Tai ji quan

• Hongkong 太極拳 (více)

Mladý tai chi bojovník (Jacky Wu) se musí vypořádat se zkorumpovanými čínskými úředníky, postavit se opiovému gangu a k tomu všemu vyhrát souboj o ruku své vyvolené a získání úcty svého otce. (TomikZlesa)

HKstars

Ačkoliv by název spolu se jménem režiséra mohl svádět k domněnce, že se jedná o pokračování Tai-Chi Mastera, Jet Liho byste v obsazení hledali těžko. Tenhle film natočil Yuen Woo-Ping v roce 1996 s "televizním" rozpočtem a vycházející čínskou hvězdou - Wu Jingem (v americké verzi se jeho postava jmenuje Jackie, poměrně prvoplánový pokus producentů vnutit publiku nového akčního lídra ;). Hlavním hrdinou snímku, ve kterém se bojuje vším možným jen ne pomocí tai-chi (tak horké to ale zas není, něco se tu přeci jen najde), je Hong (Wu Jing), hodný, talentovaný, chytrý a bůhví co ještě mladík, který své rodině dělá jen samou radost. Spokojený život se však brzy stane minulostí, protože se brzy začne objevovat podezřele mnoho lidí, které budou chtít prověřit Hongovo bojové umění. Koneckonců když pálíte za pohlednou dívkou (Christy Chung), snažíte se překazit pašování opia nebo naštvete konkurenčního mistra, nemůžete se divit, že vás čas od času někdo vyzve na souboj. Akční scény jsou tentokrát v Pingově režii natlačeny až nebezpečně blízko sebe a ve zbývajících skulinkách nemilosrdně drtí příběh sestávající se z lajdácky načrtnuté lovestory a několika omšelých vtípků... Ping celkem správně pochopil, že s přidělenými penězi moc parády neudělá a tak se soustředil především na akční scény. Kromě Wu Jinga přizval na pomoc pár veteránů (Billy Chow, Chi Chuen-Hua) a šanci dostal i talentovaný Brit Darren Shahlavi (který se bohužel během filmu snaží i hrát). S takovou sestavou a náklaďákem drátů v zákulisí už se divák nemusí bát o osud filmu a navzdory neustále probleskujícím úsporám (kulisy vypadají místy až nechutně televizně), Ping drží laťku vysoko především díky fyzickým výkonům všech zúčastněných. Dráty pak jen doladí formu a výsledkem je hodně akční muziky za málo peněz. Během chvilky zapomenete, že má hlavní hrdina milostné trable a že celý příběh znovu a opět útočí na zlé britské kolonisty... bude vám to šumák, protože akční scény samy o sobě rozehrávají divadlo nejlepších parametrů a těch pár korun, které jste do Tai-Chi 2 investovali vás brzy přestane pálit v kapse. Je trapné to opakovat, ale Ping je jednička ve svém oboru a v případě Tai-chi 2 dokázal, že se správným přístupem a poctivými akčními sekvencemi, se dá i z podpultového béčka vydolovat akční zázrak. 80% ()

montel

Mladý Jackie (Jacky Wu) spolu se svým bratrancem tvrdě studuje. Jeho otec, mistr bojového umění Tai Chi z něj chce mít především výborného studenta. Jackie však nestojí jen o to sedět doma, proto tajně chodí ven za děvčaty. Při jedné oslavě se však připlete mezi obchodníky s drogami, kteří zde pašujou opium ze západu. Jackie tedy musí vynaložit všechny své schopnosti, aby se ubránil. Do toho všeho příjde něco co dosud nepoznal - láska...Konečně jsem se dočkal parádního martial arts. Děj příjemně překvapil. Kupodivu to není až tak debilní jak sem čekal. Choreografie jak jinak výborná. Tady mě spíše překvapil Jacky Wu. Film je sice okořeněný kapkou romantiky a nechybí ani komediální složka, ale všeho je s mírou, takže ve výsledku jsem velice spokojen. 70% ()