Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Hlavný seržant Eismayer (Gerhard Liebmann) je známy a obávaný ako najtvrdší výcvikový dôstojník rakúskych ozbrojených síl, nemilosrdný voči regrútom a neochvejný v disciplíne a poriadku. Keď sa však zamiluje do Falaka (Luka Dimic), nového rekrúta, ktorý sa bez ostychu hlási k svojej homosexualite, Eismayerova uzavretá existencia sa otrasie od základov. Pre muža ako Eismayer sa láska k inému mužovi nedá zladiť s chápaním toho, aký by mal byť vzorný vojak. Rozhodne sa chrániť svoj drsný imidž pred všetkým ostatným, alebo dokáže nasledovať svoju skutočnú túžbu? Inšpirované skutočným príbehom. (Swannie)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (7)

YumiOkami 

všechny recenze uživatele

charles eismayer je ten nejodvážnější chlap na světě. protože požádat muže o ruku, když si muž a všichni při tom na tebe čumí, chce fakt mít odvahu. // za happyend přidávám čtvrtou hvězdičku. :-) ()

emkon 

všechny recenze uživatele

Zajímavý počin rakouského režiséra Wagnera natočený podle skutečnosti. Po zhlédnutí mám ale pocit, že mnohé zůstalo nedovyprávěno. Příběh ve filmu se příliš zaměřuje na drsnou atmosféru vojenského výcviku, a na rozvinutí romantické příběhové linie už nezbylo moc času. Patnáct let trvající skutečný příběh se do osmdesátiminutového filmu tvůrcům jako celek přenést nepodařilo. Za mě jen lehký nadprůměr. ()

Reklama

petrsv 

všechny recenze uživatele

Myslím, že Luka Dimic by udělal z nejednoho heteráka gaye :-) Jinak jsem si při sledování několikrát říkal, že tohle asi ne, takhle asi ne, ale když si člověk uvědomí, že je to podle skutečného příběhu, dívá se na to trochu jinak. ()

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Toto se Rakušanům opravdu povedlo se vším všudy. Z Česka můžeme jen tiše závidět. U mě téměř dokonalý zážitek a nepotřebuji hledat kdejakou pihu na tomto snímku. Ti dva muži, dle jejich příběhu je film natočen, jsou v závěru vidět na fotografii. Vše naprosto dokonalé, vybroušené, především výběr herců a jejich ztvárnění rolí bylo skutečné, zcela uvěřitelné, ponořen jsem byl do příběhu od začátku do konce. I všechny ostatní atributy hodnocení u mě za plný vojenský koule. ()

Fahrenheit 

všechny recenze uživatele

Precizní práce režiséra, scénář inspirovaný životem, výtečně zvolení představitelé všech rolí, včetně vedlejších a epizodních. Už dlouho jsem s takovým zaujetím nesledoval klasicky pojaté filmové drama, a ještě k tomu z vojenského prostředí. Neobvyklý příběh lásky drsného stárnoucího důstojníka k mladému vojáčkovi je vzdálen romantickým selankám, o to působí upřímněji. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Dejová línia filmu je výrazne zjednodušená a skrátená - v skutočnosti sa dvojica Eismayera (Gerhard Liebmann) a Falaka (Luka Dimic) musela vysporiadať s väčším množstvom problémov a ich vzťah sa vyvíjal 15 rokov, kým vo filme si týmto vývojom prešli za podstatne kratšie obdobie. (Swannie)
  • Režisér filmu prezradil, že scéna, v ktorej Eismayer (Gerhard Liebmann) pozve Falaka (Luka Dimic) k sebe domov a uvarí mu večeru, je inšpirovaná skutočnosťou - sám režisér bol takto Eismayerom pozvaný a pohostený, keď sa mali rozprávať o možnosti natočenia filmu. (Swannie)

Reklama

Reklama