Reklama

Reklama

Nečekaný vrah

(seriál)
  • Švédsko The Unlikely Murderer

Epizody(5)

Obsahy(1)

Hraný seriál o muži, který tvrdil, že byl svědkem vraždy švédského premiéra Olofa Palmeho. Co když ho ale zabil právě on? (Netflix)

Recenze (13)

Trajektt 

všechny recenze uživatele

Tak i Švédsko má své nevyřešené záhadné úmrtí politického činitele, které se narozdíl od Kennedyho smrti nepodařilo vyjasnit a tak tato záležitost do dnešních dní nebyla vyřešena a byla takzvaně spláchnuta do záchodu. I když by se mnou asi nesouhlasili někteří konspirační teoretici typu Olivera Stonea, který ve svém snímku JFK vykresluje alternativní řešení nešťastné události okolo smrti milovaného prezdenta Spojených států anebo Hoši z Trpaslíka, kteří vše podstatné vysvětlili v epizodě s názvem Nachystejte květináče. Kennedyho úmrtí bylo vysvětleno a vyšetřování uzavřeno, zatímco smrt ministerského předsedy Olofa Palmeho uvízlo na mrtvém bodě a v roce 2020 bylo dokonce zastaveno. Takže bezmála po pětatřiceti letech se tvůrci tohoto televizního počinu snažili zrekonstruovat přibližné okolnosti úmrtí ministerského předsedy, který se jako frajer vracel se svou manželkou z kina a to bez ochranky a světě div se„Někdo na něj vytáhl bouchačku a udělal z něj doslova rudou kaši na čerstvě napadaném sněhu". Policie to začala vyšetřovat a my jako diváci jen nevěřícně kroutíme hlavami nad neschopností a přešlapech, které se v tomto díle objevují a i když zde vidíme doslova mravenčí práci místní policie, která měla rozpolcenost v podobě dvou na sobě nezávislých vyšetřovacích týmů, tak i přesto nedosáhli uspokojivého výsledku. Samozřejmě je to vše inspirováno investignativní knihou, kterou sesmolili dva švédští spisovatelé Lars Larsson a Thomas Petersson, kteří mají o vrahovi jasno a potažmo díky jejich knize, která je takovým tím spekulativním způsobem sesbírana  a později vydedukována různými svědectvími z druhé ruky nesouvislých na sobě bylo toto vše natočeno. Od začátku do konce vidíme v pozadí příběh Stiga Engstroma, který je jedním ze svědků této nešťastné události a kterého nikdo na místě činu neviděl. Tento troubelín si stojí za svým a neustále mění svoji výpověď, čímž na sebe připoutá nechtěnou pozornost. Sledujeme jeho příběh, který je propleten s opravdovým vyšetřováním a mísí se s archivními záběry z té doby. Popravdě jsem byl vcelku zklamán s vyobrazením této události, ve které mi pointa přišla tak trochu přitažená za vlasy, ale herecké výkony zejména Roberta Gustafssona mě vcelku pobavili i když néé tak jako v jeho předchozím televizním kriminálním seriálu Det som göms i snö, který byl o krapet lepší. Za neschopnost švédské policie vypátrat do dnešních dnů vraha a za alternativní vyšetřování švédských spisovatelů, kteří se nám svým pohledem snažili vnutit, co se vlastně stalo dávám něco přes 70%. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

zajímavá minisérie točící se kolem atentátu na Olofa Palmeho,která dopadla mnohem lépe než sem čekal.Tempo je pomalejší a ze samotného vyšetřování tu toho tolik není a série se zaměřuje primárně na Stiga Engstroma.Ten sice nikdy nebyl odsouzen a ani obviněn,že atentát spáchal,ale patřil mezi hlavní podezřelé a i když je dnes již po smrti,stále je vnímán jako ten kdo střílel.A s tím počítá i samotný seriál.Je tu sice v každém díle zmíněno,že Engstromovi nikdy nebylo nic prokázáno,nicméně je zde brán jako jasný pachatel a tvůrci se nám snaží přiblížit jak a proč k tomu vůbec došlo...80% ()

Reklama

sharky 

všechny recenze uživatele

Je to velmi dobře natočené, jenom je to z takového toho ranku Joker, kdy je hlavní postava odpornej, nesmypatickej člověk a vy ho jen s nechutí sledujete a zároveň nemáte tam komu fandit. Představitel hlavní role má na sobě příliš mnoho latexu, takže mu chybí mimika obličeje a působí vedle nenalíčených herců až příliš kamenně. ()

Tosi 

všechny recenze uživatele

Zastřelit premiéra přímo na ulici, to chce odvahu. Ale tahat policii přes třicet let za nos a vypadat při tom jak neviňátko, to je majstrštyk. Seriál podrobně popisuje fakta zločinu a je zatraceně zajímavý sledovat, jak vyšetřovací týmy šlapaly vodu. Veškerou slávu si pro sebe krade hlavní podezřelý, Robert Gustafsson, který svým ksichtem vypadá nevinně až zábavně zároveň. Jako divák a fanoušek mravenčího vyšetřování jsem byl napnutej až do konce. 80% ()

Pilda17 

všechny recenze uživatele

Špatný seriál to není, ale přešlapuje na místě, nic zásadního se nestalo, nevysvětlilo a nedělo. Policie prakticky po x letech na vše přijde, ale je pozdě, podezřelý je mrtvý. Přitom měla vše přímo pod nosem a výpovědi podezřelého byli kolikrát tak úsměvně, že je divné, že se nic nevyřešilo daleko dříve. ()

Galerie (54)

Reklama

Reklama