Tai ji quan

Tai Chi Boxer

Akční / Komedie

Hong Kong, 1996, 92 min

Yeung-Ping Sze

Jeden z mála čínských "kung-fu" filmů, kde děj není je strašlivá výplň mezi zajímavými souboji, ale kde se i u děje člověk baví. Samozřejmě je třeba brát vše trochu z nadhledem, ale párkrát jsem se u toho i pořádně zasmál. A k tomu samozřejmě souboje, které až na občasné přílišné "zalanování" jsou velmi kvalitní.(17.12.2009)

Neuvěřitelně zábavný film, akční scény si sice vypomáhají špagáty, ale vše je uděláno tak, že to působí efektně ( i když občas sem měl pocit že nějaký ten provaz byl vidět ) Ohromné množství skvělých bojovníků v jednom filmu a každý dostal svůj prostor. Mlaďoučky Jacky dokazuje, že skutečně umí. Tenhle film nebudu mít problém pustit si s klidem znova, at uz kvůli skvělé akci, nebo skvělé zabavě. Samozřejmě nychybělo spousta úderů a kopů kdy se rozkopává beton, dřevo atd...prostě tak jak to umí jen asiati. Skvělý film.(18.11.2009)

Woo- Ping Yuen to prostě umí. Výborné provedení až na některé scény bez kterých by se film myslím mohl i klidně obejít. Film obsahuje docela výborné bojové scény a trochu i docela dobré srandy. Děj je celkem pozoruhodný ale i tak se mi pár věcí nelíbilo například některé scény které zrovna nebyly provedené dle mého gusta ale co naplat, krom toho je to skvělá podívaná na kterou se vyplatí mrknout.(10.11.2018)

Na začátku sledování filmu jsem moc nadšený nebyl. Trapný hongkongský humor, až příliš mladičký Jackie Wu, ohraná dějová písnička ... Jenže jak to u těchto filmů bývá, většinou se skládají ze tří částí, kdy ta druhá už mne plně pohltila a závěrečná třetina bylo již klasické "martial arts peklo" na které jsme zvyklí zejména z filmů Jeta Liho... Navíc film má výborné kostýmy, prostředí, všechno je naprosto vypiplané. A dráty nejsou zas tak hrozné, je zde mnohem více perfektních klasických kung fu soubojů "na zemi", než létacích eskapád, ale i těch si užijete až až. Prostě pohodová martial arts oddechovka, kde mi Jackie Wu vlastně poprvé dokázal, jak velký a široký talent má ...(9.8.2009)

Wu Jingovi jde odklon od chladnokrevných zabijáků a dobráckých prosťáčků do komediální polohy hodně k duhu, a kde mu chybí charisma Jeta a Jackieho, nahrazuje ho decentně vytlemeným šaškováním, které do rámce filmu sedne jako flus do brčálníku. Ten kluk prostě uměl už téměř deset let před SPL a ani Woo Pingovy dráty a výtečná a náročná choreografie mu nedělaly problém. U Tai Chi Boxera jsem se skvěle bavil a nevadil mi pocit, že vlastně sleduji podařený kompilát prvků z Jetovy Once Upon série a Jackieho Drunken Masterů. 9/10(4.3.2008)

• Jacky Wu