VOD (1)

Bývalý důstojník rozvědky se pustí do extrémně nebezpečné záchranné akce, aby za každou cenu našel syna, který se ztratil na výpravě do zasněžených hor. (Netflix)

zsn

Když jsou známosti a peníze, tak jde vše. Byť mu ke konci lidi přestali přízvukovat, i za tu pomoc a privilegia předtím, by jiní rodiče dali život. Protože žít pak s tím, že někdo jiný má větší možnosti v boji s časem o záchranu dítěte, to je očistec na Zemi. Úplně jiný pohled na námět filmu podobného typu. A to se cení tak, jako pro nás naprosto neznámí herci, produkce a vůbec info k tomuto snímku. Škoda, že se nedokopal... Otec, který jinak pohnul horou. ()

DonBraso

Předně nechápu,proč zde není český název z Netflixu,ale budiž.Rumunský filmy a seriály už nějaký mám za sebou a vlastně ta jejich nota je i zde.Jen se zde nešprýmuje,ale dramaticky koná.Adrian Titieni je známým rumunským hercem a tak ač trochu zavalitější postava a hory, se to po počáteční skepsy překousne do té lepší roviny ze "zdola".Milující otec a hlavně bohatý otec,který už v závěru dá na prodej vše,aby toho syna konečně našel a udělá pro to všechno.Je pěkný,že ty aspekty lidskosti se tu pěkně přelévají a vlastně i osobnost Mircea.Tým záchranářů,pěkné scénérie na Alpy,dramatičnost a určitá autentičnost ze snímku dělají povedené drama,které zbytečně odbočuje k jeho momentální ženě.Je tu dost rovin o které se dá chytnout v možná zbytěčně delší stopáži,kdy se sice opakuje mustr,ale síla je spíše v tom jestli by člověk táta udělal to stejné a jak by to udělal,kdyby neměl takový finanční fond a dobré kamarády na správných místech,což je protipólem samotného snímku.Tak či onak. 85% ()

Malarkey

Jelikož už jsem pár současných rumunských filmů viděl, tak jsem tušil, co mě nejspíš bude čekat. Tiché lidské drama plné zmaru a zoufalství, které budí v divákovi napětí z nitra jeho duše. Snaží se proklestit skrz emoce, které nedá na první pohled, ale o to výrazněji ve Vás hlodá červík deprese a neštěstí. To Rumuni za poslední léta umí a tady to není výjimkou. Jediný rozdíl od předchozích rumunských filmů, co jsem viděl, je ten, že tento film nemá tři hodiny. Pánbůh zaplať. ()

petikacka

Ty vole, tak jsem si řekla, že třeba tenhle rumunský film bude to vono... a vono nakonec  nic! ...Hlavní hrdina je naprosto nesympatický, totální čurák a postupem doby se na tom zhola nic, absolutně nic nezmění . Celý film je o hovnu a i když jsem původně doufala, že ty rumunské hory to nějak zachrání, tak bohužel k National geographic z Rumunska nakonec nedošlo. Další nevyužitý potenciál, ach jooo!!! Za mě 25% ()

megajalec

Dráma o otcovi, ktorý sa za žiadnu cenu nevzdáva a hľadá strateného syna (resp. aspoň jeho telo) v hore. Nutno podotknúť, že má na to aj kapitál (možno aj pre to mi bol v niektorých momentoch nesympatický, využíval svoje postavenie až nadmieru, napriek dobrému úmyslu). Niektoré pasáže boli silné, najmä konverzácie, počas ktorých divák skutočne spolucíti s postavami, chápe ich konaniu a uvažuje, čo je v tomto prípade správne a čo by urobil on. V niektorých momentoch však cítiť prázdno a hluchotu. ()

• Založené na skutočnej udalosti, keď otec prišiel o syna v rumunských horách. Samotný otec sa nikdy nevzdal myšlienky jeho nájdenia. Stalo sa to v roku 2009, telo chlapca sa nikdy nenašlo. (megajalec)