Braindead - Živí mrtví (1992)

Je to výborná komedie s pěkně krvavým černým humorem. Nejpovedenější jsou jistě scény s prckem (v parku...), trpaslíko-zombiem, sekačkou a s velebným odcem. Pak je tam spousta středně dobrých částí, ale i pár méně povedených. Dost mi do celkového konceptu filmu nepasovala závěrečná scéna s matkou. Její karikatura už byla trochu moc přestylizovaná a celkově vzala filmu jednu hvězdičku. Dávám tedy 4 (82%)

Zeitgeist: The Movie (2007)

Na tomto "dokumentu" je nádherně vidět, co se stane, když má tvůrce předem dané výsledky (u křesťanství např. lži a výmysly) na stanovené téma a zcela uměle vykonstruuje spojení mezi tímto tématem a výsledkem "zkoumání". První část byla jedna velká blbost (a to říkám i před to, že jsem "ateista"), druhá byla už trochu lebší (ale přesto tématu spíše ublížila) a třetí byla jediná trochu rozumnější (to, že současný monetární systém stojí na výmyslech, jedničkách a nulách a stále se zvětšující zadluženosti, je prostě fakt). Ale pro všechny části platí, že celkové zpracování nestojí za nic. Dávám 1 hvězdičku (30%).

Dvojrole (1999)

Stegr tento film označil za depresivní a divný. A takový 100% je a měl být. Původně jsem chtěl dát o několik hvězdiček méně, protože je tento film velmi emocionálně hutný a smutný (což moc nemusím, nemám rád filmy, ve kterých "moji hrdinové" končí špatně). Ale nakonec dávám 4 hvězdičky, protože zde herci opravdu excelují. Kdyby byl rozpočet tohoto filmu trošku větší, snímek delší, scénář propracovanější a technické zpracování na úrovni 21. století, mohl z toho být snímek světových kvalit.

Spalovač mrtvol (1968)

Jak tento film zhodnotit - toť otázka. Film své nezpochybnitelné kvality rozhodně má. Ale které to jsou? Zcela jistě je to výborný herecký výkon Rudolfa Hrušinského, povedená kamera a jakási poetičnost a surrealita (připomínající mi Valerii a týden divů). Problém však nastává ve chvíli, kdy Karel (Roman) začíná měnit své návyky a pohled na svět. Nejednou se mu líbí věci, které se mu dříve nelíbily. Ano, lidé se slabou osobností velmi snadno přejímají názory druhých. Karel však byl již od začátku silná osobnost mající vlastní pohled na svět. K takovému charakterovému přerodu by potřeboval nějaký ten čas - tedy i vysvětlení několika scénamy, které mi ve filmu scházely. Další a mnohem závažnější problém vidím v tom, že téměř všechny vedlejší role (především Karlova rodina) byly jen nastrčené loutky, se kterými nikdo nehrál. Loutky bez názoru a bez života. A právě proto na mě působil film tak rozpačitě (monotóně i když nestejnorodě). Sám Hrušinský hrál člověka uzamčeného ve svém vlastním světě. A když se k němu přidala jeho rodina, která se na venek neprojevovala, vzešel z toho až étericky introvertní snímek (který může pro mnohé vyznít jako nudný a přehrávaný). A v tom je kámen úrazu. Film se snaží reagovat na předválečnou dobu a na snadno ovlivnitelný charakter a vnitřní zkaženost některých lidí, přičemž k tomu používá poetickou formu. Když se k tomu všemu přidá několik scének příběh nedoplňujících, černobílý obraz (Herz měl pravdu - barevné by to vyznělo lépe) a snaha o vtipnost, vznikne nám z toho nehomogenní slepenec. Hodnocení filmu se pak odvíjí od toho, jak jej divák pojme, co mu odpustí a co si sám přidá. Mé hodnocení může využít škálu 3 až 5 hvězdiček. Jestliže budu brát film zcela vážně, musím mu dát 3. Kdybych ho bral s nadhledem a vzal si z něj jen to dobré, dal bych mu 4. A pokuď bych si onen výběr zaobalil do surrealistického pozlátka (do něhož autoři film zabalit jistě nechtěli), dal bych bez váhání 5 hvězdiček. K tomu bych však vyžadoval barevné provedení, které se nesnaží o rádoby realistickou, hororovou atmosféru, narozdíl od toho černobílého. Jaká to škoda. A tak dávám 4 hvězdičky (79%).

Hospoda Na mýtince (1997) (divadelní záznam)

Pro mne slabší Cimrman. Nejlepší byly tance a písničky. Kdyby tam chyběly, možná bych dal i 1 hvězdičku. Důvodem jsou nevtipné opakující se sekvence, včetně zmiňované děvky.

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Seminář nadprůměrný, hra výborná. Trošku nechápu většinu zdejších komentářů.

Dlouhý, široký a krátkozraký (2006) (divadelní záznam)

Nevím, nevím, dřív se mi to líbilo víc. Chtěl jsem dát 5 hvězdiček, ale uvědomil jsem si, že jsem se v určitých chvílích trošku nudil. Inu opakovaný vtip přestává být vtipem. A když se k tomu přidají scénky, které jen zabíjí čas. Nemohu dodat nic jiného, než že za mě jsou to 4 hvězdičky.

Čarodějky (1998) (seriál) odpad!

Další z temnotou přeplácanej kýč. Zde není co komentovat - odpad (9%).