Reklama

Reklama

Já, BeBe

(festivalový název)
  • USA Being BeBe
Dokumentární
USA / Kamerun, 2021, 90 min

Režie:

Emily Branham

Kamera:

Emily Branham

Hrají:

BeBe Zahara Benet, Emily Branham, RuPaul (a.z.), Michelle Visage (a.z.), Nina Flowers (a.z.), Mo Heart (a.z.), Peppermint (a.z.), Bob The Drag Queen (a.z.), Shea Couleé (a.z.), The Vixen (a.z.), Jujubee (a.z.) (více)
(další profese)

Obsahy(1)

Píše se rok 2009 a Marshall Ngwa neboli BeBe Zahara Benet vítězí v první sérii pořadu RuPaul’s Drag Race. Vypadá to, že mladý a talentovaný umělec původem z Kamerunu má zářnou kariéru v showbyznysu jistou a píše se další americká pohádka o úspěšném imigrantovi, jehož rodina překonala příkoří pro naplnění jeho snů. Ne vše je ale tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Prorazit ve vysoce kompetitivním zábavním průmyslu je pro Marshalla, který se odmítá vzdát své autenticity a přizpůsobit se doporučovaným škatulkám, obtížné. Stejně jako otevřeně mluvit s rodinou o své práci i identitě. V Marshallově domovině, kde žije velká část jeho příbuzenstva, je totiž homosexualita stále trestná. Snímek Já, BeBe sleduje Marshallův život a kariéru po dobu 15 let a vykresluje intimní a dojemný příběh o neutuchající touze uspět a zůstat u toho sám sebou. (Mezipatra)

(více)

Související novinky

Mezipatra slaví život s vítězem Cannes!

Mezipatra slaví život s vítězem Cannes!

01.11.2021

22. ročník queer filmového festivalu Mezipatra s mottem Oslava života přinese spoustu zajímavého. Těšit se můžete nejen na ty nejlepší filmy s LGBTQ+ tematikou, ale i bohatý doprovodný program.… (více)

Reklama

Reklama