Severus Snape and the Marauders (2015)

Wow takhle nějak si představuji skvělý fanouškovský film a sám bych chtěl něco podobného natočit.

Thor: Ragnarok (2017)

Výborná atmosféra, super hlášky, drsná záporačka, dokonalé akční scény. Thor Ragnarok je hodně zábavný a nabušený film. Hudba je zvláštní, ale dobře se hodí do atmosféry celého filmu. Herci i herečky si to dosti užívají. Cate Blanchett je perfektní záporačka. Možná jen Karl Urban je poměrně nevyužitý, ale i ona má pár super scén. Propojení s ostatními Avengery je nenásilné a moc pěkné. Celkově maximální spokojenost.

Temná věž (2017)

Nuda, nedává to smysl a navíc je to strašně natočené. A přitom ten potenciál z toho jakžtakž cítit i je. Nicméně knihy jsem nečetl a tohle mě k nim rozhodně nepřitáhne. Vizuál je nezajímavý, stejně jako "akční" scény a závěrečný souboj snad vymýšleli za pochodu... Jako pilot k seriálu ukončenému po pár dílech by to bylo ok, ale celovečerní adaptace? Ani náhodou.

Wonder Woman (2017)

Nuda, nuda. Směšná, naivní comicsovka s minimem nenápaditých akčních scén a předlouhým a blbým dějem. Gal Gadot se mi nelíbí a její herectví i přízvuk jsou strašné. Zpomalovačky působí směšně, hudba matná. Jediným světlým bodem filmu je Chris Pine. Jediné co můžu říci, že to bylo trochu lepší než Batman vs. Superman, ale ne o moc.

Deepwater Horizon: Moře v plamenech (2016)

Peklo, které ždíme rozpočet do posledního centu. Velkolepé, zábavné a výborně natočené. Skvělý casting. Atmosféra by se dala krájet. Perfektní katastrofický film, které mu k plné palbě chybí alespoň pár lahůdkových záběrů.

Králova přízeň (2008)

Jindřich VIII. a jeho ženy. Kolik těch adaptací všech verzí ještě bude? Takové hvězdné obsazení a takový poměrně nezajímavý a nudný film. Škoda.

Kong: Ostrov lebek (2017)

Je to brutální, ve většině akčních scén velkolepé a nápadité a vizuálně moc pěkné. Ale celkově je to poměrně nezajímavé, přeplácené. Prostě od všeho něco a celkově nic. Dokázal bych si to představit jako opravdu válečné drama se vším všudy. Parafráze Vietnamského pekla. Bez těch všech vtipů a tedy i Reillyho. Atmosféra sedmdesátek také mohla být daleko lépe využita. Každopádně Brie je skvělá. Jackson a jeho vietnamský syndrom také. Když to srovnám s Godzillou tak Kong vítězí na plné čáře, ale stále nejsem rozhodnutý, jestli chci vidět celé univerzum příšer.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Tak to je ještě větší šílenost než minule, ale bavil jsem se stejně dobře. Švihlá záporačka, úchvatné akční scény a shazování a parodování původního filmu. Americká pobočka je boží. Velká spokojenost.

Frajer Luke (1967)

Ten název je všeříkající. Paul Newman je prostě frajer.

Assassin’s Creed (2016)

Přesně jak jsem se (nejen já) obával. Scény z minulosti jsou výborné, scény ze současnosti nudné. Přesně jako ve hře. Problém je časový poměr, který je výrazně ve prospěch současnosti. A to je velká škoda, protože dění v laboratoři absolutně nedává smysl. Promarněn další velký potenciál.