Epizody(5)

Hraný seriál o muži, který tvrdil, že byl svědkem vraždy švédského premiéra Olofa Palmeho. Co když ho ale zabil právě on? (Netflix)

Recenze uživatele warrenur k tomuto seriálu (3)

Nečekaný vrah (2021)

Velmi slusny "hrany dokument" z priebehu a vysetrovania znamej vrazdy svedskeho premiera. Clovek to sleduje takmer uplne nezucastnene. Pocit pri sledovani je nic moc. Hlavny dovod je vizualne i emocne odpudivo zahrany chameleon a nahananie sa vsetkych zloziek za vlastnym chvostom pocas mnohych rokov. V tom pomalsom tempe v hudbe v uzadi si toto velmi sugestivne a dlho mozete nechat na seba posobit. :) Divacky ma to vsak moc nezabavilo. Skor pre fajnsmekrov, hlbavych a ludi ocenujucich technicke kvality filmoveho diela. ()

Epizoda 1 (2021) (E01)

Zaujimave. Zatial nemame uplne jasno v tom, aky je motiv, ci sa nejadna len o isty typ "attention whore". Kazdopadne az bytostne clovek citil "nedostatky" vysetrovania, neschopnost, ci amaterizmus. Mozno i to je dovod, preco svedov, a vobec skandinavske krajiny, vedia nasilne trestne ciny velmi prekvapit a reakcie z nasho pohladu byvaju velmi neadekvatne. Sposob, akym strelec tvori v pripade chaos je zvlastny a to ma vedie k predpokladu toho dvojslovneho spojenia. :)  60% ()

Epizoda 3 (2021) (E03)

Zaverecnych 5minut vyborna psychologia. Zaujimave, ako taky nemohuci chameleon spolu s ambicioznym vysetrovatelom mozu "upratat" vsetku detektivnu pracu. A staci zmrd takeho isteho typu, ktory znedoveryhodnil dokazy. Retrospektivne, sledujuc dianie na slovenskej prekurature, policii a sudoch, verim, ze to tak mohlo byt i vo vyspelom Svedsku uz v tych casoch. ()