Přes mrtvoly (2020) (seriál)

Nejsem moc na žánr political drama, ale s tímto obsazením jsem se prostě musela podívat. Bylo to celkem napínavé, ale vlastně tak trochu o ničem, asi bych vlastně nedala dohromady ani hlavní zápletku. Bylo na tom ale krásně vidět, jak v politice člověk nezná přítele.

Us (2020) (seriál)

Na tento seriál jsem se těšila od té doby, co bylo oznámeno, že tam bude hrát Iain de Caestecker. Kvůli tomu jsem si i přečetla knihu, která byla dobrá. Samotný seriál je skvělou adaptací, byť postavy Albieho i Connie byly polidštěny a nebyli to takoví protivové jako v knize. Kdybych ji nečetla předtím, možná bych nebyla tolik jednoznačně na straně Douglase, který dle mě neudělal nic špatného. Jsem ráda za to, jak to dopadlo, myslím, že to bylo pro všechny nejlepší. Iain i Tom byli opravdu skvělí.

Umění lhát (2009)

Abych pravdu řekla, tak mě to tedy trochu zklamalo. Tohle nebyl svět, kde každý musí říkat pravdu, tohle byl svět, kde každý měl potřebu říct úplně všechno, co měl na jazyku, i když mlčení je za těchto okolností běžná volba. A dále mi vadilo to neustálé se navážení do "tlustých" lidí. Ale moral of the story byl asi jakože poučný.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Šla jsem do toho jen proto, že v tom hraje Dan Stevens a Rachel McAdams. Bytostně nenávidím Eurovizi, takže to bylo vlastně proti mému lepšímu přesvědčení. Nicméně jsem ale byla velmi překvapena, jak vtipné to bylo. Čekala jsem větší kýč a méně drama, než se mi dostalo. A Dan mě opravdu nezklamal :D

Stážista (2015)

Tenhle film je takové pohlazení na duši, byl hrozně roztomilý. Jedná se o takový feel-good příběh, přesně to, co jsem čekala. Ale to není špatně. Zas tak předvídatelné to ale nebylo, celou dobu jsem se bála, že Ben nečekaně umře :D Nakonec to ale byla moc milá komedie.

Jeden den (2011)

Film jsem si pustila na doporučení, ale pomohlo, že je to romantika a jsou tam mé oblíbené herečky. A taky jsem až v úvodu zjistila, že je to podle knihy Davida Nichollse, který napsal i scénář, což je dobrý spisovatel, a bylo to v tom pak hodně znát. První hodina mě vůbec nebavila, přišlo mi to nudné a o ničem. Postava Dextera mi byla hrozně nesympatická a nevím, co na něm Emma viděla. Změnil se až moc pozdě, já už bych mu pak nevěřila. Druhá půlka filmu už byla mnohem lepší a konec byl hodně smutný, i když mě nerozbrečel, a mě rozbrečí kde co.

Zelenáč (2018) (seriál)

Naprosto boží seriál, chytne a nepustí. Hrozně se mi líbí, jak do detailu představuje práci policie, vlastně i různých oddělení a pozic, přičemž samozřejmě nejvíce prostoru dostává policejní hlídka (patrol). Je tam poměrně velké množství hlavních postav, ale seriál se věnuje všem, byť nejvíce prostoru má logicky Nathan, aka John Nolan. Je to i vtipné, dost se u toho nasměju, ale zároveň je to akční, přemýšlivé napínavé a smutné. První řadu jsem slupla za týden.

Emma. (2020)

Jsem zarytá fanynka Jane Austen a Emma je jeden z mých nejoblíbenějších románů. Mám moc ráda film s Gwyneth a miluju minisérii s Romolou. Na tento film jsem se těšila, co ho oznámili, ale po trailerech jsem byla přesdvěčena, že se mi nebude líbit, zvlášť když jsem se dozvěděla nějaké další věci. Jaké bylo mé překvapení, když jsem celý film sledovala nadšená a s takovou tou typickou šťastnou náladou, kterou z adaptací Austenovek mívám. Už jsem se na film stihla podívat dvakrát a zbožňuju soundtrack (tedy většinu - ty náboženské chorály ne). Přišlo mi to roztomilé, barevné, vtipné, kouzelné, emocionální. Ano, má to své mouchy. Herečka pro Emmu není ideálně vybraná, ale Knightley si mě totálně získal. Škoda, že další postavy kromě Harriet nedostaly tolik prostoru a někdy byly jejich charaktery i zkreslené, ale to mi nevadilo. Přidané nebo chybějící scény mi kupodivu nevadily, důležité je pro mě, že mám z filmu dobrou náladu a to se stalo.