Karlík a hřiště snů (2008)

Rád bych byl znovu dítětem a tyhle příběhy bez sebemenšího kritického povzdechu hltal na VHSkách. Škoda, časy už jsou pryč. (65%)

Správci osudu (2011)

V tomto filmu se krásně skloubí absolutně povrchní a debilní myšlenka s úžasným a fantaskním dějem okolo. Vše to dohromady dává jakž takž fungující celek, který skřípe především v momentech, kdy se mluví. Je to romantická pohádková kravina, která si hraje na božskou sci-fi. Ať je to jakkoliv, a děj snímku uhádnete asi po 30 minutách (zde si dovolím použít hlášku ze ZPÍVÁNÍ V DEŠTI - "za ten scénář opravdu někdo platil?") nakonec asi budete milencům fandit, i když mě ke konci přišlo, že si to už Matt a Emily prostě nezaslouží. Bylo to hodně vydřené, zbytečné dlouhé, předvídatelné, patetické až hanba, ale svůj účel a především publikum si to určitě našlo. Mě to jakž takž pobavilo, ale znovu se na to, narozdíl od bratříčků typu DEJA VU či VEČNÝ SVIT NEPOSKVRNĚNÉ MYSLI nepodívám, protože zde autoři prostě nedokázali oheň "božství" a osudu ukočírovat a přitáhli to až moc za vlasy. Mělo to určitě navíc. (65%)

Lidice (2011)

Mezi 3 a 4, definitivní rozhodnutí při příštím shlédnutí. Nečekaně kvalitní, dle mého názoru poměrně věrné a spravedlivé zpracování lidické genocidy.I přes všechna pozitiva mi tam přebývalo trošku moc slazení a romantické zápletky v pozadí, která však kontrastovalo s tím vším okolo. Mohlo to být o pár minut kratší, dalo se něco vypustit a někde naopak přidat, scénáristé se mohli zaměřit na menší množství postav a ty ostatní nechat ležet více ladem (což se samozřejmě těžko říká, protože úcta k daným lidem říká - zmiňme všechny osudy, které zasáhla tato hrůza, což bohužel ve filmu nemůže jít). Mezi to nejlepší patřila výprava, herecké výkony hlavních postav (především Budař, Roden, Bydžovská). Z mého pohledu jeden z nejlepších českých historických filmů, který si něco půjčil z Protektora a něco z velkých válečných dramat, ale i přese všechno zůstal do určité míry svůj a vylíčil, co se dalo. Největším zklamáním byly nějaké málo emotivní scény, např. odebírání dětí od matek, které je pouštěli bez snahy něčemu zabránit -> po dvou dnech v malé místnosti bez kontaktu s okolím bych čekal řev, pláč a bránění na život a krev, tato scéna byla přímo do očí bijící a nebyl jsem jediný, kdo se nad ní v kině pozastavil. Kdyby autoři vychytali takovéto drobnosti, mohl být na světě jeden z nejkvalitnějších českých filmů posledních pár let. Škoda. (70,5%)

Ti druzí (2001)

Nedávno jsem to viděl po druhé po X letech, ale pamatuji si, že už jako dítě jsem uhodl hlavní pointu celého snímku, na které je ta neskutečně mrazivá atmosféra postavena. Když jsem byl mladší, občas jsem se lekl či bál, a a ta atmosféra mě možná dostalo skoro do kolen. Asi chci moc, ale u tohoto horrur/thrilleru jsem se ani jednou nevyděsil a až na dobrý vizuál, vvýbornou Kidman a pár vtipných nápadů nic moc nenabízí. Slušný snímek, v žádném případě však dokonalý či neotřelý. (65%)

Zdrojový kód (2011)

Deja vu, Inception, Matrix, Donnie Darko střižený romantickou zápletkou. Velice zajímavý film, s námětem, který byl i v těch 90ti minutách dost vyždímán... Po všech stránkách skvělá zábava s jediným problémem - bylo to fakt až moc jednoduché a přímočaré... Navíc i přes ztřeštěnost konce musím přiznat, že jsem ho očekával, ačkoliv to podle mě odporuje všemu. Těsně na hranici 3 a 4 hvězdiček a protože jsem letos přísnější dávám ty 3. (70%)

Vřískot 4 (2011)

Tohle není Scary Movie 4 ani porno verze Vřískotu ? Pokud to má být plnohodnotná čtyřka a má od fanoušků horroru vysoké hodnocení, děsím se kam až klesají kvality žánru. Místy vtipné, místy nechutné, občas i překvapivě chytré, ale v žádném (!) okamžiku děsivé. Pokud bych šel na takovýto snímek jako na hororovou komediální parodii nebo psychologické komediální drama tak budu v hodnocení možná mírnější (každopádně bych odsuzoval trapné zpracování i zbytečnou celovečerní stopáž). V tomto případě se jen mlátím do hlavy a buďto jsem genialitu tohoto horroru nepochopil nebo moje očekávání, kdy se chci aspoň trošku leknout nebo bát, jsou nesprávné. Tak jako tak nudný podprůměr, který to do vod dvouhvězdičkových snímků dotáhl jen díky slušným hercům (avšak s povětšinou debilními dialogy), scénám v podprsenkách a skvělému začátku (film ve filmu, umístění ve filmu, který sledují naši hrdinové) a ucházejícímu konci. Více strachu přinesl i HOSTEL a více humoru všechny béčkové crazy parodie. Pokud je toto současný standard hororového žánru tak se "děsím" každého dalšího počinu. (30%)

Mamma Mia! (2008)

Jako film nic moc... Jako opravdu dlouhý klip s výbornými herci (minimálně kvarteto Streepová, Brosnan, Firth a Skarsgard si zaslouží kloubok dolů) to více než stačí. (60%)

Zevlovat a prudit (2009)

(Seth Rogen patří mezi mé nejoblíbenější herce). Brilantní one-man-show z absolutně předvídatelným příběhem včetně pár trapných klišé a dokonce pár odběhnutí k vyložené trapnosti. Proč tedy tak vysoké hodnocení ? Podívejte se na první větu ;). On to zahrál fakt dobře... (55%)

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Tento snímek mě překvapil hned několikrát. Za prvé jsem nečekal, že ruská předělávka některého z Amerických klasických děl mě donutí kouknout se na originál, ale úžasná verze Nikity mi to vyvrátila. Stejně tak jsem nečekal, že mě může bavit koukat dvakrát na to samé, i když znám konec, ale stalo se tak. Pak jsem byl nesmírně potěšen hereckým obsazením a účastí Voskovce. A na závěr se musím doznat k jedné věci - ruská verze u mě přeci jenom trošičku zvítězila. Tak jako tak velice kvalitní podívaná. (80%)

Dorian Gray (2009)

Výborné obsazení a herecké výkony, ale autoři to trošičku přehnali s tím erotismem a akčností a to mohu říct i nehledě na to, že jsem knihu nečetl. Oscar Wilde by to takhle prostě nenapsal. I přesto zábavná podívaná, tihle herci si mohli společně klidně střihnout pár dalších filmů a rád bych se na to podíval. (70%)