Kdo přežije - Cagayan

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2014

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), Jeremiah Wood, Woo Hwang

Svalovci versus chytráci versus krásky. Je tu další řada drsné soutěže. Tentokrát budou soutěžící rozděleni do tří kmenů: Apari, Luzon a Solana. Soutěžící se musí vypořádat nejen s drsnou přírodou, ale i s nedostatkem jídla a pití. Kdo přehraje, přelstí ostatní, zaslouží si titul poslední přeživší a získá tak jeden milion dolarů? Třicetdevět dní, osmnáct soutěžících a jeden přeživší. Toto je Survivor Cagayan. (reich)

KajusaK

Obsahuje spoilery! Perfektně efektově provedené úvodní video se znělkou. Celá série byla docela napínavá a plná intrik což jsem spokojená že se tam něco dělo:)). Z kmene "Krásných" mě zaujala jen Jefra která ovšem vypadla na můj vkus ještě docela brzo. LJ a Jeremiah mě moc nezaujali. Morgan, která nehla prstem :D) měla perfektní odpověd na kmenovce. Kmen "chytrých" už byl o něco zajímavější i když mi teda moc chytří nepřišli (jako celek, potom individuálně už ano). Za zmínku stojí určitě Tasha která je jedna ze dvou žen za celou sérii co někdy vyhrála imunitu. Myslím že ji vyhrála minimálně 2x. Ze začátku mi přišla nijaká ale časem byla opravdu hodně silná a vyhazov si nezasloužila. Spencer - já mu teda moc nefandila ale na konci mi ho bylo trošku líto a přála jsem mu to více než vítězi série. Silný docela byl to je pravda (nebo byli ostatní tak slabí? to asi spíš) ale pro mě byl prostě nevýrazný. Chaotická Kass je kapitola sama o sobě. Její povolání soudkyně na ni sedí nehorázně. Občas byla vtipná a dokonce i jednou vyhrála to bylo absolutně nečekané a opravdu super !! Při poslední imunitě to byla obrovská škoda, tam z té super trojky jsem fandila nejvíce jí měla prostě vše promyšlené a uměla přemýšlet - jak strategicky tak logicky. J'Tia - diktovala jak stavět přístřešek - nevyšlo to, rýži vysypala, každou soutěž kvůli ní prohráli a ještě nakonec řekla že doufá, že tam ostatní vyhladoví :D) ale i tak nebyla extra špatná .. Kmen "Silných" - Cliff basketbalista nevýrazný nijaký nebyla ho škoda. Lindsey kravka co mu šla za zadkem. Sarah - sebevědomá až moc, no pro mě namyšlená o sto šest. A tupá...Tony - od druhého dílu jsem tušila že vyhraje, tak silné tušení ještě nikdy nebylo. Nejen že v 99% Survivoru byl pořád ukázaný on a jeho kecy a blbosti co vymýšlel ale to jak se někdy choval. Zasmála jsem se "Anorexie pojď ty" , "Tak zvedni prdel a pojď ho uvařit" a spousta dalších a dalších věcí - stavění špionážní budky. Prostě od začátku perfektní stratég, který moc dobře věděl co a jak se tam dělá a jak to udělat. Výhru si zasloužil za to že tam alespon něco dělal, ale všichni skončili vyhození kvůli němu :) divím se, že mu pak dali hlasy :). Jeho nacházení imunit mi dost silně připomínalo Russela. I jiné jeho chování. Trish - Pro mě top 1. ačkoliv byla opravdu reklama na hlad :) nebýt toho, že přetáhla Kass tak by bylo vše jinak. Škoda vypadnutí na konci. Měla nejlepší řeč na poslední kmenové radě - upřímné, dojemné. Woo - za celou dobu jsem nepostřehla, že by udělal něco zvláštního snad až na pronásledování Spencera, kdy mu ukradl nápovědu. Byl vtipný, zábavný ale nevím jestli si zasloužil tam sedět. ()

Laerry

Survivor se vrátil ke svým (novodobým) kořenům a hned je z toho jedna z nejlepších "dvacítkových" sérií (tj. éra po HvV). Neokoukané tváře tu fungují skvěle, protože tu je spousta zajímavých charakterů, co skutečně hrají hru a nejsou na dovolené. Nové prostředí Cagayanu (hrozný název:P) sice ničím neoslní (aneb další z řady stejnorodých ostrovů kdesi v oceánii), ale i tak je velké plus, že jsme zase neskončili na Samoe. Nový "twist" v podobě tří kmenů rozděleních na tři B (blbý=brawns, blbější=beauty, blbci všech blbců=brain) byl super, jen je škoda, že ke sloučení do dvou kmenů dochází vždycky tak brzo... nicméně v každém kmeni se našlo pár výrazných individuí: Brawns: špiónský talián Tony (kříženec Boston Roba a Rusella Hantze), natvrdlá Sarah (s českými kořeny), otravná Trish (koňská držka se společenským taktem pařezu), vždy pozitívní Woo (který navzdory svým "ninja předpokladům" moc nepředvede)... Beauty: Morgan (ze které všichni slintají), ošklivý LJ (z něho taky, i když absolutně nechápu proč...), sympaťák Jeremiah (který utvořil krásnou bromance se Spencerem).... a "geniální" Brains: skutečně chytrý i silný Spencer (kříženec Malcoma a Cochrana), Tash (ženský protějšek Spencera, jak mozkem tak i svaly), samozvaná "chaosKass" (u které nevíte, zda ji nesnášet či obdivovat její chladnokrevnou hru)... a pak tu je J'Tia, které dokonale přeskočilo - NaOnka je oproti ní úplný roztomilý svatoušek - pozorovat J'Tiu při výzvách je neopakovatelný zážitek; kdo neuvidí, neuvěří:-D...... suma sumárum 28. série nabrala nový dech a dokonce i ten vítěz se dá považovat za zaslouženého. ()

