Reklama

Reklama

Recenze (3)

Cecilka 

všechny recenze uživatele

Po peripetiích a odkládaném natáčení, které způsobil konec 2. světové a 10tiletý proces denacifikace, se Riefenstahlové podařilo své dílo dokonat... Bohužel slávy Olympie nebo Inpressionen unter Wasser stejně nedosáhla ()

Reklama

rivah 

všechny recenze uživatele

Děj se odehrává počátkem 20.stol., kdy se tanečnice stává romantickou spojnicí dvou mužů, pasáka a markýze.....Hrdinkou je Leni, pár efektních scén, na začátku pasák zardousí vlka, na konci protivníka. ()

Galerie (2)

Zajímavosti (9)

  • Největším problémem filmu se po válce stalo "angažování" cikánských věznů. Zhruba 270 jižansky vypadajících Romů si v září 1940 vybrala Riefenstahl přímo ve sběrném táboře Maxglan poblíž Salcburgu a nechala je v doprovodu ozbrojené stráže dopravit na natáčení. V dubnu 1942 se pak 68 Romů z tábora Marzahn účastnilo natáčení v Berlíně. Nikdo z Romů za práci nedostal zaplaceno a všichni byli v únoru 1943 deportováni do Osvětimi, kde většina z nich zahynula. Leni vždy zarputile tvrdila, že většinou z cikánského komparzu po válce potkala a odmítala připustit jakoukoliv vinu na jejich životech. Nicméně několik přeživších věznů potvrdilo, že jakkoliv se k nim při natáčení chovala slušně, vždy pro ni představovali pouze snadno dostupný "filmový materiál" a o jejich osud se nezajímala. (kenny.h)
  • Riefenstahl neváhala pro vznik filmu využít osobní kontakty s nacistickými špičkami. Harald Reinl - scenárista neuvedený v titulcích, Franz Eichberger - pastýř Pedro, Albert Benitz - hlavní kameraman, G.W.Pabst - neuvedený režisér tanečních scén, Arnold Fanck - objevitel a rádce. Tito a mnozí další byli díky zásahu Leni ušetřeni nasazení na frontě či jiných perzekucí režimu. (kenny.h)

Reklama

Reklama