Vzdálené světy

• USA Two Distant Strangers
Krátkometrážní / Drama / Sci-Fi
USA, 2020, 32 min

Po cestě domů za svým psem se muž zasekne v časové smyčce a pořád dokola prožívá osudný konflikt s policajtem. (Netflix)

agentkenny odpad!

Tak tohle bylo ale už opravdu trapný. S tímhle Netflix u mě hodně klesl, a ten konec tomu nasadil vážně korunu - prezentovat Floyda tak, že si šel jen do obchodu koupit potraviny, bylo neskutečný. Kriminálník a feťák, který se snažil nakoupit padělanou bankovkou, je opravdu neviňátko, že? Oprávněně byla zavolána policie, a následně to tedy byl oprávněný zákrok, a kdyby se nevzpírál a nezdrhal, všechno mohlo proběhnout v klidu. Jenže se tak nestalo a policie zkrátka musí počítat s tím, že tito jedinci, co se vzpírají a utíkají, mohou nadělat víc škody než užitku. Věřím, že nebyla v dané situaci jiná možnost, než ho prostě zakleknout, a to že nemohl dýchat, mohla být klidně lež, a já být policajtem, tak mu nevěřím ani slovo, po tom všem, co se předtím odehrálo. ()

tuctovychlap

námet dobrý, prevedenie uchádzajúce, casting dobrý (takmer som si cvrkol z úsmevu fízla :)), k tomu primeraná stopáž..takže to mohlo byť za štyri hviezdy s pruhmi..ale jedna päťcípa drbla pod schody z otvoreného konca, kedy ma to, že tmavší občan je vo všetkom lepší ako jeho protihráč nepresvedčilo, takže som chcel vidieť, ako s ním vyserie..druhá klesla na zem postrelená čiernym rasizmom, ktorý je -Bůhvíproč- povolený a ktorý ma desí tak, že mám obavy sa v noci prechádzať po Bronxe..prípadne Luníku IX... ()

PEZ

Príliš veľká stávka na istotu. Agitka čo sa týka útokov policajtov na černošské obyvateľstvo. Je to robené až príliš na city a bez prekvapenia. Pričom sa tu využil staručičký nápad z Groundhog day. Nie zlé a našťastie dostatočne krátke, ale ten Oscar za najleší krátkometrážny film roka sa mi zdá byť prehnané. ()

Tuzinho

Natočené hezky, ale ........... Rozhodně nejsem rasista a nesouhlasím se všemi případy, co se v USA odehrávají, ale toto je doslova parazitování na úkor jednoho. Stačí se podívat na statistiky kriminality. Celé BLM "protesty" to celé podtrhly. Ve finále to je i důvod, proč to vyhrálo sošku, protože zrovna letošní rok Oskarů byl jen o BLM. ()

Ice123

Scenaristicky, rezijne i herecky velice vydareny film. Hvezdu strhavam za poselstvi tohoto filmu (bohuzel si myslim, ze nominaci na Oscary ziskal prave za to). Misto toho aby bylo poselstvi, ze v NYPD jsou nekteri policisti nackove, nebo jeste lepe, ze nekterym jde jen o brutalitu, ale nezalezi jim na barve pleti, tak to cely vyzniva, ze vsichni americti policajti jsou rasisti touzici po bile zemi. O kauze G. Floyda jsem nic nevedel a nerikam, ze je OK co se stalo, ale pokud by obeti byl beloch (a ze podobne pripady existuji), tak z toho nebude takova kauza. ()

• Při prvním probuzení si Perri (Zaria) po vstanutí v záběru na postel zaváže župan. V dalším záběru, při vstupu do koupelny, ho má ale rozvázaný. (FoxMulder)