• Fantasy

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Skvelé! Tommy Wirkola nám dokázal, že vie predsa len dokáže točiťzábavné snímky s množstvom skvelých hlášok! Už po pár hláškach Vám bude jasné, že to bude guilty pleasure (roku?). Tommy urobil dobre, že do hlavných rolí obsadil neokukanú Gemmu Arterton a Jeremyho Rennera. Obom rola neskutočne sadla, veril som im všetko a čo sa týka Gemmy tak pohľad na jej krásny hrudník nenechá chladným nejednoho "chlípnika" ako som ja :) neskutočne sexy v tomto filme pôsobila a vystupovala (prekvapení?). K tomu si pripočítajte pár čarodejníc na čele s charizmatickou a stále príťažlivou Famke Janssen alias Muriel, litre krvy, vybuchujúceho stopára, lietajúce vnútornosti a výsledkom je tento akčný nášup plný nezabudnuteľných hlášok. Whatever you do, don't eat the fucking candy!

Iron Man 3 (2013)

Tony Stark je boh a génius, Pepper okúžľujúco čarovná a Shane Black opäť nesklamal (čo som sajmozrejme očakával). Jednoznačne najlepší diel série! Teraz už len dúfať, že potitulkovská "psychologická" marvelacká scénka tam nebola len tak :) " I'm Iron Man! "

Mumie (1999)

Tak po pár rokoch som si pozrel opäť múmiu, tento krát vo vyššej kvalite a v originálnom znení :) a musím povedať, že mato chytilo zas viac ako naposledy. Vždy si tu nájdem niečo čo ma vždy poteší. Tento film povedažujem v rámci v žánru za jeden z najlepších, Stephen Sommers natočil túto pecku so skvelými efektami, hercami, krásnymi herečkami medzi ktorými očarila najviac Rachel Weisz, ktorá je neskonale rozkošná a krásna(v tom egyptskom kaftane by som ju zjedol :)) ) k tomu bad-ass sympaťak Brendan Fraser, charizmatický Oded Fehr a Arnold Vosloo, ktorému rola sadla ako uliata a všetko ste mu doslova uverili a trablér John Hannah. Vo filme nechýba humor! čo filmu pridáva na hodnote. Nemôžem inak ako plné hodnotenie tento film ja proste boží, film mojho dectva a vôbec! "This one is strong"

Dostaňte agenta Smarta (2008)

Tak dobre som sa už dávno nesmial! Steve Carell opäť potvrdzuje, že v rámci zabávačov patrí medzi spičku. Úvod bol trocha pozvolnejší ale akonáhle sa Max zrazí z agentkou 99 a následne sa vydajú spolu do Ruska tak začíná tá pravá zábava. Neskutočne im to obom sadlo ako dvojici, dopĺňali sa navzájom vždy a bola tam aj chémia(človek by to skôr nečakal ale časom to medzi nimi začalo pekne iskriť :)) ) keď niečo povedal niekto tak to bola jasná hláška a jedná akčná scéna je nahradená lepšou a Carell skôr ako nemehlo tu pôsobobí ako novodobý Agent 007 :)) k tomu krásna, sexy dračica Anne Hathaway, ktorú žeriem aj keby mala na sebe neviem čo otrasné, herci ako James Caan alebo Alan Arkin potešili hodne. [DVD] "A holy shit. A ferrari!"

Jian yu (2010)

Ďalší skvelý film, ktorý patrí do radu tých lepších wuxia filmov. Rukopis Johna Woo tam bolo sakra poznať! Veľmi dobrá bojová choreografia, miestne súboje sú prakticky bez chyby, skvelá Michelle Yeoh, na tú jej techniku "prolévaní vody mečem" tak to bola jedná krásna lahôdka sa nato pozerať, príbeh je v týchto filmoch ako vždy veľmi zaujímavý s množstvom prekvapení a nápadov. Konečne niečo zručne natočené pretože sa poslednú dobu sa toho točí dosť ale nie vždy všetko je dobre natočené. Toto je určite výnimka. Nemôžem inak ako dať všetkých 5 shurikenov :)) [DVD]

Pěsti ze železa (2012)

RZA sa musím povedať predviedol celkom slušne! Pokiaľ máte radi kung-fu mlátičky tak toto je film pre Vás! Iste nemôžete to porovnávať so starými klasikami ako 36 komnát Šaolinu alebo všeobecne pecky od Chia-Liang Liu alebo Cheha Changa a ďalších ale v rámci žánru som mi to páčilo: litre krvy, skvelá bojová choreografia o ktorú sa postaral Corey Yuen, bolo to štýlové, celkom fajn príbeh, klasiká zápletka, desiatky krásnych žien s ktorých vysoko vyčnievala svojou omračujúcou krásou Jamie Chung, coolový Russell Crowe, démonický Daniel Wu, drňák Dave Bautista alias "mosádzné telo" a veľmi ma potešila prítomnosť legiend ako Chia Hiu Liu(známejší pod menom Gordon Liu) alebo Kuan Tai Chen. [DVD]

Sejmi je všechny (2007)

Tak to bol teda masaker! A ja tomu dám plný zásah pretože tak dlho som sa fakt nebavil. Michael Davis nám namixoval akčný kotail a s neskutočným množstvom nápadov a hlášiek o ktorom sa Vám ani nesnívalo! Čo viac si v rámci žánru priať kde mrkvožrút, ktorý je neustále nasratý vykosí všetko čo mu prišlo do cesty a to myslím doslova vykosí! Kde sa hrabe Bourne alebo Rambo ... a ktomu si prirátajte deathmetalové decko, ultra-sexy kurvu s dobrým srdcom a ešte geniálnejšími kozami(tá Monica Bellucci je s pribúdajúcim vekom viac a viac pritažilová, nemôžem si pomôcť proste) a jeden fanatický 'hitman' so zbraňami fungujúcimi len na otlačok, ktorý si myslí, že je cool. Clive Owen sa predviedol ako nikdy predtým, toho drsňaka som mu fakt žral v každej zasranej minúte tejto pecky. Niektoré pásaže som si musel pustiť ešte raz pretože si stále budete vravieť, že wtf? plus pásaže s krásnou Monicou povinnosť pozrieť aspoň 2x o:) "Do you know what i hate? No. I hate these 40-year-old jack-holes wearing ponytails. That ponytail doesn't make you look hip ... young, or cool." [DVD]

Ochránce (2012)

A ja si tomu dovolím dať nejakých 80% čo si zalúži 4 hviezdy a prečo? Boaz Yakin dokázal, že vie natočiť celkom slušný akčný film a naservíroval nám túto pecku. Ok, čo sa týka scénaru existujú oveľa lepšie filmy ALE tento patrí určite medzi 'nadpriemer'. K tomu si prirátajme jakuzzu bojujúcu proti ruskej mafii, záchránu malého čínskeho dievčatka ktoré bolo využívané pre svoju genialitu v matike a nasraného Luka alias Jasona Stathama, ktorý stratil takmer všetko, láme ruky, nohy, stieľa čo sa pohne aby ochránil dievčatko, ktoré mu 'dalo život'. Veľmi príjemné prekvapenie! "I never know what to say in these moments. What moments? The ones before i kill somebody." [DVD]