Vyvolený (2000)

Líbil se mi závěr filmu, nebo nelíbil? Na jednu stranu přišel konec asi 10 minut po tom, co se film pořádně rozjel. Na druhou byl závěr originální a otevřený, takže o tom může každý přemýšlet... No nevím - každopádně jinak se mi film moc líbil - hezký jiný pohled na komiksy.

Hannibal (2001)

Nelíbí se mi, že ze sympatické Starlingové udělali prudící krávu (dlouho jsem přemýšlel nad kultivovanějším výrazem, ale bohužel mi žádný nenaskočil...), nelíbí se mi, že z inteligentního Hannibala udělali primitiva. Po mlčení jehňátek bylo těžké udržet laťku tak vysoko, ale přesto je to horší než jsem čekal...

Battle Royale (2000)

Ačkoliv filmaři natočili tento snímek s vážnou tváří a ačkoliv jej i tak zde všichni očividně berou, já jsem se u filmu neuvěřtelně bavil. Brát film totiž vážně, byl bych tak zklamán nevyužitým potenciálem... Já jsem bral Battle Royale od začátku s nadsázkou a sice nevím, jestli to tak bylo myšleno a jestli ano, tak jsou filmaři géniové, ale tolik absurdních scén (hlavně umírání důležitějších postav) v jednom filmu jsem nezažil. Že si chce například bývalý učitel po smrti 30 dětí udobřit zbytek tím, že jim nabídne deštník, to teda nevím... Nebo jeho umírací scéna, kdy leží mrtvý na zemi, zazvoní mu telefon a on se jakoby nic zvedne, dojde si k němu, vyřídí si ho a pak umře... Rozhodně nelituji, že jsem viděl a doufám, že tato myšlenka jednou dostane prostor i v lepších podmínkách a to potom bude bomba.

Avatar (2009)

Brát Avatar jako normální film, je to průměrné sci-fi, kde autoři zkřížili elfy s indiány a natočili scénářově tuctový snímek. Ovšem u Avataru je to trochu jinak. Protože se jedná o 3-D film, není kladen vůbec žádný důraz na scénářovou "bombu", ale na obraz, na formu a na velkolepost. To také každý od tohoto filmu čeká a každému se dostane více než to. Nádherný svět na planetě Pandora, s roztodivnými tvory a se zemí, na kterou když někdo šlápne tak svítí :D:D ... Ztěží jdou odtrhnout oči od promítacího plátna. A když se přidá ke všemu akce z bitev, je to nezapomenutelný snímek. I když si za pár let řekneme, že to vlastně byla blbost, tak je to něco nového a já jsem spokojen.

Po přečtení spalte (2008)

Vcelku průměrný film, až na posledních 5 minut. Na ty lze napsat jen :D :D... (Po druhém shlédnutí přidávám * - geniální :D)

Krvavý diamant (2006)

Závěrečný potlesk ve stoje? Toto u amerických filmů opravdu nesnáším. U každého filmu by to pro mě znamenalo pád tak o 2 příčky. Kromě Krvavého diamantu. Tady nic jiného než 5 hvězdiček prostě dát nejde. Nejenže excelují hlavní herci DiCaprio, Hounsou a okouzlující Jennifer Connelly, ale i celý děj je napínavý a strhující natolik, že necelé 2 a půl hodiny, které u jiných filmů připadají nekonečné, utečou jako voda. Jsem rád, že ne všechny americké filmy, kde hrají známí herci a které stojí miliony, nejsou tak špatné.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Tyto staré horory já prostě žeru. V dobách, kdy ještě nebyla normální jatka v přímém přenosu (Hostel, atd.), zaměřili se filmaři na atmosféru, strach, napětí a to je pro mě nepoměrně lepší než horory dnešní (teda s výjimkou těch duchařských). Nejinak je tomu i v původním snímku Texaský masakr. Je mi celkem jedno, že je scénář tak jednoduchý, že bych ho snad vymyslel i já. V hororech o žádné promáklé děje nejde. Jde o to, aby byl člověk napjatý, aby se sem tam lekl a to mi tento film poskytl.