Statečné srdce získá nevěstu (festivalový název)

• Indie

Aditya Chopra

Manmohan Singh

Yash Chopra

Keshav Naidu

Takým zvláštnym guilty pleasure spôsobom lahodné. Kajol je dychberúca a Shahrukh Khan ešte pred svojou hereckou prvoplánovosťou. Pekné songy, a fajne využité prostredie. Taká tá romanca akú sme videli stokrát a predsa je niečím strašne fajn. Dĺžká nevadí je to tentoraz kupodivu naozaj miestami veľmi vtipné.(16.8.2016)

Tak si po Vánocích můžu odškrtnout zase jeden rest. Byl ten film lepší než jsem čekala, to rozhodně, taky bych neřekla, že by alpská část byla nějak výrazně lepší než druhá půlka. Kajol tedy bývala pěkně při těle, na hlavní hrdinku rozhodně. V Alpách zůstali bez peněz a bez věcí, přesto měla na sobě denně jiný model. Hláška filmu: „Nejsem lotr, jsem Ind.“ Jó, a Karan Johar za mlada. :-)))(4.1.2010)

I když zpočátku nevypadá nic moc, jde o příjemnou komedii, z níž jednoznačně lepší je první polovina odehrávající se v exotickém alpském podhůří a romantických řepkových lánech. Shahruk Khan v bavorském kloboučku má vážně ránu, škoda, že do nějakého drindlu neoblékli i Kajol. Dneska by už oba na nějakém tom evropském nádraží jen tak bez problémů nenatáčeli.(7.6.2009)

• Snorlax

Ani čtyři stovky let britské kolonizace nezbavily Indy touhy po barevných cetkách, které jim zřejmě dodávají pocit domoviny. To by ještě nebylo nejhorší, za mnohem závažnější prohřešek v boji proti všem možným kýčům bych označila tento superkýč. Zcela stupidní příběh o tom, kterak jeden pidlooký mladík s odulými rty vyráží na cestu Evropou, během níž jen tak náhodou potká jednu dívku, která při zpěvu vydává enormně neluzné zvuky, je dokrmen tradičními indickými filmovými zpěvy a tanečky. Ona ho nejdříve nechce, on ji záhy chce, ona se do něj zamiluje, leč okolnosti v podobě despotického otce jim brání ve štěstí. A tak spolu hopkají, trdlují, občas hovoří hodně lámanou angličtinou a pozpěvují si. Nejzdařilejším úsekem tohoto filmu byly závěrečné titulky, ale čekání na ně se nekonečně táhlo. Kdo se k nim pronudí, je odměněn komickou vložkou v podobě souboje dvou nápadníků hlavní hrdinky.(5.9.2015)

Vidět Dilwale Dulhania Le Jayenge znamená vidět nejen Shahrukha Khana v bavorském kloboučku, ale také Anupama Khera v zářivě rudé rádionce a Amrishe Puriho poulícího oči tak, jako by chtěl trumfnout Arnolda Schwarzeneggera v závěru Total Recall. Sám film je víceméně ukázkou bollywoodského průměru, v němž jsou tradiční nešvary viditelnější o něco víc, než tradiční klady a není mi tak úplně jasné, proč se z tohoto debutu Aditya Chopry stal výjimečný komerční megahit, který studio Yash Raj Films dodnes ve svých snímcích okázale cituje a parafrázuje. Možná na domácí diváctvo působí tak magicky ubrečené oči Shahruhka a přirozená krása Kajol, možná to celé táhne ta ikonická scéna shledání v horčičném poli a možná jsou to ty evropské exteriéry v první polovině. Já si z Dilwale Dulhania (...) odnáším hlavně píseň Tujhe Dekha, protože ta už se dlouho před zhlédnutím stala mým koupelnovým evergreenem... :-)(9.8.2009)

• - Název tohoto filmu navrhla Kiron Kher, manželka herce Anupama Khera. (Stoka)

• - Yash Chopra chtěl pro roli Kuljeet (Parmeet Sethi) obsadit Milinda Gunajiho a Armaana Kohliho. Millind odmítl si oholit vousy, tak se Yash rozhodl pro jiného herce a Armaan nechtěl hrát roli darebáka, trval na tom, že bude hrát hlavní roli. (Stoka)

• - Ve filmu se hraje mezinárodní Techno song „Doop“ (Sidney Berlin Ragtime Band Extended Version) od evropské kapely Doop. (Stoka)