Rozhovory a archivní zvukové i obrazové záznamy zachycují chaos, který zavládl během útoků z 11. září. Všechno to ale začalo už v 80. letech. (Netflix)

jirikzaboj

Zatím nejlepší úvod dokumentu o 9/11 a spoustu doposud nepoužitého materiálu a nezveřejněných informací. Americká statečnost a idealizace hrdinství jde naprosto stranou a dokument také přijímá fakta jistých chyb, které se uskutečnily již několik let před touto událostí, různých  rozhodnutí v 90. letech a možná podcenění klíčových postav v boji proti terorismu. Z úvodní sekvence jde mráz po zádech i po tolika letech a rozhovory se zúčastněnými jsou emocionálně silné a naprosto šokující. Hrůzostrašná první epizoda na velmi vysokých kvalitách. ()

LachtanShows

Brutální rekonstrukce událostí, které včera přesně před 20 lety zahýbala celým světem. Nebudu jinak nalhávat, že u některých zpovědí a šokujících pohledů jsem slzy neudržel. ()

Remivsremi

Prvních dvacet minut a záběry na New York, zkázu a tisíce lidských příběhů dokáže stále připravit husinu. Pak tady máme shrnutí od vpádu sovětských vojsk do Afghánistánu, přes vznik Talibánu a Al-Káidy až po osudné září. Dokument obsahuje hromadu dobových audio a video záznamu a snaží se přiblížit všechny důležité události. Kvalitně připravené a precizně podané. ()