Pravda z díry

• Thajsko The Whole Truth
Trailer
Drama / Horor / Mysteriózní
Thajsko, 2021, 125 min

Dva sourozenci narazí v domě prarodičů na podivný otvor ve stěně a pak dojde k děsivým událostem, při kterých vyjdou najevo hrozivá tajemství o jejich rodině. (Netflix)

Trailer

SpicyNugget

Pim se svým bratrem Puttem se dostanou po nehodě své matky ke svému dědovi a babičce. Jenže jsou zmatení - neznají své prarodiče, protože máma o nich nikdy nemluvila. Jsou to vůbec jejich prarodiče? Poté sourozenci objeví v domě babičky a dědy díru ve zdi a podívají se dovnitř. To, co tam uvidí, je přinutí pátrat po tajemství, které obestírá jejich rodinu… Nooo, tohle byl dobrý film. Ta hudba, ta kamera, ten námět (myslím, že jsem tohle téma ještě na plátně neviděla). Všechno skvělé. Hutná atmosféra, která se dá krájet, finální rozuzlení přišlo opravdu až na konci, já jsem si tenhle film fakt užila. ()

*CARNIFEX*

Len pre okrajové publikum. Thajská tvorba je nesmierne špecifická nie len v detailoch, no najmä v záberoch, budovaní atmosféry, dialógoch, ale aj samotných hororových prvkoch. Zabudnite nato, že Vás to bude baviť ak ste doposiaľ nenatrafili na horor Thajskej tvorby, ktorý by Vás zaujal. Toto je proste klasické Thajsko so všetkými “chybami a krásami” ktoré sú pre neho príznačné. Podivne odvíjajúci sa prešpekulovaný príbeh je ako vždy základom, bez toho by to ani nešlo, všetko ostatné je o navnímaní a vkuse, pričom “Whole Truth” v prvom rade disponuje výborným hudobným doprovodom, od ktorej sa odráža aj samotné budovanie atmosféry. Ja osobne som celkom spokojný, story ako taká je dostatočne pútavo podaná, i keď o nejakom vystrašení nemôže byť ani reč. ()

Adramelech

Asijské horory nebývají špatné a ani tento thajský film není špatný. Duchařský příběh spojený s psychologickým a kriminálním dramatem je docela slušně prokombinovaný, někdo by možná řekl překombinovaný. Já jsem byl celkem spokojený. Normálně bych dal tři hvězdičky, ale jednu přidávám za to, jak představitelka role dcery kulila oči, což dělala často, ať už překvapením nebo hrůzou. Když totiž Asiatka vykulí oči, vypadá naprosto úchvatně. ()

Malarkey

Všichni se tu chovají, jak banda magorů, což je otázka, jestli je problém filmu nebo standardem Thajska. Nedokážu totiž soudit, v Thajsku jsem nikdy nebyl. Filmu se ale nedá upřít intenzivně svíravá hororová atmosféra, která mě udržela v tenzi až do konečných titulek. ()

bozka10

Diera v stene mimo Thajského rodinného tajomstva ukrýva totálne dementné postavy s nenormálne retardovaným správaním z ktorých mi tiekla voda ze zubov a opadalo obočí.Druhá* za aspoň trocha prekvapivé rozuzlenie. ()