odporná mladá ... a celé mi to prišlo "až moc" tak že mi nič iné nezostávalo.

SLC Punk! (1998)

Neviem už ktorý slovenský pankáč svojho času povedal že punk má v hlave, nie na hlave a vlastne o tom je aj tento film... Ako to tak býva každá parta má tvrdé jadro, ktoré je to najtvrdšie a zároveň najčistejšie v ideách, ktoré stelesňuje. Čo sa však udeje, keď tvrdé jadro začne mäknúť a to celkom prirodzene? Nie, neprestali si farbiť vlasy, robiť si číra, neprestali Fuckovať na počkanie, no v pauzách medzi týmto sme my zistili že je to všetko póza... 70%

Proti zdi (2004)

Ak si myslíte že nemecký film o a.) nemeckých Turkoch čo nechcú byť Nemcami, b.) nemeckých Turkoch čo zabudli byť Turkami, c.) o turkonemeckých sebevrahoch, v hlavnej úlohe s bývalou pornoherečkou nemôže byť dobrý, tak sa mýlite: 80%.

Čierna minúta (1969)

Námet: Hana Zelinová - Moja je pomsta (1967) Skvelá atmosféra leta ´69 v budujúcej no i rúcajúcej sa Bratislave, Pohľad na módu, životný štýl počas zlatého obdobia ČSSR, ale tak pokazený dej... škoda :(

Pasti, pasti, pastičky (1998)

80% Exploitation od českej suprafeministky Chytilovej, ktoré sprvu ako komédia vás môžno chytí, možno nie (Donutil) no neskôr sa preleje (v dnešných gorilích dňoch) do politickej drámy aj o tom, akú cenu má pre spoločnosť jedna znásilnená žena.