Lovci odpadu: Restaurátoři

(pořad)
  • Velká Británie Salvage Hunters: The Restorers (více)
všechny plakáty
Reality-TV
Velká Británie, 2019, 15x44 min

Odborník na dekorativní starožitnosti a „lovec odpadu" Drew Pritchard se připojí k různým prodejcům, kteří řemeslníkům a umělcům přinášejí k restaurování neuvěřitelné množství starožitností a báječných nálezů. Každá epizoda představí tři jedinečné, neobvyklé a mimořádné předměty, které potřebují obnovu, a sleduje klady i zápory, problémy i výhry, když zkušení řemeslníci používají tradiční i odvozené dovednosti pro restauraci a zvýšení hodnoty předmětů, které jim prodejci svěřili. V této sérii musí Drew obnovit gotické viktoriánské zubařské křeslo, ale nestane se z něj kvůli chybějící části pouze hromada šrotu? Volavka z 19. století způsobí problémy místnímu preparátorovi a děsivý design jednoho kutila téměř zničil pohovku z Eduardovské doby. A to je jen pár předmětů pro odborný tým TLC věnující se obnovám. Ten se podělí o obchodní tajemství a prozradí, co přesně je potřeba k přeměně zchátralých kusů dědictví na žádoucí předměty pro současnou domácnost. (Discovery Channel)

kralMiroslav

Dobrý seriál. Páči sa mi, že ukazujú viac menej celý proces reštaurovania. A na konci, keď starému hojdaciemu koníkovi, starému kufru alebo kreslu vdýchnu nový život, tak si uvedomím, aké krásne a kvalitné veci sa kedysi vyrábali. ()

sator

Viděl: 1 - 15... 17 - 25... Co mě překvapilo, je míra neopravenosti v které některé výrobky nechávají, neuvádějí je do stavu v kterém byly když byly nové, ale v kterém je našli-zvláštní...   I.SEZONA  1. Řemeslní restaurátoři za starožitným impériem Drewa Pritcharda zachránili ikonické křeslo Eames. A oživují neobvyklou 90 let starou olejovou lampu a okouzlující parní kufr. 2. Drewovi řemeslní restaurátoři zachraňují zpustošeného kolotočového koně z doby před první světovou válkou. Navíc oživují cennou pohovku z 30. let a 100 let starou korouhvičku. 3. Restaurátoři čelí výzvě s Chesterfieldovou pohovkou zachráněnou z šrotu. A dokážou oživit rozbitou mramorovou figurku a rozbitý francouzský pekařský pult? 4. Restaurátorský tým přemění omšelou sadu lékárnických zásuvek. Navíc osvěží francouzské viktoriánské sedadlo a zachrání lustr ze 60. let, který byl svědkem svatby Beatles. 5. Řemeslní restaurátoři oživují vzácnou a hodnotnou pouťovou jízdu. Navíc resuscitují viktoriánskou lavičku v parku a kufr stoletého gentlemana. ()