Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Tak toto išlo úplne mimo mňa. Odhliadnuc od toho, že som skoro nikoho nepoznal, to malo nezaujímavý scenár a slabý humor zameraný skôr na humus. Presne takéto komédie nemám rád a preto som tento film pretrpel až do vykúpenia na konci. Verbal to napísal veľmi jasne a v tomto prípade sa s ním zhodujem. 25%

Zmizení (2013)

Výborná kriminálka s výbornou atmosférou. V polovici trochu stráca tempo, ale to potom doženie. Hugh Jackman prekvapil solídnym výkonom, Jake Gyllenhaal zopakoval to, čo už predviedol v Zodiac. Všetko spolu funguje a aj napriek dĺžke som sa nenudil. Zodiac som videl síce dávnejšie, ale mám pocit, že Prisoners je o trochu slabší film. 85%

Thor: Temný svět (2013)

Tak trochu sklamanie, väčšina deja sa odohráva mimo Zeme a pritom už v prvom filme sa mi najviac páčili scény na Zemi. Takisto to bolo aj v 2ke, kde patrili k najlepším, ale bolo ich zúfalo málo. Dej je rozťahaný, ku koncu naberie lepšie tempo, ale zároveň je rýchlo ukončený. Zároveň som mal pocit, že sa vytratila väčšina humoru, čo je veľká škoda. 3D je absolútne nevyužité a zbytočné, určite choďte na 2D a za ušetrené peniaze si môžete dokúpiť popcorn, aby úvod rýchlejšie ubiehal :) PS: po titulkoch je ešte jedna scéna 60 %

Panelák (2008) (seriál)

Prvá séria bola prekvapivo pozerateľná, potom to išlo postupne dolu vodou až na súčasné dno. Pravidelnejšie som to prestal sledovať niekde behom druhej série. Ten presun k "humoru" sa nepodaril a na drámu to má zas priveľa častí.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Originálny seriál s výborným obsadením a kvalitným scenárom. Pozerá sa to úplne samé a navyše obsahuje zaujímavý mix drámy a humoru, ktorý mi presne sedí. Posledné dve série ma však až tak nechytili, nevedel som sa stotožniť s Walterovým konaním a celkovo mi aj správanie ostatných postáv pripadalo tak trochu ako naťahovanie deja. To však nič nemení na tom, že ide o kvalitný seriál, ktorý sa oplatí pozrieť. 1. séria - 80 % 2. séria - 90 % 3. séria - 90 % 4. séria - 80 % 5. séria - 80 %

Operace Silver A (2007) (TV film)

K tomuto filmu som sa dostal cez odporúčania pri filme Ve stínu. Atmosféra mi ho dosť pripomínala, výprava bola výborná a vizuálna stránka pôsobila na pomery TV filmu až neuveriteľne. Našťastie sa vďaka tomu nemuselo uberať na stopáži a film bol rozdelený do dvoch dielov, počas ktorých bolo všetko pekne rozvinuté. Potešila aj dobová hudba a prekvapivo dobré herecké výkony. Prekvapivo preto, lebo ako dobrého herca som si pamätal iba Ivana Trojana, ostatných som sem tam videl v TV a to bola hrôza :) Vyzerá to však tak, že Jiří Strach ich donútil makať poctivo a na výsledku je to vidieť. Hlavnou devízou filmu je však spracovanie hrdinstva odbojárov, nie je prehnané, ukazuje aj ich ľudskú stránku a pôsobí uveriteľne. 90 %

Holy Motors (2012) odpad!

Ďalší artový film, ktorý ma utvrdil v tom, že v očiach niektorých ľudí asi ostanem barbarom, pretože takýmto samoúčelným filmom nedokážem prísť na chuť. Niektoré scény boli zaujimavé, ale ja od filmu čakám aspoň nejaký príbeh alebo atmosféru. V Holy Motors som nič také nenašiel. 10 %

O bozích a lidech (2010)

Trochu nudný film o tom, že náboženský fanatizmus ľuďom neprospieva a je úplne jedno, akého boha vyznávajú. Chýbalo mi nejaké zblíženie sa s postavami, ktoré bolo zvládnuté až na konci (Labutie jazero), ale to už bolo neskoro. Pôsobí to skôr ako dokument, kde dej plynie bez prekážok a silnejších momentov, čo je podľa mňa škoda, pretože potenciál bol podľa mňa vysoký. 30 %

Rivalové (2013)

Trochu sklamanie, vďaka tunajšiemu hodnoteniu som mal veľké očakávania, ktoré sa nenaplnili. Hlavnou chybou bola rýchla následnosť udalostí, film pôsobil dojmom, že pôvodne mal minimálne dvojnásobnú dĺžku a následne bol zostrihaný, čo je škoda. Zvyšok je ok, preteky sú natočené celkom prehľadne a so zameraním na potešenie petrolheadov (pomerne realistické dianie na trati a s výborným zvukovým doprovodom), ale čakal som ich viac. Aj vďaka spomínanej rýchlosti deja ma film nedokázal pohltiť, tak ako by sa patrilo na film s plným hodnotením. Negatívnym prekvapením bola nízka kvalita titulkov, veľa prekladov bolo zbytočne voľných, dostalo ma viacnásobné preloženie "Wing" ako blatník, a samovoľné zmeny významov viet, napr. snahu dostať sa na 3. miesto preložili ako snahu dostať sa na 1. miesto. Prečo? Toto však nemá vplyv na výsledné hodnotenie, len som si musel rýpnuť do miestneho distribútora keď toto pustil do kín. Určite stojí za pozretie, ale čakal som viac. 85 % PS: do deja skutočných udalostí tej doby ma omnoho viac vtiahol dokument Grand Prix: The killer years

Grand Prix: The Killer Years (2011) (TV film)

Na tento dokument som si spomenul pri pozeraní Rush a konečne sa naskytla možnosť ohodnotiť ho. Je to jeden z najpútavejších dokumentov, aké som kedy videl. Obsahuje autentické zábery a výpovede tých, čo prežili - Sir Jackie Stewart, Emerson Fittipaldi, Jacky Ickx a ďalší. Nepatrím k fanúšikom modernej F1 a toto som si pozrel čisto zo zaujímavosti, aby som si trochu ozrejmil dobu, keď bolo pretekanie naozaj nebezpečné. 100 %