The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

The Wire je veľmi dobrý seriál s výborným obsadením. Scenár je tiež veľmi dobrý, ale mal som pocit, že série sa vždy rozbiehali pomalšie, vždy ma to naplno chytilo až po 4.-5. dieli. Hodnotenie sérií: 1. 90 % 2. 80 % 3. 70 % 4. 60 % 5. 70 %

Poslední člověk na Měsíci (2014)

Kvalitný dokument o živote Gene Cernana. Náplň vesmírnych misií sa spomína len stručne, dokument je zameraný hlavne na osobný život. 80 %

Narcos - Season 2 (2016) (série)

Druhá séria pokračuje v štýle prvej, ale pokrýva kratšie časové obdobie a preto dej plynie pomalšie. Napriek tomu si vo väčšine dielov drží napätie a nie je problém pozrieť ju za dva dlhšie večery. Mal som pocit, že tu bolo viac španielskej časti a teda aj viac zo životného výkonu Wagnera. Historická presnosť a dobové fotografie a videá ostali, preto druhú sériu považujem za rovnocennú s prvou. 95 %

Absurdistán (2006)

Po 10 rokoch zvyšujem hodnotenie. Film sa ukázal ako veľmi nadčasový a na mnoho z predpovedí nebolo treba ani 500 rokov, aby sa stali skutočnosťou :) Slabinou ostáva druhá polovica, inak by to bolo za 5 *

Kinoautomat: Člověk a jeho dům (1967)

Naše predstavenie moderovala dcéra pána Činčeru a malo to svoje čaro. Nápad Kinoautomatu je super, bohužiaľ realizácia zaostáva. Scenár je slabý a neprospievajú mu ani pauzy pre moderovanie. Na hlasovanie by to chcelo rýchlejší systém, ale asi to v dobe uvedenia filmu nebolo možné. Ale ako skúsenosť to bolo zaujímavé. 70 %

Život, náhoda nebo záměr? (2011)

"Dokument", ktorý sa tvári strašne vedecky, ale používa maximálne nevedecký prístup: ak sa vedecký objav zhoduje s teóriou stvorenia, tak to s radosťou spomenú, ak nie, tak to ignorujú. Proste veda je pre nich fajn len pokiaľ nepopiera ich presvedčenie. 20 % za pekné zábery a snahu odprezentovať veci z iného uhla pohľadu

Mafiáni (2015) (seriál)

Výborný dokumentárny seriál o slovenských mafiánoch z 90tych rokov. Obsahuje veľa dobových záberov, reportáží a výpovedí ľudí, ktorí to zažili "z blízka". Trochu ma prekvapilo, že Reichel je tu od začiatku označovaný za podnikateľa a až na konci seriálu sám spomenie, že bol odsúdený. Najlepší je dvojdiel o Černákovi, pretože obsahuje asi najviac autentických záberov, vrátane rekonštrukcií vrážd a záverečnej reči Černáka. A navyše k tomu aj príbehy od Reichela, ktorý bol jeho kamarát. Bohužiaľ, niektoré epizódy boli spracované neprehľadne a prospela by im dlhšia stopáž. 85 %

Trabantem do posledního dechu (2016)

Stále ide o veľmi dobrý a vtipný dokument, ale juhoamerický sa mi páčil viac. Tu by to pre neznalých chcelo aspoň krátke predstavenie každého z tímu a hlavne mapu. Uvítal by som aj o 20-25 minút dlhšiu stopáž, pretože množstvo vecí sa sem nezmestilo. Predtým som bol na Marekovej prednáške, kde za 2 hodiny stihol ísť do detailov, tu sa z nich objavilo možno 30 %, čo je veľká škoda. Nič to ale nemení na tom, že ide o pútavý príbeh s výbornými zábermi. Už sa toľko nesústredí na poruchy a prekážky, ale je to viac o krajine a o ľuďoch. 85 %

Rudý kapitán (2016)

Na úvod musím spomenúť, že som prečítal všetky Dánove knihy a preto som postavy poznal veľmi dobre. Film má výbornú atmosféru a rovnako dobre je zvládnutý aj po technickej stránke. Zo začiatku je vývoj rýchly a ak niekto nečítal knihu, tak sa v tom bude určite strácať, je to nahustené a dôležitá je každá veta. Potom sa to už ustáli a nasleduje kvalitná kriminálka. Rozdiely v deji oproti knihe hodnotím tiež pozitívne, všetko fungovalo veľmi dobre a film obstojí aj samostatne. Ak niekto nečítal knihu, nech počíta s o 1 hveizdičku nižším hodnotením. 90 %

Deadpool (2016)

Dostal som čo som chcel, už od prvých sekúnd Deadpool nasadí vysoké tempo hlášok a výborne natočených akčných scén. Humor je väčšinou nekorektný, ale presne to sme všetci očakávali. Škoda, že v traileroch sa objavilo až príliš veľa hlášok, vo filme je stále dosť ďalších, ale trailery mohli byť skromnejšie. V strede sa tempo na chvíľu spomalí, ale potom sa našťastie vráti a film smeruje k jasnému záveru. 90 % PS: titulky sú dlhé, ale tradične je po nich ešte jedna scéna