VOD (1)

Eismayer je nejobávanějším výcvikovým důstojníkem rakouské armády. Když se však zamiluje do nového rekruta, jeho svět se obrátí vzhůru nohama. (Cinemax)

Trailer 2

Detektiv-2

Velmi zdařilý příběh, který mapuje skutečný vztah dvou mužů z kasáren. Herecky i vizuálně to byla kvalitní podívaná. Jediné co mi trochu vadilo, byl výrazný prostor pro vojenské chladné prostředí a naopak minimalistické pojetí romantického vztahu Eismayera a Falaka. Příběh pro mě potom nebyl úplně kompletní a zůstal mírně povrchní. Určitě bych uvítal více hloubky mezi postavami a nebál se mírně prodloužit stopáž. ()

Danikaa

Eismayer a Falak, jeden so záväzkom, jeden slobodný. Netuším, aké sú pomery v našej armáde, ale iste nie také tolerantné ako v rakúskej. Eismayer s rodinou a rozbehnutou vojenskou kariérou, musel urobiť vážne rozhodnutie, keď sa rozhodol svoj vzťah s Falakom zverejniť. Pri tomto filme by som zniesla ešte plus 15 minút. Stále sa totiž niečo dialo a dej doslova utekal. Spracovanie sa mi páčilo, stačil by totiž iba malý krok vedľa a sledovali by sme gay porno. Režisér si to však ustrážil. A ústredná dvojica vyzerá spolu dobre tak vo filme, ako aj v realite. 75% ()

jiri.twist

Toto se Rakušanům opravdu povedlo se vším všudy. Z Česka můžeme jen tiše závidět. U mě téměř dokonalý zážitek a nepotřebuji hledat kdejakou pihu na tomto snímku. Ti dva muži, dle jejich příběhu je film natočen, jsou v závěru vidět na fotografii. Vše naprosto dokonalé, vybroušené, především výběr herců a jejich ztvárnění rolí bylo skutečné, zcela uvěřitelné, ponořen jsem byl do příběhu od začátku do konce. I všechny ostatní atributy hodnocení u mě za plný vojenský koule 4x10 ()

Fahrenheit

Precizní práce režiséra, scénář inspirovaný životem, výtečně zvolení představitelé všech rolí, včetně vedlejších a epizodních. Už dlouho jsem s takovým zaujetím nesledoval klasicky pojaté filmové drama, a ještě k tomu z vojenského prostředí. Neobvyklý příběh lásky drsného stárnoucího důstojníka k mladému vojáčkovi je vzdálen romantickým selankám, o to působí upřímněji. ()

BarVo

Freier Fall (2013) z armádneho prostredia oživený tým, že ide o skutočný príbeh. Oceňujem, že sa to na míle vyhlo romantickému pátosu a aj tak bolo uveriteľné, a happy end, ktorý býva pri týchto filmoch skôr raritou. edit Keďže sa nám tu s distribuovaním filmu na stream spustila očakávaná lavína homofóbneho odpadu, ktorý nemá nič spoločné s kvalitou filmu, len s intoleranciou diváka, dávam plný počet. ()

• Dejová línia filmu je výrazne zjednodušená a skrátená - v skutočnosti sa dvojica Eismayera (Gerhard Liebmann) a Falaka (Luka Dimic) musela vysporiadať s väčším množstvom problémov a ich vzťah sa vyvíjal 15 rokov, kým vo filme si týmto vývojom prešli za podstatne kratšie obdobie. (Swannie)
  • Režisér filmu prezradil, že scéna, v ktorej Eismayer (Gerhard Liebmann) pozve Falaka (Luka Dimic) k sebe domov a uvarí mu večeru, je inšpirovaná skutočnosťou - sám režisér bol takto Eismayerom pozvaný a pohostený, keď sa mali rozprávať o možnosti natočenia filmu. (Swannie)
  • Natáčalo sa na autentických miestach v Rakúsku a Nemecku. (MikaelSVK)

Související novinky

Filmové novinky na festivalu Das Filmfest

Filmové novinky na festivalu Das Filmfest

12.10.2023

Gangy na berlínském sídlišti, homosexualita v rakouské armádě, tréninková dřina lyžařů v Alpách, kontroverzní Elfriede Jelinek, emancipovaná Sisi, výstřední Oskar Kokoschka či osudová Alma Mahler. 17… (více)