GAVIN17

Starší film z americké produkce který ovšem ani dnes neztratil na aktuálnosti, spíše naopak. Je to příběh třináctiletho chlapce (hraje ho Teddy Eckless), který už nemůže dále žít ve vekoměstě, jakým je New York, a tak sbalí spacák, tábornické vybavení a se svým ochočeným mývalem odjíždí do podhorského městečka z nějž se posléze vydává pěšky do hor na obzoru. V divoké přírodě se rychle zabydlí, odbyde se zkušenost setkání s medvědem a mnoha dalšími volně žijícími tvory, sám si dovede obstarat potravu, vyprat si oděv i vykoupat se s rozkoší bez plavek v průzračném jezeře. Své obydlí si zbuduje ve vykotlaném starém stromě a žije spokojeným životem bez přítomnosti civilizace. Vycvičí si i sokola, který léta po okolí. Jednoho dne se setká s potulným umělcem a stráví spolu pár dní, než onen vyrazí na další pouť. Přijde zima a ta předvede, že bez pomocí druhých se člověk mnohdy neobejde. Je to velice pěkně vystavěný příběh s dobrou kamerou a sympatickým hercem v hlavní roli. Film dávám do své TOP 40 a tím pádem neoddiskutovatelně má i 5 hvězdiček! - Dne 6.1. 2017 jsem ho přeřadil do své TOP 10, zaslouží si to! ()