14 vrcholů: Nic není nemožné

• USA 14 Peaks: Nothing Is Impossible (více)

Nebojácný nepálský horolezec Nimsdai Purja stojí před výzvou, kterou na první pohled nejde zvládnout. Za sedm měsíců chce zdolat všech 14 světových osmitisícovek. (Netflix)

kiss2009

Záběry by si zasloužily 4*možná i 5*.., jinak škoda, že je to tak uspěchané..někdo zde psal, že to měl být dokuseriál a s tim souhlasím. Nims je bezpochyby vyjímečný jak fyzicky tak i psychicky a to myslím chtělo víc rozvinout a jit do hloubky. Prospělo by i víc podrobností ke každému výstupu, ale jinak stojí za vidění. ()

Zaks

Jednoznačne, športový výkon je za 10 hviezdičiek, horolezecké absolutórium a udalosť storočia! Na opačnú stranu, žiaľ, sfilmované je to veľmi slabo, až úboho. Zdolanie 14 osem tisícoviek by si zaslúžilo určite viac priestoru. Takto to bolo silne skratkovité, doslova sa skákalo z vrcholu na vrchol a preto si divák tento pozoruhodný príbeh vôbec neužije. Zopár známejších vrcholov síce dostalo o trochu viac času, ale to nestačí! Naopak, veľa materiálu sa minulo na rodinu a iné nudné kecy. ()

somme

Měli to rozdělit do více dílů a jednotlivým výstupům dát více prostoru. Mám pocit, že v té rychlosti tak dost zaniklo co že to vlastně dokázal. ()

laker4life

Masírka od Netflixu. Borec létá do BC vrtulníkem, s podpůrným týmem a šerpama. Leze s kyslíkem, na fixních lanech. Nejvíc mě vytáčel americký člen výpravy, co pokaždé brečel, jak těžký to celý je. Po třetím vrcholu jsem to musel vypnout. Velký špatný. Pěkný byly záběry na hory.  Myslím, že Mára Holeček se směje až se za břicho popadá. Nestěžuje si. Prostě leze. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD