Ikony Kamila Střihavky - Série 2

(série)
TV spot

Epizody(10)

Dramaturgický záměr připravované druhé série pořadu Ikony Kamila Střihavky, má několik rovin. První z nich je zařazení tří ženských interpretek, které nám genderově vyváží obsazení našich hostů. Po „dámském“ obsazení Ikon si psali i samotní diváci Druhá rovina spočívá v omlazení našich hostů, kdy jsme se snažili při výběru oslovit generační souputníky Kamila Střihavky, ale i ty mladší, kteří s naším průvodcem Ikon sdílí své hudební kariéry. (Česká televize)

TV spot

Tomas_PO

Tak druhá séria je snáď ešte lepšia ako tá prvá! Výborný formát, výborný výber hostí, výborná stopáž a scenár, no Česká televize palec hore. Takto presne sa majú míňať peniaze daňových poplatníkov na novú dokumentárnu tvorbu. Štrihavka urobil v moderátorstve kus práce, menej skáče do rečí, dokonca vie interpreta naviesť k téme, ak sa stratí. Strihu je tam minimum - holt, sú to skrátka ikony, ktoré to ako s kamerami, tak aj pútavým rozprávaním proste vedia. Ota Balage, Tomáš Hajíček (Krucipüsk), Homolovci (Wohnout), či Miloš Meier (Dymytry) sú síce menej známe tváre ako veľké celebrity typu Láďa Křížek, či Lucie Bílá, no charizmu, rozprávanie a skúsenosti majú na rozdávanie, a stoja za množstvom dôležitých, až ikonických projektov. Výborné je preto ich spoznať ešte viac. Príjemné je sledovať aj miesto natáčania, keďže (takmer) u každého sa to natáča doma, priamo v súkromí, čo jednak dotvára tú správnu a autentickú atmosféru, ale aj čo-to o interpretovi napovie. A samozrejme song, častokrát spoločný, na záver. A to všetko dostupné online na stránkach Českej televízie: https://www.ceskatelevize.cz/porady/14143207212-ikony-kamila-strihavky/ ()