poster

Rychlost

 • Sovětský svaz

  Skorost

 • Sovětský svaz

  Скорость

 • anglický

  Speed

  (neoficiální název)

Drama

Sovětský svaz, 1983, 93 min

Scénář:

Marija Zvereva

Kamera:

Sergej Astachov

Komentáře uživatelů k filmu (2)

 • vitekpe
  ****

  Peknej film o klukovi, ktereho baveji rychly auta, a dostane se tak do konstrukcni kancelare, ktera vyviji automobil pro prekonani rychlostniho rekordu. Film ma vizual americkych sedmdesatek, takze mne se libil moc. Hlavni zenou je pak mlada konstrukterka, pohledna Мерле Тальвик.(14.2.2015)

 • kiv

  Divím se, že tu není jediné hodnocení, neboť za bolševika film běžel u nás v kinech. Byl jsem na něm s kamarády. Je to již tak dávno, že si netroufnu hodnotit. Tehdy se nám samozřejmě jako klukům moc líbil, ale to dnes nic moc neznamená. Film pojednává o mladíkovi, který je velký talent pro automobilové závody. Ve filmu se to míhá nadupanými Žigulíky, jejich zápolením na okruhu to také celé začíná. Mladíka si vyhlédne konstruktér vozidla, které by mělo překonat světový rychlostní rekord (vypadá trochu jako Blue Flame, pouze je nižší). Při pokusu o rekord na pláni u auta rupne část konstrukce podvozku a pokus se nezdaří. Poté mladík prochází jakousi krizí, ze které nakonec vybředne a nechá se vybičovat k dalšímu pokusu, který je úspěšný. Zhruba toto se ve filmu odehrává, pokud mne paměť neklame - neviděl jsem jej více než 25 let. Nevím, jak bych to viděl dnešníma očima.(22.3.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace