Alice a Tommaso jsou spolu už patnáct let. Nemají žádné děti. On je hudebník a ona herečka. Jednoho dne pozvou na večeři všechny přátele, kteří se domnívají, že jim konečně oznámí datum svatby. Záhy však zjistí, že se dvojice místo toho rozchází. Nechtějí žádné drama ani zbytečné emoce. Tvrdí, že zůstanou přáteli. Jejich ambice jsou chvályhodné, leč velmi naivní. Milostné vztahy končí, protože se lidé mění... A žádná změna se neobejde bez bolesti. (Cinemax)

Big Bear

Někdy to tak je, že když jste s někým strašně moc dlouho, začne stereotyp a nuda. Někdy si lidi dokonce začnou lézt na nervy takovým způsobem, že toho druhého nemohou vystát. Nazývá se to pak nepřekonatelným odporem a takové páry nebo manželství ty rozchody pak mají hodně drsné. Alice a Tomasso mi přišlo, že prostě jen chtěli změnu od níž čekali jen pozitiva. Místo toho se ale dostali z vod známého a jistoty někam, kde se oba začali cítit nekomfortně a kupodivu začali zjištivot, že klid a přístav mají doma spolu. Jenže byt se prodává, oni všem řekli, že se rozchází a sami si začali rozchod postupně dělat vážnějším a vážnější každým dalším krokem. Hrdinové byli celkem sympatičtí, hlavně hudebník Tomasso. Letní Řím byl také fajn, ale celkově mi mi scénář přišel velmi mdlý. Humor o kterém píše Thaarm jsem tam tedy neviděl a přiznávám se, že jsem s hrdiny ke konciodpočítával dny, kdy už se konečně rozejdou páč i ten rozchod byl nuda. Takže dávám za svě hudební skladby. * * ()

Thaarm

Jemne pridaný humor v nepríjemnej životnej situácii. Kto si zažil, alebo je v niečom podobnom, toho film vtiahne. ()