U kopírky

• Indonésie Penyalin Cahaya
Trailer

Studentka kvůli svým fotkám z večírku přijde o stipendium a rozhodne se zjistit, jestli se jí tu noc nestalo něco hrozného. (Netflix)

Trailer

tonysawer odpad!

NE! Kopírka v závěru na střeše kopíruje bez proudu. NEKOUKEJTE SE NA TO! Ta zápletka je hrozný šunt... navíc, strašně to bolí, když zjistíte, o čem to je. Je to jako koukat na hajzlpapír, kde chybí ta hnědá věc. Prostě dobře to začíná a pak najednou nic. Ptáte se: "Proč?" SPOILER O ČEM TO JE: Blbeček "zdroguje" studenty, aby jim v noci se starým taxikářem vyfotil znamínka na zádech. A na konci holky TLAČÍ KOPÍRKU.  Fakt tlačí kopírku. Proč tlačí kopírku? Protože Sisyfos asi... Jak tomu někdo může dát nějakou hvězdu a nebo 4 a 5 nechápu. ()

Adramelech

První, co mě na tomto filmu překvapilo, byl prapodivný vizuál. Celé to bylo barevně ujeté dozelena, připomnělo mi to počátky barevné fotografie, které měly k věrné reprodukci barev podobně daleko. Začátek je tak trochu o ničem, ale potom se začne odvíjet zápletka. Na webu se objeví kompromitující fotografie jedné studentky. Co ukazují? Jak si holka rozdává trojku se dvěma černochy? Kdepak, ukazují něco mnohem horšího, a sice jak slečna pije alkohol! „Alkohol není součástí indonéské kultury,“ dozvídá se nešťastné děvče při následném pohovoru na fakultě, když ji ještě předtím sprdnou kvůli tomu, co má na sobě za šaty, a poté jí pro nevhodné chování ukončí výplatu stipendia. Zdá se, že v Indonésii asi budou mít nějaký zajímavý režim. Pokud jde o další vývoj osudů hlavní hrdinky, nebudu spoilovat. Kdo chce vědět, jak to bylo dál, ať se u toho filmu nudí sám. Dávám jednu hvězdičku za záběry ukazující, jak vláda nechává zdarma vykuřovat ulice desinfekcí proti horečce dengue. ()

EvaBrigancia

Zajímavý film. Hezky člověka vtáhne. Líbil se mi a moc nechápu předchozí odmítavé recenze, ale chápu, že vhled do jiné kultury může být šokující. Nicméně to kouření cigaret ve filmu je šííílený. ()