Zabiják & bodyguard (2017)

Slušnej akční film s výbornou ústřední dvojkou a také jejich partnerkami. Právě rozdílnost přístupu Reynoldse a Jacksona je úžasná a otevírá dveře ke spoustě vtipů, hlášek, fuckování a také k velmi dobrým akčním scénám. K tomu připočíst super výběr písní a vychází z toho komedie roku zatím. A mimochodem trailer je perfektně sestříhán.

Dunkerk (2017)

Strhující akce, úchvatná Zimmerova hudba a perfektní zvuk. Skvěle vyprávěný a gradující příběh. Herci naprosto přesní a Tom Hardy opět kraluje a tomu jen stačí říci pár vět a upřeně se koukat. Ale k dokonalosti mi pár bodů chybí. Například větší depka a také jatka na pláži samotné, nebo kde vlastně na té pláži je těch 300 000 lidí, jejich materiál, mrtvoly apod.... Silný zážitek v kině.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Tak to je akční masakr s dobrým nápadem přesunout Doma do záporné role a vysvětlit velmi uvěřitelně jeho motivaci. Spousta hlášek a výborných akčních scén. Líbí se mi, jak si tvůrci prostě hrají, ví co lidem dát, ví co mají dělat, a přesně to ví i diváci. Kdo čeká něco navíc, bude zklamaný. Já se skvěle bavil.

Memphiská kráska (1990)

Překvapivě celkem zábavný film na to, že se odehrává téměř celý v jednom bombardéru. Akční scény slušné, herci výborní. Žádná extra třída, ale jako slušný válečný film to obstojí.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Nejlepší Spider-man? Pro mě určitě. A může za to jak Tom Holland, tak hlavní záporák. Jejich motivace i rozhovory jsou perfektní. Starkovská mentorská role také. Výborná je také návaznost na Civil War, takže žádné pokousání, žádné objevování síly, se kterou přichází velká odpovědnost atp. Spousta vtipů, narážek, a nejlepší potitulková a vlastně i předtitulková scéna tomu dávají pomyslnou třešničku. Laura i Marisa jsou úžasné, Zendaya má pak zajímavě napsanou roli :-). Celkově vynikající a jen tak dál Spider-Mane.

Transformers: Poslední rytíř (2017)

První tři filmy série patří mezi mé hodně oblíbené. Nejsem nejvíce nadšen z jedničky, ale naopak si myslím, že až do trojky série stoupá. ALe pak přišel ústup ze slávy se čtyřkou a teď i taková zklamavší pětka. Ne že by to byl špatný film. Triky a akce je pořád celkem fajn, jen je to na film od Michaela Baye prostě málo. A celkem nuda. Robotí ninja sluha je super, Laura i Isabela super a Walhberg s Hopkinsem taky slušní. Vizuální stránka je stále úžasná, ale ne tak moc, jak bych od Baye čekal. A to je celé. Mytologie (zvláště druhá světová) je prostě prachbídná a akce nepřínáší žádné pozoruhodné momenty, žádné oblety, žádné zpomalovačky... prostě nic Bayovského. Film od mého nejoblíbenějšího režiséra a takové zklamání. Je to hodně zdlouhavé. Viděno v IMAX 3D.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Wow tak takhle skvělý film jsem po čtyřce nečekal. A to jsou první tři díly moje velmi oblíbená série. Spousta nápadů (Salazar a jeho posádka třeba), vtipů, překvapení i temných scén. Film je opravdu rozmáchlý od první akční scény až po opravdu velkolepý konec. Všichni herci se činí na výbornou. Nové ústřední duo si bez problémů získá sympatie po pár minutách a zvláště Kaya po Labyrintu je i v dalším filmu úžasná. Hudba, která si hraje s ústředními motivy série je úchvatná. Skvělá práce od dvou neznámých režisérů.

Mumie (2017)

Překvapivě hororové, napínavé a komorní. Cruise i Annabell super, Crowe skvělý jako vždy a Sofia je naprosto přesná mumie. Rozjezd univerza se povedl na výbornou. Pro mě první film v IMAX 3D

Mimi šéf (2017)

Pár dobrých vtipů a gagů, slušné tempo a zajímavý nápad. Žádný zázrak, ani film, který bych chtěl vidět znova, ale není to úplně špatné.

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Skvěle natočený, patřičně rozmáchlý film s výborným představitelem hlavní role. Charlie Hunnam si tu roli užívá stejně jako Jude Law. Spousta skvělých režisérských nápadů, včetně zajímavě natočené akce. Hezké kulisy Londinia a dalších míst Anglie. Tahle fantasy se povedla téměř na výbornou.