Statečné srdce získá nevěstu

(festivalový název)
  • Indie Dilwale Dulhania Le Jayenge (více)

Hudební komedie o indické dívce Simran (Kajol), která vyrostla v Londýně, která, ač přísně vychovaná, není nadšena vyhlídkou na dohodnutý sňatek v Indii. Proto přemluví otce, aby ji s jejími spolužačkami ještě před svatbou dovolil výlet po Evropě. Na tutéž dovolenou se také vydává partička mladíků. Největšího vtipálka Raje (Shahrukh Khan) Simran nesnáší, a snad proto je častým objektem jeho žertíků. A co se škádlívá… Po návratu domů se Simran svěří matce, že se zamilovala. Jakmile se to dozví její otec, ihned odjedou do Paňdžábu, kde se začne chystat Simranina svatba. Raj se vydává za nimi a musí vynaložit všechen svůj um, aby obměkčil Simranina otce. (Jezinka)

kersten

Nádhera. Romantika, humor, silný príbeh. Čo viac si môžem priať pri sledovaní kvalitného filmu, ešte aj Indického. Čoraz viac sa mi začínajú páčiť Indické filmy. Až na tú dlhú, fakt nekonečnú minutáž. ()

Dalessia

:D :D :D :D :D Prosím vás, vie tu niekto, čo za matroš bral Shahrukh Khan pred každým natáčaním? Nie je možné, aby bol niekto až také hovado :D. But simply, I love him :D. Jedno veľké prekvapenie pre mňa, nakoľko staré filmy ma nejako neberú (starý film je pre mna 1999 a menej-pozn. autora :D). Ten akčno-dramatický koniec mi nesadol, ale aj tak to bude za plný počet :) ()

malamia

Typický bollywood, sladký, kýčový, dojemný, barevný.... pokud chcete odpočinkový film a máte rádi bollywood a nechcete se koukat na úplný hovadiny, tak toto Vám doporučuji. Oba herci stojí za to (a také za to byli oba oceněni). ()

rigby

Velmi povedená lovestory se vším, co k tomu patří v podání Bollywoodu - krásné ženy, perfektní choreografie, bohaté barvy, slzy, láska a nástrahy, šťastný konec. Láska, láska, láska... ()

SnOuWeX

No ty vole! V průběhu toho filmu, jsem si několikrát říkal proč?? Proč, tohle někdo točí?? Nicméně komedie to opravdu je, ač si myslím, že tvůrci to mysleli jinak. Každopádně si velkou pochvalu zaslouží choreograf, protože jsem při jejich tancích mnohdy čůral smíchy. ()

Stupet

Úžasná komedie, u které se fakt člověk nasměje. Dobré hlášky, ale hlavně, úžasné šklebíky famózního Shahrukha Khana. Nikdo snad neumí tak dobře ovládat mimiku obličeje jako on. V Indii se o něm říká, že tento herec nemusí mít ve své roli ani žádnou řeč, že vše dokáže zahrát svým obličejem. A já se s tímto naprosto ztotožňuji. Miluju tohoto herce. A když se vrátím přímo k filmu: líbí se mi jako celek, ale já bych naopak řekla, že druhá polovina je o kapku lepší, než ta první. Jsem trošičku zklamaná z konce filmu. Mohli to víc rozvést. Například svatbou Raje a Simran, kdy přijíždí její rodina z Pandžábu. Není to tak, ale nevadí. A písnička Zara Sa Jhoom Loon Main je úžasná a hlavně filmový děj u ní. Opilá Simran a Raj nahánějící jí po městě-prostě špica. Ještě musím říct, že ve filmu se objevuje jedna příšernost. A tou jsou zvukové efekty při bitce na nádraží. Nevím, který zvukař to dělal, ale měl by dostat okamžitou výpověď. Na druhou stranu ale musím připustit, že mám nejspíš nějakou vadnou verzi filmu, protože když si přesně tuto scénu vyhledám na youtube, zní to normálně.... ()

coulismoulis

Nedivim se, ze zrovna tenhle film ziskal status kultu poslednich desetileti, ma k tomu vsechny predpoklady - primocary libivy pribeh, zahrnujici jak jizdu po (straslive) kasirovane Evrope, tak slzopudny navrat do (nemene falesneho) Punjabu, velke hvezdy i (v te dobe;) ne tak okoukane, ale znacne charismaticke, tvare, krasne a velice chytlave songy s dobrou choreografii, enemies se spoustou prekazek na ceste k lovers...Zaroven (a tenhle faktor se v uspesnosti nesmi nejen v Indii bohuzel pominout) je to strasna patriarchalni sracka, ktera nevaha pro poklonkovani starsi generaci a jejim nesmyslnym nazorum a predstavam nicit jakekoliv svobodne rozhodnuti postav a moznost, ze by se z tech hovadin treba mohli taky uz probrat. Jako ze zivota, thanks for 1000000th showing, house is full ;( ()

Quendolina

Naprostá bollywoodská klasika. SRK a Kajol zkrátka patří k sobě a tento film to jen potvrzuje. Vtipné scény z Evropy, příjemné písničky a vůbec celá atmosféra mi vždy zaručeně nabudí skvělou náladu. V druhé půlce film malinko ztrácí drive, ale je to tak srdcová záležitost, že nemohu než dát plný počet bodů. ()