poster

Piráti 20. století

 • Sovětský svaz

  Piraty XX veka

 • Sovětský svaz

  Пираты ХХ века

 • anglický

  Twentieth Century Pirates

 • Československo

  Piráti 20. storočia

Akční / Dobrodružný / Thriller

Sovětský svaz, 1979, 83 min

Režie:

Boris Durov

Scénář:

Boris Durov
 • route60
  ***

  Piráty 20.století jsem viděl jako dítě a byl jsem nadšen, ale dnes nevím, aji tak 3hvězdičky si to zaslouží(2.11.2010)

 • ilemas
  ***

  Když jsem to v 80. letech viděl, připadlo mi to téměř nereálné. Dnes už je to na denním pořádku. Na tehdejší dobu jeden z nelepších sovětských filmů, na který jsem neváhal jít do kina.(1.12.2009)

 • YURAyura
  odpad!

  0/10 Sovetsky pokus o zanrovy film lovicich v akcnich vodach. Ovsem pokus s nekolika preslapy, takze neplatny. Cely komplot - ruska lod prevazi opium pro medicinske potreby, ale na volnem mori je prelstena piraty, kteri se zmocni jejich narkotickeho nakladu. Zrejme pod jeho vlivem se pak vsichni - kladaci i zapornaci na platne chovaji opravdu necekane stupidne, ale dojde i na "akci" v zajimaych exterierech lodi, more nebo koraloveho ostrova, par mrtvych, predvadecku bojovych umeni v podani asijskoho hrdiny a jednu hodne peknou lovkyni perel. Celkovy vysledek je strasne cecko a divak celou dobu ceka, kdy uz se do zaberu dostane Klaus Kinski, na kereho je z podobych filmu zvykly. Asi nejlip by na film sedelo oznaceni umelecky akcni film - dlouhe zabery na exoticke prostredi a do tvari grimasou stazenych hlavnich hrdinu. Zajimave je, ze teroriste namisto tradicnich zbrani z produkce sovetske spolecnosti Kalasnikov a jeho modifikaci oblibenych po celem svete pouzivaji naopak samopaly primarne urcene pro armady clenskych statu NATO.(1.5.2008)

 • Radyo
  ***

  Měřeno pohledem dnešního diváka to asi byla pěkná blbost, ale docela příjemně se na to vzpomíná. :) Ony tyhle ruské pokusy o akci měly něco do sebe, ale chyběla jim větší tvůrčí zručnost.(9.4.2003)

 • JASON_X
  ***

  Nostalgická vzpomínka na mé dětství vo vremja komunizma a na s ním spojené povinné hromadné školní návštěvy sovětských filmů v pražských kinosálech, protože jinak by se jejich návštěvnost blížila nule a takovou statistiku příslušní za kulturu zodpovídající soudruzi přece nemohli připustit. I když tenhle film jsem spíš viděl v TV, pro školáky by byl býval asi nevhodný, neboť se jedná o sovětský pokus o akční film, nejspíš jako odpověď na obdobnou západní produkci. V tomto díle jsou ovšem ještě navíc přítomné i občansky uvědomělé výchovné prvky, tudíž se samozřejmě jedná o dílo mnohem hodnotnější, než americký brak. Nedávno jsem si to pustil znovu a byla to švanda, a navíc tam ještě hrála docela hezká exotická lovkyně perel. Takže myslím, že pro čtyřicátníky a výše je to vhodná záležitost k pobavení a k nostalgickým úsměvům, pokud tedy netrpí k podobné nostalgii silnou averzí, což by se samozřejmě dalo pochopit. No a co by na tohle řekli později narození si vůbec netroufám tipovat, asi málokterý z nich by to dokoukal do konce, pokud by ho tedy vůbec napadlo si něco takového pouštět.(10.4.2013)

 • - Představitel hlavního záporáka jménem Salich, herec Talgat Nigmatulin, byl v roce 1985 zavražděn ve Vilniusu ve věku 35 let. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace