poster

Statečné srdce získá nevěstu (festivalový název)

 • Indie

  Dilwale Dulhania Le Jayenge

 • anglický

  The Brave Heart Will Take the Bride

Komedie / Rodinný / Romantický / Drama

Indie, 1995, 189 min

Režie:

Aditya Chopra

Scénář:

Aditya Chopra

Kamera:

Manmohan Singh

Producenti:

Yash Chopra

Střih:

Keshav Naidu
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kaylin
  *****

  Romantika ve velkém. První polovina filmu je o tom, jak se do sebe zamilují, druhá polovina je o tom, jak o savou lásku bojují. Má to tři hodiny, ale vůbec to nevadí. Je to zábavné - Indové ve Švýcarsku vypadají překvapivě skvěle - je to skvělé co do choreografie a vlastně i herecky mě to naprosto nadchlo. Začínám chápat lásku k Bollywoodu.(21.3.2016)

 • berg.12
  ***

  I když zpočátku nevypadá nic moc, jde o příjemnou komedii, z níž jednoznačně lepší je první polovina odehrávající se v exotickém alpském podhůří a romantických řepkových lánech. Shahruk Khan v bavorském kloboučku má vážně ránu, škoda, že do nějakého drindlu neoblékli i Kajol. Dneska by už oba na nějakém tom evropském nádraží jen tak bez problémů nenatáčeli.(7.6.2009)

 • Anderton
  ***

  Khanovi a Kajol to pred kamerou náramne sekne. Tým by som asi zmyslupný komentár ukončil, pretože moje prvé stretnutie s Bollywoodom vo mne zanechalo značne nevyrovnané pocity, kedy som prepínal medzi rôznymi módami, od nadšenia až po momenty, kedy som musel zaliezť radšej pod perinu. Zvyknúť si na trojhodinové dĺžky chce taktiež určitý tréning, je ale škoda, že európske turné tejto dvojice proste ubiehalo rýchlejšie a bolo celkovo zábavnejšie, než druhá polovica, ktorá sa odohráva na jednom pozemku. Piesne mi vážne nič nepovedali a soundtrack si zháňať nebudem, ale jedna pieseň ma zaujala, jej názov mi ale rýchlo vypadol...(3.7.2019)

 • NinadeL
  *****

  Vidět Dilwale Dulhania Le Jayenge na den indické nezávislosti s těmi, kteří odkojeni osmiletým působením týmu kolem Radima Špačka chápou Shah Rhuka jako svého ideálního hrdinu, je nezapomenutelné. ...byla jednou jedna Kajol a ta žila se svou rodinou v Londýně podobně jako rodina Kohoutova pod despotickým vedením Hugo Haase v Posledním muži (1934). Načež se přihodilo, že se uspíšily přípravy k její svatbě a ona si vymohla měsíc cestování po Evropě před tím, než se provdá v domovině svých rodičů. I stalo se, že se na cestách protknul její osud s nevázaným mladíkem SRK. Prožila s ním vše od bouřlivých kanadských žertíků přes první setkání s démonem alkoholu až po kontrolu švýcarskými příslušníky Polizei. Po té se měli rozejít a vrátit se ke svým životům, to ale nebylo možné... Kajol a SRK kralují intenzivně jako komediální duo turistů směřujících do Curychu, ale také jako tajní milenci při tradiční paňdžábské svatbě. Adityovi Choprovi se podařila fantastická kombinace komedie, dramatu, rodinného a akčního filmu v jednom, při jehož sledování se člověk ani na minutu nezastaví a je nadšen vším, co nového zažije. Ke štěstí nechybí ani střet pyšných otců Puriho a Khera a neskutečné herecké ucho, dnešní macho celebrita Johar, kontrastně pak zastoupená nejroztomilejší mladou dámou Pooja Ruparel. Hudební složka sice neoplývá jasně rozpoznatelnými dílčími hity, ale jako celek je velice příjemně poslouchatelná a hlavní melodický motiv se vám zapíše do srdce. Rozhodně nemůžu říct, že by Kajol byla oplácaná nebo naopak, že by Puri poulil oči víc, než si žádala situace (a ta si žádala maximum ;)). Do Kajol jsem zamilovaná už dlouho a má láska se s každým filmem problubuje, SRKa stále ještě objevuju, ale už teď si také velice dobře rozumíme. On je zkrátka velký rozdíl mezi tím sledovat film s předem danou potřebou nějaké sofistikované reflexe, analýzy nebo nějaké osvěty, než-li se jím jen nechat bavit, užít si ho, nechat se jím vtáhnout a vzpomenout si na to, proč Bollywood macht glücklich. Těším se na říjen, program prý chystá samé pecky, ostatně jako vždycky. #festivalbollywoodskehofilmuextra(16.8.2011)

 • lenuse
  ***

  Tak si po Vánocích můžu odškrtnout zase jeden rest. Byl ten film lepší než jsem čekala, to rozhodně, taky bych neřekla, že by alpská část byla nějak výrazně lepší než druhá půlka. Kajol tedy bývala pěkně při těle, na hlavní hrdinku rozhodně. V Alpách zůstali bez peněz a bez věcí, přesto měla na sobě denně jiný model. Hláška filmu: „Nejsem lotr, jsem Ind.“ Jó, a Karan Johar za mlada. :-)))(4.1.2010)

 • - Saif Ali Khan odmítl roli Raj Malohtra (Shah Rukh Khan). (Stoka)

 • - Ve scéně, kdy tančí Raj (Shahrukh Khan) se Simran (Kajol) v restauraci, a poté jí klidně upustí na zem a odejde, Shahrukh Khan improvizoval. Upuštění Kajol na zem vůbec nebylo ve scénáři. Takže šokovaný výraz Kajol je nepředstíraný. Režisérovi (Aditya Chopra) se scéna tak líbila, že ji ve filmu ponechal. (Stupet)

 • - Statečné srdce získá nevěstu je prvním indickým filmem se zvukem Dolby. (Stoka)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace