Bývalý důstojník rozvědky se pustí do extrémně nebezpečné záchranné akce, aby za každou cenu našel syna, který se ztratil na výpravě do zasněžených hor. (Netflix)

Marze

Film o osklive a beznadejne situaci je konvencni, studeny, hloupy,panoramaticky, lehky,bez napeti, staticky a neuspokojivy. Vhodny pro ty,kteri maji cas hledat nekolik dni syna byvaleho agenta. Nez vytvori zachranny tym si muzete 25minut zchrupnout, abyste nacerpali sily na zachrannou akci. V tomto pohori Bucegy jsem byl loni v lete.Je prekrasne, ale ze vsech triceti rumunskych pohori je zde nejvic turistu,protoze je snadno dostupne vlakem z Bukuresti (hodinka) i z Budapesti. Na hlavni vrchol dokonce vede lanovka, zrejme ta sama,ktera se objevila v zaveru ve filmu. Otec s matkou nejsou zadni svatousci, ani moc sympaticti. ()

TheEvilTwin

Film podle skutečné události, o které jsem zatím neslyšel, ale určitě jsem rád, že o ní nyní vím. Z filmového hlediska však není příliš o co stát. Rumunsko obecně jde mimo mě a do filmu jsem šel naslepo jen dle solidních 80% na imdb. Vizuál je průměrný, herecké výkony jsou naštěstí uvěřitelné (z čehož jsem měl největší strach) a emoční stránka na mě zde nefungovala skoro vůbec - tak nějak jsem se nedokázal vcítit do postavy otce a prožívat s ním jeho utrpění, což je pravděpodobně hlavním cílem filmu, neboť vizuálně zde drasticky chybí více záběrů na drsné prostředí hor, a tak je ve výsledku film jen pouhé drama, které je místy až moc přízemní. Obecně je to holt příběh o obětavosti otce pro záchranu svého syna, ale kdybych měl uvažovat, jestli film stojí za zhlédnutí, konečný verdikt by byl NE. Z filmové stránky totiž jednoduše nemá moc co nabídnout a je to nemastné, neslané, bez větších režijních kvalit. ()

petikacka

Ty vole, tak jsem si řekla, že třeba tenhle rumunský film bude to vono... a vono nakonec  nic! ...Hlavní hrdina je naprosto nesympatický, totální čurák a postupem doby se na tom zhola nic, absolutně nic nezmění . Celý film je o hovnu a i když jsem původně doufala, že ty rumunské hory to nějak zachrání, tak bohužel k National geographic z Rumunska nakonec nedošlo. Další nevyužitý potenciál, ach jooo!!! Za mě 25% ()

Untentrauer odpad!

Ani otec s možností využití rozvědky a jejích technologií nezajistí vaše nalezení pokud se ztratíte na horách. Rozlučte se s myšlenkou na dobrodružný film o drsné záchranné výpravě v extrémních horských podmínkách. Tohle je příběh marnosti a babráctví. Nezajímá mě, nakolik je to podle skutečnosti, protože ano toto je veliká sračka. Naprosto příšerný film, který dokáže člověka dostat do deprese z pocitu takto marně utraceného večera! ()

megajalec

Dráma o otcovi, ktorý sa za žiadnu cenu nevzdáva a hľadá strateného syna (resp. aspoň jeho telo) v hore. Nutno podotknúť, že má na to aj kapitál (možno aj pre to mi bol v niektorých momentoch nesympatický, využíval svoje postavenie až nadmieru, napriek dobrému úmyslu). Niektoré pasáže boli silné, najmä konverzácie, počas ktorých divák skutočne spolucíti s postavami, chápe ich konaniu a uvažuje, čo je v tomto prípade správne a čo by urobil on. V niektorých momentoch však cítiť prázdno a hluchotu. ()

• Založené na skutočnej udalosti, keď otec prišiel o syna v rumunských horách. Samotný otec sa nikdy nevzdal myšlienky jeho nájdenia. Stalo sa to v roku 2009, telo chlapca sa nikdy nenašlo. (megajalec)