Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(5)

Obsahy(1)

Hraný seriál o muži, který tvrdil, že byl svědkem vraždy švédského premiéra Olofa Palmeho. Co když ho ale zabil právě on? (Netflix)

Recenze (23)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Marně hledám v komentářích všechny ty "fikční světáky" a fanoušky, co do mrtě rozebírají narativní linie, protože tohle je, dámy a pánové, přesně případ seriálu, kde by tohle všechno bylo na místě. Známý případ, zpracovaný zajímavým způsobem, kde se doplňují dějové linky osudného únorového večera s dalšími střípky z Engströmova života (vynikající Robert Gustafsson!) a linkou po roce 2000, kdy o vraždě premiéra Palmeho píše knihu novinář, podle které je i tento seriál. Je jasné, že se hodně fabuluje, ale s takovým přehledem, že si nemůžu pomoct. Lehce nadsazuji a zároveň se divím, jak to, že Nečekaný vrah nemá o dvacet procent víc. 90%. ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Špatný seriál to není, ale přešlapuje na místě, nic zásadního se nestalo, nevysvětlilo a nedělo. Policie prakticky po x letech na vše přijde, ale je pozdě, podezřelý je mrtvý. Přitom měla vše přímo pod nosem a výpovědi podezřelého byli kolikrát tak úsměvně, že je divné, že se nic nevyřešilo daleko dříve. ()

Reklama

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tak i Švédsko má své nevyřešené záhadné úmrtí politického činitele, které se narozdíl od Kennedyho smrti nepodařilo vyjasnit a tak tato záležitost do dnešních dní nebyla vyřešena a byla takzvaně spláchnuta do záchodu. I když by se mnou asi nesouhlasili někteří konspirační teoretici typu Olivera Stonea, který ve svém snímku JFK vykresluje alternativní řešení nešťastné události okolo smrti milovaného prezdenta Spojených států anebo Hoši z Trpaslíka, kteří vše podstatné vysvětlili v epizodě s názvem Nachystejte květináče. Kennedyho úmrtí bylo vysvětleno a vyšetřování uzavřeno, zatímco smrt ministerského předsedy Olofa Palmeho uvízlo na mrtvém bodě a v roce 2020 bylo dokonce zastaveno. Takže bezmála po pětatřiceti letech se tvůrci tohoto televizního počinu snažili zrekonstruovat přibližné okolnosti úmrtí ministerského předsedy, který se jako frajer vracel se svou manželkou z kina a to bez ochranky a světě div se„Někdo na něj vytáhl bouchačku a udělal z něj doslova rudou kaši na čerstvě napadaném sněhu". Policie to začala vyšetřovat a my jako diváci jen nevěřícně kroutíme hlavami nad neschopností a přešlapech, které se v tomto díle objevují a i když zde vidíme doslova mravenčí práci místní policie, která měla rozpolcenost v podobě dvou na sobě nezávislých vyšetřovacích týmů, tak i přesto nedosáhli uspokojivého výsledku. Samozřejmě je to vše inspirováno investignativní knihou, kterou sesmolili dva švédští spisovatelé Lars Larsson a Thomas Petersson, kteří mají o vrahovi jasno a potažmo díky jejich knize, která je takovým tím spekulativním způsobem sesbírana  a později vydedukována různými svědectvími z druhé ruky nesouvislých na sobě bylo toto vše natočeno. Od začátku do konce vidíme v pozadí příběh Stiga Engstroma, který je jedním ze svědků této nešťastné události a kterého nikdo na místě činu neviděl. Tento troubelín si stojí za svým a neustále mění svoji výpověď, čímž na sebe připoutá nechtěnou pozornost. Sledujeme jeho příběh, který je propleten s opravdovým vyšetřováním a mísí se s archivními záběry z té doby. Popravdě jsem byl vcelku zklamán s vyobrazením této události, ve které mi pointa přišla tak trochu přitažená za vlasy, ale herecké výkony zejména Roberta Gustafssona mě vcelku pobavili i když néé tak jako v jeho předchozím televizním kriminálním seriálu Det som göms i snö, který byl o krapet lepší. Za neschopnost švédské policie vypátrat do dnešních dnů vraha a za alternativní vyšetřování švédských spisovatelů, kteří se nám svým pohledem snažili vnutit, co se vlastně stalo dávám něco přes 70%. ()

octopuska 

všechny recenze uživatele

Teď zas pro změnu bodují Vikingové  s konverzační, politickou, krimi mini sérií. Echt osmdesátkovej vizuál na vás přímo dýchá. Bezkrevnejma, ujetejma brejlovcama, co nevytáhnou špinky z čuní, se to jen hemží. Hlavní postava Stig s tím svým deviantním ksichtem může směle kandidovat na ultra úchylného, masového pedála. Konkurz zřejmě probíhal někde v ústavu pro psychouše. Skvěle vystavěný příběh, super scénář a neskutečné výkony herců. Ukázka toho, jak se dá odklonit vyšetřování nesprávným směrem, když manipulujeme správnými lidmi. Pachatel se jim směle proháněl před frňákama, až to bilo do očí. Odhalil to jeden zkušený vyšetřující, který byl urychleně odklizen do důchodu, aby nevyšlo najevo, že ten samozvaný trotl co to začal vyšetřovat byl úplně tupej. Zpackal na co přišel a případ se táhne léta samozřejmě. I když je to téměř bez akce, je to napínavý, jak krátký gatě a dlouhý kšandy. Takže je nejlepší sjet to naráz. ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Zastřelit premiéra přímo na ulici, to chce odvahu. Ale tahat policii přes třicet let za nos a vypadat při tom jak neviňátko, to je majstrštyk. Seriál podrobně popisuje fakta zločinu a je zatraceně zajímavý sledovat, jak vyšetřovací týmy šlapaly vodu. Veškerou slávu si pro sebe krade hlavní podezřelý, Robert Gustafsson, který svým ksichtem vypadá nevinně až zábavně zároveň. Jako divák a fanoušek mravenčího vyšetřování jsem byl napnutej až do konce. 80% ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama