• Fantasy

Romeo musí zemřít (2000)

Skvelý akčný film, DMX slušný výkon, Jet Li vs Mark Dacascos dobrý fight!!! a zdá sa mi že tam bola aj Kelly Hu? tak prečo tu neni ona ani M.Dacascos uvedený v zozname hercov? 100%

Neviditelný cíl (2007)

Naprosto super akčák, skvelý príbeh, vykony hercov(najmä Jackieho syn ktory to zahral fakt bravurne ta finalna scena dost silná), skvelé akcne sceny, akcie, Wu Jing ako hlavný záporák, čo viac chcete? 95%

Poslední samuraj (2003)

"Náležím válečníkovi, ve kterém se dávná cesta spojila s cestou novou." Jedným slovom: "Nádhera". Tento film som videl viac krát a stále som sa ho nenabažil. Edward Zwick vytvoril niečo až priam neskutočné. Neuveriteľne silný príbeh, výprava. Tomovi úloha fakt sadla a to čo predviedol Ken Watanabe alias Katsumoto bolo niečo neuveriteľné. Tento film má úplne dostal, "silné" bojové scény a záverečná bitka ma dostala a neskutočne dojala a uronil aj slzu. Všetko doplňala nádherná hudba Hansa Zimmera. 100%

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Prepačte popredu za dlhý komentár ale toto je len v skratke :-) Tak dávam 5* ako ostatne na všetky filmy o Harrym Potterovi. so why? pretože je to moja srdcovka, vyrástom som na tomto fenoméne, som plne pohlteny ich svetom čarov a kúziel, táto sága ma zmenila. Tato first-half finálneho dielu je naprosto bravúrna! smekám pán Yates!, suhlasim s inymi ktori tu pisali, že sa Yates pre túto sériu narodil,škoda, že ju netočil od začiatoku :/ premna zatiaľ tento diel najlepší zo všetkých, tento film bol vlastne o ústrednom triu - (Harry,Ron a Hermiona)...velmi ma potešila Emma Watson, svečalo jej to ako nikdy predtým (ps. I love you), chcem ta pod stromcek na Vianoce :-P . vseobecne herecke vykone hlavneho tria Radcliffe + Grint + Watson boli bravurne(najmä Emma to zahrála si myslím pekne mala tu dosť ťažkých scén) v scénke, pri ktorej sa dvojica snažila znićit medailon bola Watson nehorazne sexy, tato jemne eroticka scena sa mi velmi páčila a vrcholom bola totálne romatická scénka ich spoločného tanca v týchto temných časoch na hudbu od Nicka Cavea: O'children, fakt pri tejto scene mi sli slzy skoro do očí. bolo to nádherné, nežné, romatické... neuveriteľné akčné scény - skvelo natočené (scéna v kaviarni, na ministerstve, 7 potterov, les, sídlo Malfoyovcov), Munfungus Fletcher bol geniálne dabovaný a skvelý výber herca, proste teším sa doslova BRUTÁLNE na záverečnú časť!!!! a ihned musím vidiet opäť túto čast. PS: Prébeh o troch bratoch bol fantastický a diel sa veľmi podobal mojím predstavám pri čítaní knihy! fakt po skonceni som bol tak sfetovany a omamený, že som ešte chvíľu nehybne sedel v sedadle a pozeral sa na tmavnúce plátno... tento príbeh ma úplne pohltil. Yates dokázal to, že som zdieľal pocity s postavymi a neboli mi ľahostajné, geniálne využitie trasúcej kamery, dokázal na maximum vytvoriť dokonale stiesnujúcu atmosféru takže ten fim zďaleka neni rozprávka(zo už vlastne ani 5tka a 6štka), cítil som snaď všetky možné pocity, a hovoril si nech to nikdy neskončí, raz som sa pozrel na hodinky v modlil sa nech je to len prvá pol hodina :-))) , efekty vynikajúce(najmä scéna keď ničili medailón), Yates nám tu nechal mnoho otázok a udialo sa tu veľa vecí, ktoré si isto mnohí nevšimnú a tí, ktorý čítali knihy tak vedia o čom hovorím. pridaná scéna(bozky Daniela a Emmy sa mi dosť páčili, bolo to príjemné spestrenie), škoda že nakoniec bude Emma s Rupertom ja by som bol za opak :-D Emma s Danielom. Yates prosté vie čo robí a jeho pojatie latky je pre mna to najlepšie. Ale aby nebola len chvála neprišlo mi vhodné v niektorích scénach ich odľahčenie(Luna pri Dobbyho smrti to pokazila...) ale Ruperove vtipky stáli zato. Tak on je asi najväčší talent a Helena B.C geniálne vyšinutá.