• Krátkometrážní

Epilog lásky (2020)

5* Za zajímavý námět, dobře napsaný scénář, za  Joannu Scanlan, za uvěřitelné emoce, silné jako domácí pálenka

Pan Halpern a pan Johnson (2020) (divadelní záznam)

Herecký koncert v dobře (nikoliv výtečně) napsané hře.

U Petrovových řádí chřipka (2021)

Je to na mě trošku moc chaotické. Nemá to jeden silnější příběh, spíše je to kaleidoskop útžků života v Rusku - nuda, chlast, tupost, neictelnost. Možná to mělo být kratší.

Top Gun: Maverick (2022)

Řemselně dokonalé, skvěle zahrané, nabité emocemi a napětím. Ve výsledku naivní pohádka o dalším dokonalém Američanovi.

Blok 99 (2017)

Další z mnohe předešlých filmů o dokonalém Američanovi, který všechno ví a umí zařídit, vymyslet a pěstmi vybušit. Celé je to pěkné, pěkně udělané, zahrané, ale je to pořád dokola.

Drive My Car (2021)

Samozřejmě se to vleče, až má jeden chuť od toho v polovině odejít, ovšem v druhé polovině jemná hra s psychologií dostává takový náboj, že jsem nakonec litoval, že film končí.

Rodina (2021) (seriál)

Mám rád politická dramata, tak s hvězdičkami asi přidávám. Je to pěkně natočené, zahrané, nicméně také malinko nevěrohodné. Snad to měla být buď fikce, anebo dokument. Stojí to rozkročené jako něco mezi, což ubírá na autentičnosti. Ale rád jsem to shlédl.

Hasan (2021)

Unikátní drama vyprávějící s nohama na zemi o svědomí, mravním oportunismu, neuvědomovaném pokrytectví, a také o životě farmáře závislém na počasí, pohybech trhu, štěstí. Pomalé tempo je někdy až úmorné, nicméně případné, je třeba si na ně zvyknout.

Věž (2021) (seriál)

Zajímavá etická zápletka, trvajícíc napětí, příjemné tempo i celkový rozměr, nadprůměrné herecké výkony... Tohle Angličané umí.

I jako Ikaros (1979)

Se čtvrtou * jsem trochu váhal. Některé zápletky jsou přece jen příliš naivní. Ale do jisté míry jsem našel omluvu ve věku filmu.