Sedm (1995)

Pre mňa je to dokonalý film, lepšiu atmosféru som snáď nikde nevidel, k tomu treba pripočítať skvelé herecké výkony, hudbu, scenár, kameru,...dokonca aj úvodné titulky sú super. Proste povinnosť pre každého kto má aspoň trošku rád thrillery. 110%

Úkryt (2002)

Len na úvod: Panic Room som si pozrel kvôli doplneniu "zbierky" Finchera, keďže som zistil, že tých filmov nemá až tak veľa a že všetky ostatné som videl a všetky sa mi nadpriemerne páčili (se7en je v mojej osobnej top3 filmov, kde už ani neurčujem poradie). Ale k filmu: opäť nadpriemerný thriller, kde sa v podstate zo štandardnej zápletky podarilo vybudovať kvalitnú atmosféru, aj keď nie až takú temnú ako by som od Finchera čakal, to však vôbec nevadí. Po technickej stránke je všetko na výbornej úrovni (hlavne zaujímavá kamera), ale v scenári je pár nelogických vecí, to mi však nemohlo pokaziť celkový dojem. Takže ak niekto chce seriózny a zaujímavý thriller na večer, odporúčam mu Panic Room. 90%

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Doteraz sa mi žiadna romantická komédia nijak zvlášt nepáčila a dokonca som sa im vyhýbal, pretože pri každom pokuse o pozretie som bol zahltený rôznymi klišé a nebavilo ma to. No ale Flipped je úplne iný prípad, dve roviny rozprávania ho príjemne oživili a všetko ostatné je až neskutočne pohodové (prostredie, hudba, herci, humor, príbeh,...) a dokonca mi príbeh pripadal celkom realistický, čo sa v romantických filmoch nestáva často. 90 %

PIKO (2010)

Unikátny dokument ukazujúci príbehy ľudí stojacich pri vzniku pervitínu. Svojim spôsobom máme šťastie, že ho môžeme vidieť, pretože z radov uživateľov ich prežilo veľmi málo. Prepojenie hraného a "obyčajného" dokumentu funguje veľmi dobre, k tomu treba pripočítať kvalitné spracovanie hranej časti tak z pohľadu hereckých výkonov, kamery, maskovania, ale aj minimalistickej hudby. A ak sa niekto niekedy pohrával s myšlienkou skúsiť pervitín, tak nech si PIKO pozrie a myslím, že ho to za tých 80 minút ľahko prejde. A netreba na to žiadne presviedčanie, stačia skutočné príbehy dvoch uživateľov.

Správci osudu (2011)

Hmm, konečne romantický film, ktorý ma skutočne zaujal :) Zo začiatku je to thriller, potom trošku komédia a ku koncu romantická komédia a to všetko v originálnom sci fi balení za asistencie charizmatického Matta Damona, nuž, bavil som sa. Pred pozretím som o filme nič nevedel, z úvodu som nabral dojem, že pôjde o nejaký politicko-konšpiračný thriller, ale potom prišiel prvý wtf moment a už som tušil, že to bude o dosť lepšie. Ťažko napísať ešte niečo ďalšie bez spoilerovania, treba vidieť. 90 %

Disturbia (2007)

Veľké prekvapenie, čakal som priemerný film, ale nakoniec som ostal očarený. Rýchly úvod hodnotím kladne a následne budovanie atmosféry a zoznamovanie s postavami ešte lepšie. Výnimočne mi ani nevadilo spojenie vážnosti s vtipmi. Film ma držal od začiatku do konca a to sa už dávno nestalo. Pár logických nezrovnalostí by sa síce našlo, ale atmosféru to malo silnejšiu a strašidelnejšiu ako väčšina súčasných hororov a to sa u mňa veľmi cení.

Svět ve válce (1973) (seriál)

U mňa je to jednoznačne najlepší dokument o 2. svetovej vojne, dôvody tu už boli ropzísané, ale zhrniem ich - podrobný popis všetkých dôležitých udalostí (26x52 min) a hlavne výpovede zúčastnených politikov, veliteľov, vojakov a ďalších. Ak by niekto chcel pozerať ešte niečo iné, tak to môže odložiť a začať so Svetom vo vojne.

96 hodin (2008)

Ja vám neviem, vysokými hodnoteniami som dosť prekvapený. A aj keď som sa doteraz pri žiadnom americkom filme nepohoršoval nad vyobrazením Európy (Eurotrip je môj obľúbený film), tak v Taken mi to vadilo, pretože predstava, že nejaký pomstiteľ si len tak príde do Paríža, 2 dni tam zabíja a ničí, a potom si pokojne odletí do USA, je značne mimo reality a nehodí sa ani do filmu. A je to škoda, pretože po technickej stránke je film podarený, len škoda toho scenára.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Konečne film, kde mi 100 minút ubehlo ako voda, ani chvíľu som sa nenudil a ostal som milo prekvapený. X-menov mám rád a Wolverine som videl ako posledný film zo série (až po First Class). V podstate sa mi na Wolverine páčilo všetko, ale na plné hodnotenie to nebolo, pretože mi chýbal akýsi wow efekt a nutkanie pozrieť si film znova. Vnímal som to skôr ako kvalitne spracovaný dokument :) 4/5

Rango (2011)

Veľké sklamanie, trailer ma príjemne navnadil, ale očakávania boli evidentne prehnané. Možno je to tým, že mi westerny nič nehovoria (Až na prvú polovicu All the Way Trinity) ale asi aj tým, že veľa odkazov na ostatné filmy som očividne nespoznal a možno ani nemal šancu spoznať, lebo sú zo žánru, ktorý neobľubujem. Tak či onak, musím uznať, že anímácia bola kvalitná, rovnako aj detaily, hudbu som ani nevnímal, takže zrejme ladila veľmi dobre. 2,5/5