Julien Donkey-Boy

USA, 1999, 94 min

Harmony Korine

Harmony Korine
  • xxmartinxx

Natočil bych lepší, ale nechce se mi... A co tu proboha dělá Werner Herzog?(12.1.2012)

Oh.(2.4.2012)

• Tetsuo

Korine nepochopil, že Dogma 95 je recese, a bere to vážně. Hlavně bere vážně sám sebe jako experimentátora. K smíchu a zblití zároveň.(18.3.2003)

Ještě silnější zážitek než Gummo. Korine se vyřádil, oblékl syrový styl z Gummo do výtvarného hávu a nechal na něj vytetovat značku Dogma 95, i když se nedá říci, že by se jeho pravidly nějak zvlášť řídil - tak jako jakýmikoliv pravidly, ostatně. Film, který svým jedinečným způsobem přesahuje běžnou kinematografie o celou třídu - tak jako třeba filmy Jodorowského. Nejenom zpracováním, ale i tématem - šílenou sondou do šíleného světa. Film jako krásné a drastické umění.(2.10.2008)

• Dadel

Když dáte feťákovi kameru, nakukáte mu, že je umělec, a že si může natočit, co chce, výsledek bude vypadat nějak takhle. V Gummo byly aspoň vtipné momenty (tuším, že dva). V Julienovi není NIC. Žádný příběh, žádné emoce, žádné obrazy, žádný smysl, NIC. Korinemu se aspoň povedl husarský kousek - popřít představu tradiční filozofie, že NIC nemá žádnou objektivní, smysly vnímatelnou podobu. NIC v Korineho podání má podobu zrnitou a rozklepanou. Co v tom NICu dělá Werner Herzog, nevím.(21.12.2006)