Zákon gangu (2008) (seriál)

1. séria - 80 % 2. séria - 95 % 3. séria - 90 % 4. séria - 80 % 5. séria - 80 % 6. séria - 80 % 7. séria - 70 % Veľmi dobrý seriál, ktorý naplno využíva potenciál prostredia, v ktorom sa odohráva. Všetko už bolo napísané, ja len potvrdzujem, že prvá séria je síce dosť dobrá, ale aj tak slabá v porovnaní s nasledujúcimi. To lepšie príde potom. Škoda, že od 4. série sa priebeh ďalších sérií opakuje ako podľa šablóny. Finálové diely z každej série sú super, ale ostatné na nich nemajú. Stále sa to dobre pozerá a príbeh je zaujímavý, ale na plné hodnotenie to nie je. Sklamaním je posledná séria.

Měsíční stroje (2008) (seriál)

Moon Machines je veľmi kvalitný dokumentárny seriál o programe Apollo. Venuje sa predovšetkým technickým výzvam a problémom a nezdržiava sa s dobre známymi udalosťami. Napríklad aj samotné pristátie na Mesiaci alebo problémy Apolla 13 sú tu opísané len v krátkosti. Omnoho viac priestoru sa venuje popisu príprav a viac rozprávajú inžinieri z NASA a dodávateľských firiem, ako astronauti. Spolu s When we left Earth (2008) ide o jeden z najlepších dokumentov o vesmírnom programe NASA. 90 %

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Pre mňa to bolo veľké prekvapenie a zatiaľ film roka 2015. Výborná réžia, kamera, hudba, scenár a herci. Vznikla tak dokonalá atmosféra, ktorá ma pohltila a 2 hodiny ubehli ako voda. Výborné natočená akcia sa strieda s dialógmi a všetko prirodzene funguje. Tempo je pomalé, ale je to skôr plus, pretože to podporuje napätie. 90 %

Všemocný (2015) (seriál)

1. diel bol celkom v pohode, ale išlo v podstate o kópiu filmu. 2. diel však už ukázal, že s veľkou pravedpodobnosťou pôjde o priemernú kriminálku s jedným šikovnejším členom tímu. Pripadá mi to ako lacný vývar z výborného filmu, kde sa zázračná pilulka a Bradley Cooper objavujú len kvôli tomu, aby ostala zachovaná značka. 60 %

Inception - Making of film (2010)

Veľmi dobrý dokument o jednom z mojich najobľúbenejších filmov a hlavne bez zbytočného pátosu. Prekvapilo ma, že počítačových efektov je omnoho menej ako som si pôvodne myslel. Väčšinu trikov robili poctivo a aj to je dôvod, prečo Inception ani po rokoch nestráca nič zo svojho vizuálneho zážitku. 90 %

Narcos (2015) (seriál)

Výborný seriál, ktorý sa drží skutočných udalostí a tým si ma získal. Predtým odporúčam pozrieť si dokument o Pablovi Escobarovi. Niektoré súvislosti a situácie sú potom jasnejšie. Autenticitu výborne podporujú historické fotografie a videá, ktoré sa občas objavia počas rozprávania. Herecké výkony sú podľa mňa bezchybné a to hlavne v "španielskej" dejovej línii. Wagner Moura vynikol najviac. Hudba je minimalistická a využíva sa len tam, kde naozaj pomáha zlepšiť atmosféru. 95 %

Podvodník (2012)

Takmer dokonalý dokument a dôkaz, že najlepšie kriminálne príbehy píše aj tak sám život :) Je to úplný mindfuck a treba sa držať toho, čo napísali už viacerí, nič si o tom prípade nezisťujte, len si čím skôr pustite film a sledujte... 90 %

Temný případ (2014) (seriál)

1. séria - výborná atmosféra, výborní herci, ale v scenári som sa občas strácal. Všetko bolo ale vyvážené atmosférou a výkonom Matthewa a Woodyho. 90 % 2. séria - zo začiatku som mal tiež trochu zmätok v deji, ale po 3.-4. dieli už bolo všetko podstatné vysvetlené. Atmosféra je opäť temná a depresívna, ale iným spôsobom ako v 1. sérii. Herci ma príjemne prekvapili, Colin Farrell a hlavne Vince Vaighn mi vždy sedeli skôr do humorných rolí, ale v True Detective ukázali, že ani dráma im nie je cudzia. Rachel McAdams bola tiež v pohode, ale väčšinou mala aj tak nahodený len jeden zamyslený výraz :) Scenár bol prehľadnejší a druhá séria sa mi páčila rovnako ako prvá. 90 % 3. séria - dosť veľké sklamanie. Atmosférou a príbehoom to pripomína 1. sériu, ale scenár je slabší a 8 dielov je veľa. Miestami sa to veľmi vlečie a prehadzovanie časových línií mohlo byť tiež lepšie. Zachránili to až posledné 2 diely. 60 %

Špión (2015)

Sklamanie a nuda, ale predovšetkým premrhaný potenciál. Statham bol výborný, ale zvyšok bola nuda občas prerušená nejakou lepšou hláškou. Vačšinou mi ale tento humor nesadol, omnoho viac som sa bavil pri Kingsman: The Secret service. Melissa McCarthy bola otravná a hlavne jej preafektovaný výkon stiahol tento film medzi podpriemerné komédie. 40 %

25. hodina (2002)

25th hour je zvláštny film s ktorým to ide ako na horskej dráhe. Niektoré scény sú dokonalé, ine takmer zbytočné a do toho sa občas mieša rušivý strih. Ale keď príde na hercov, tak je všetko v poriadku a je radosť sledovať ich výkony, predovšetkým Edwardov. Záver ma až tak nepresvedčil. 70 %