Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Můžu říct, že Burtonovi to bez Heleny a Johnnyho prospívá. Už původní Frankenweenie byl dobrý a zde svůj příběh Tim více propracoval. Jediný problém je, že se zdá jakoby byl Burton příběhově vyčerpanej. Nevím jestli je to proto, že mu nechoděj dobrý scénáře ale když se na to člověk podívá tak Dark Shadows jsou předělávka starýho seriálu, Alenka je předělaná z knížky, Sweeney z muzikálu, Karlík opět z knížky a teďka Frankenweenie je pouze předělanej příběh z dřívějška. Kde jsou časy Velký ryby, Beetlejuice, Střihorukýho Edwarda nebo třeba i Pee-weeho velkého dobrodružství protože upřímně to jsou moje oblíbené filmy od Burtona a ty jsou důvod proč je na seznamu mých oblíbených režiséru. Pokud však bude pouze předělávat již natočené či jinak zpracované příběhy tak to nikdy nebude ono. Já vím, že je to režisér a né scénarista ale myslím, že u předem pevně daných příběhů nemá Burton dostatečný prostor pro tvořivost. Proto mi na jeho nových filmech ať jsou výtvarně sebelepší vždycky něco chybí.

Na cestě (2012)

Nečekala jsem, že to nebude podle knížky jako spíš podle života Jacka Kerouaca. Proto mi tam dost věcí vadila. Rozhovory jež možná Kerouac vedl ale Sal v knížce rozhodně ne, celá story Ginsberga alias Carlo Marxe, která v knize byla také z trošku jiného pohledu. Ze všeho nejvíc mi však chyběl právě ten pocit na cestě, který Kerouac popisuje. Prérie, hory a malá městečka po celé Americe, lidi které na cestě potkal. Navíc jsem si Deana Moriartyho představovala úplně jinak. Na můj vkus byl málo šílenej. Bull Lee i Marylou byli oba taky jiní než jak jsem si je představovala. Přestože všichni byli velmi dobří prostě mi na ty role neseděli. Pokusila jsem se však oprostit od knížky a pak jsem ten film byla schopná dokoukat

Anna Karenina (2012)

Joe opět odvedl výbornou práci. Přesto ale nedokázal vystihnout ruskou duši, ruskou...náturu. To dokážou pouze rusové. Přestože obsazení bylo výborné našla jsem pár věcí, které mi vadily. Za prvé to byl nedostatek vášně,který byl mezi Annou a Vronským. Jelikož vášeň je náplní většiny Tolstého knihy mi tento nedostatek dost kazil pravdivost jejich hereckého výkonu. Na druhou stranu jsem byla nadšená z obsazením Levina. Myslím, že lépe ho vybrat nemohli a víceméně přesně vystihli mé představy o něm z knížky. Za druhé mi chyběl v knize zmiňovaný odpor a hnus Anny vůči Kareninovi. Ve filmu z něj udělali chudáka, který neustále odpouští své ženě navzdory všemu co dělá. V knize je tomu však docela jinak. Za třetí pak, a to už není nikterak důležité, mi nestačilo vyobrazení přerodu mladé veselé rozjančené Kitty v dospělou rozumnou ženu. Myslím, že pokud bych se na film dívala aniž bych četla knihu vyšel by mi z toho trochu jiný příběh (což mohu pouze potvrdit mojí kamarádkou a mojí mámou,které obě film viděli aniž by četli knihu a líbil se jim o poznání méně než mně). Avšak i přes všechny své chyby , které ten film měl, to bylo velmi povedené zpracování a Joe Wright společně s ostatními na něj může být právem hrdý.

Atlas mraků (2012)

Asi jsem od toho příliš očekávala ale film nebyl tak skvělý jak jsem čekala.

Ladíme! (2012)

Myslím, že Anna Kendrick byla skvělá volba. Znám jí už z 50/50 a tady mi fakt sedla. Nebýt jí asi by se mi ten film nelíbil. Dala mu takovou tu lidskost která mi u ostatních filmů tohoto žánru chybí. Celkově bylo obsazení povedené. Dávám nadprůměr právě kvůli tomu, že se film přece jen trochu odlišoval od jemu podobných.

Rebelka (2012)

Výborný po všech stránkách. Pixar opět odvedl excelentní práci. Hudba, animace, scénář, hlavní i vedlejší postavy. Všechno do sebe skvěle zapadalo.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Soundtrack ucházející, taneční kreace lepší než v tom předchozím, scénář strašnej a závěrečná velká taneční scéna byla jak z klipu Pussycat Dolls. První a druhý díl se mi líbily ale tohle už je jen jedno velké klišé (ono Miami a bohatá dcerka tomu moc nepřidá no).

Superbad (2007)

průměrná komedie, v druhý polovině mě bavila víc než v první