Reklama

Reklama

Nečekaný vrah

(seriál)
  • Švédsko The Unlikely Murderer

Epizody(5)

Obsahy(1)

Hraný seriál o muži, který tvrdil, že byl svědkem vraždy švédského premiéra Olofa Palmeho. Co když ho ale zabil právě on? (Netflix)

Recenze (13)

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Špatný seriál to není, ale přešlapuje na místě, nic zásadního se nestalo, nevysvětlilo a nedělo. Policie prakticky po x letech na vše přijde, ale je pozdě, podezřelý je mrtvý. Přitom měla vše přímo pod nosem a výpovědi podezřelého byli kolikrát tak úsměvně, že je divné, že se nic nevyřešilo daleko dříve. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

zajímavá minisérie točící se kolem atentátu na Olofa Palmeho,která dopadla mnohem lépe než sem čekal.Tempo je pomalejší a ze samotného vyšetřování tu toho tolik není a série se zaměřuje primárně na Stiga Engstroma.Ten sice nikdy nebyl odsouzen a ani obviněn,že atentát spáchal,ale patřil mezi hlavní podezřelé a i když je dnes již po smrti,stále je vnímán jako ten kdo střílel.A s tím počítá i samotný seriál.Je tu sice v každém díle zmíněno,že Engstromovi nikdy nebylo nic prokázáno,nicméně je zde brán jako jasný pachatel a tvůrci se nám snaží přiblížit jak a proč k tomu vůbec došlo...80% ()

Reklama

sharky 

všechny recenze uživatele

Je to velmi dobře natočené, jenom je to z takového toho ranku Joker, kdy je hlavní postava odpornej, nesmypatickej člověk a vy ho jen s nechutí sledujete a zároveň nemáte tam komu fandit. Představitel hlavní role má na sobě příliš mnoho latexu, takže mu chybí mimika obličeje a působí vedle nenalíčených herců až příliš kamenně. ()

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tak i Švédsko má své nevyřešené záhadné úmrtí politického činitele, které se narozdíl od Kennedyho smrti nepodařilo vyjasnit a tak tato záležitost do dnešních dní nebyla vyřešena a byla takzvaně spláchnuta do záchodu. I když by se mnou asi nesouhlasili někteří konspirační teoretici typu Olivera Stonea, který ve svém snímku JFK vykresluje alternativní řešení nešťastné události okolo smrti milovaného prezdenta Spojených států anebo Hoši z Trpaslíka, kteří vše podstatné vysvětlili v epizodě s názvem Nachystejte květináče. Kennedyho úmrtí bylo vysvětleno a vyšetřování uzavřeno, zatímco smrt ministerského předsedy Olofa Palmeho uvízlo na mrtvém bodě a v roce 2020 bylo dokonce zastaveno. Takže bezmála po pětatřiceti letech se tvůrci tohoto televizního počinu snažili zrekonstruovat přibližné okolnosti úmrtí ministerského předsedy, který se jako frajer vracel se svou manželkou z kina a to bez ochranky a světě div se„Někdo na něj vytáhl bouchačku a udělal z něj doslova rudou kaši na čerstvě napadaném sněhu". Policie to začala vyšetřovat a my jako diváci jen nevěřícně kroutíme hlavami nad neschopností a přešlapech, které se v tomto díle objevují a i když zde vidíme doslova mravenčí práci místní policie, která měla rozpolcenost v podobě dvou na sobě nezávislých vyšetřovacích týmů, tak i přesto nedosáhli uspokojivého výsledku. Samozřejmě je to vše inspirováno investignativní knihou, kterou sesmolili dva švédští spisovatelé Lars Larsson a Thomas Petersson, kteří mají o vrahovi jasno a potažmo díky jejich knize, která je takovým tím spekulativním způsobem sesbírana  a později vydedukována různými svědectvími z druhé ruky nesouvislých na sobě bylo toto vše natočeno. Od začátku do konce vidíme v pozadí příběh Stiga Engstroma, který je jedním ze svědků této nešťastné události a kterého nikdo na místě činu neviděl. Tento troubelín si stojí za svým a neustále mění svoji výpověď, čímž na sebe připoutá nechtěnou pozornost. Sledujeme jeho příběh, který je propleten s opravdovým vyšetřováním a mísí se s archivními záběry z té doby. Popravdě jsem byl vcelku zklamán s vyobrazením této události, ve které mi pointa přišla tak trochu přitažená za vlasy, ale herecké výkony zejména Roberta Gustafssona mě vcelku pobavili i když néé tak jako v jeho předchozím televizním kriminálním seriálu Det som göms i snö, který byl o krapet lepší. Za neschopnost švédské policie vypátrat do dnešních dnů vraha a za alternativní vyšetřování švédských spisovatelů, kteří se nám svým pohledem snažili vnutit, co se vlastně stalo dávám něco přes 70%. ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Zastřelit premiéra přímo na ulici, to chce odvahu. Ale tahat policii přes třicet let za nos a vypadat při tom jak neviňátko, to je majstrštyk. Seriál podrobně popisuje fakta zločinu a je zatraceně zajímavý sledovat, jak vyšetřovací týmy šlapaly vodu. Veškerou slávu si pro sebe krade hlavní podezřelý, Robert Gustafsson, který svým ksichtem vypadá nevinně až zábavně zároveň. Jako divák a fanoušek mravenčího vyšetřování jsem byl napnutej až do konce. 80% ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama