Cesta kolem světa za 80 dní - Série 1 (2021) (série)

Epizoda 6 (S01E06)

(epizoda)

Všeho schopný Bellamyho společník Kneedling donutí pana Fogga a jeho společníky opustit loď do Jokohamy v malém záchranném člunu, který s nimi ztroskotá na pustém ostrově. A zatímco celá Anglie oplakává smrt svých hrdinů, ti jsou na ostrově vystaveni jeden druhému. Na povrch vyplouvají všechna dosud přísně střežená tajemství a soudržnost výpravy prochází dosud nejtěžší zkouškou. (Česká televize)

Pan.Antonin

Šestá epizoda chvíli vypadala nadějně, bohužel opět to sklouzlo k nepříliš zábavné podívané v jedné lokaci postavené na dialozích. Alespoň se nám už snad rozmotal vztahový uzel hlavní trojice. Ze začátku mne zklamala horší úroveň některých dialogů a hlavně jak střihem musí schovat každou sebenáročnější scénu. Naopak hudba v seriálu je na vysoké úrovni. Bohužel seriál se ne a ne trefit do dobrodružné "atmosféry" Julesa Verna. Následující část obsahuje spoilery --- Po cliffhangeru na konci minulé epizody se dostanou nejprve na moře a pak okamžitě na pustý ostrov, kde se po postavení přístřešku a nalezení pitné vody a hnusného místního ovoce postavy dostanou do sporu, protože Fogg nenese vůbec dobře, že ho Passerpartout otrávil. Po stavbě, rozebrání a spálení voru a usmíření se je ale na konci zachrání projíždějící loď a tak můžem vesele cestovat dál. A ani časová ztráta není tak velká. ()