Občan Havel (2007)

viděno na testovací projekci.

Monstrum (2008)

čtyři a půl.

Kat (2004)

Guilty pleasure.-)

Václav (2007)

Původní záměr natášt Václava pouze pro televizi je na filmu znát - jako drama totiž zůstává pouze na půli cesty. Ivan Trojan si Českého lva však rozhodně zaslouží.

Californication (2007) (seriál)

Hank Moody je sympaťák a Natasha McElhone zase příjemně přitažlivá. David Duchovny se mi potvrdil jako charakterní herec s dobrým čichem na zajímavé projekty. Californication je skutečně svěží vánek mezi již trochu ohranými koncepty, jeho struktura, která se postupně z tragikomické roviny přelévá do regulérního dramatu - to se jen tak nevidí. Ne v televizi a ne na takové úrovni. Těšme se na léto, na které je ohlášena druhá sezóna.

Terminátor: Příběh Sáry Connorové (2008) (seriál)

Poměrně průser. Čekal jsem, že seriál, navazující na jeden z nejkultovnějších sci-fi filmů vůbec, by mohl mít rozpočet odpovídající dnešnímu standardu - tvůrci však evidentně zdaleka nemají tak velké ambice. Sarah Connor Chronicles je levné, stokrát a lépe viděné (i Odpadlík měl lepší akci), zlý terminátor zoufale necharismatický a chvílemi to celé vyznívá dokonce až směšně. (Půl)hvězdička za pěknou (bohužel zrovna v tomto případě jenom pěknou) Lenu Headey, druhá potom za rozkošnou Summer Glau. Právě ona je totiž ten jediný důvod, proč bych měl seriál dále sledovat. Jedna a půl hvězdičky.

Já, legenda (2007)

Horší tři. Francis Lawrence je maximálně dobrý řemeslník a Akiva Goldsman by se pro změnu zase jednou mohl trochu snažit. První hodina filmu čisté ****. zbytek **, maximálně jedna lepší akční scéna. Celkově těžké zklamání.

Taxidermia (2006)

Kdyby spojili své síly Takeshi Miike, Tinto Brass a Passoliniho zvrhlá část, dopadlo by to pravděpodobně nějak takhle.