flawi.f

Jde o 28.řadu, takže se to zdá až neuvěřitelné, ale je to tak - Survivor: Cagayan je jednou z absolutně nejlepších sérií! Osobně u mě předčila i dosud nepřekonanou Survivor: Heroes vs. Villians. ()

Simpoch

Obsahuje malý spoiler. Snad proto, že Morgan, do které jsem se (jako každý kluk co míří stejným směrem) totálně zamiloval, vypadla poměrně brzy, mohl jsem se soustředit jen na hru a užívat si ji na 100%. Tohle je první série, ve které jsem absolutně obdivoval všechny členy final four. Palec hore. ()

Redi

Jeffovi se z nějakého důvodu nad hlavou rozsvítila žárovka, a tak po dlouhé době udělal řadu bez navrátilců a jen a pouze s nováčky s počátečním rozdělením do tří kmenů "Beauty vs. Brawn vs. ... ehm... Brains". A já jsem s touto řadou po dloooouhé době nadmíru spokojen. Klady: Je tu spoustu hráčů, kterým se dá fandit a naopak minimum, kteří by byli extra nesypmatičtí = velká procentuální šance se spokojeností s vítezem/vítězkou... samozřejmě nesmí chybět tzv. "getho trash" hráč/hráčka, který/á svými myšlenkovými pochody, výkonem v soutěžích či přínosem pro kmen všechny nesmírně sere - jak na ostrově, tak u obrazovek. Někteří soutěžící jsou nestálí, takže o blindsidy není nouze - přispěl tomu ale asi taky střih, kdy nám nejspíš nebyly ukázány některé rozhodující rozhovory a dohody. Všichni měli dostatek airtimu hned od začátku. Hodně hráčů chtělo hrát = snažili se o strategii. Zápory: Airtime pro faktor přežití (rybaření, lov atd... možná to bylo dáno lokalitou, kde mohli být nějaké zákazy, jak už v některých sériích dříve bylo... do vody nikdo nevlezl, nikdy nesoutěžili o rybářské náčiní, žádná soutěž ve vodě, takže je to velice pravděpobné) se bohužel stále nevrátil. Odměny v soutěžích (výlety a luxus na lodích, letání vrtulníkem k nějakým úžasným přírodním jevům na ostrovech, kalby v lázních na Probstovu kreditku atd. - prostě takové ty záviděnihodné odměny) se nekonají. Pořád jenom nějaké ubohé pikniky, dovoz pizzy na pláž atd. :/ Jinak ale i ty samotné soutěže mě moc nenadchli, ale aspoň bylo několik fajn puzzlů. Velké množství skrytých imunit ve hře. Závěr: Řada, kterou přes své vypsané nedostatky řadím do TOP5 díky svým vypsaným kladům, které se tak často v Survivoru, alespoň v mých očích, nekonají. Nadměrné množství hráčů do nějaké budoucí řady navrátilců (ideálně Heroes vs. Villains). ()

Zdeňka

Vynikající série. Skvělé zvraty, miluju chaos na kmenových radách. Vítěz zasloužený, což vždy danou sérii pozvedne když to vyhraje opravdu hráč s velkým H. Favorit: L.J. McKanas ()

ferero

Konečně....Konečně po dlouhé době řada bez navrátilců. Už jsem měl těch okoukaných xichtů pokrk. Tohle byl závan čerstvého vzduchu do té bídy co se v posledních několika řadách odehrávalo. Doufám, že se z toho ponaučí a udělají zase několik řad čistě s nováčky. ()

DonQ

Celkem dobrá série. Sice slabší osazenstvo, ale za to vítěz jeden z nejlepších hráčů. Takový prototyp Russel Hantz avšak se sociální inteligencí. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že do vývoje hry dost zasahovala dramaturgie. Ať už jde o neuvěřitelné náhody s nalézáním imunit jedním hráčem nebo skladby týmů po spojení do jednoho kmene v soutěžích tak, aby slabší skupina mohla zpracovávat potenciálního odpadlíka ze skupiny. To bylo bohužel do očí bijící - daleko více než ve starších sériích. ()

Lucindajet

Spoileříky! Mozky, svaly, krása. Zajímavý rozdělení, v soutěžích jsem to hodně žrala, ať už boření zažitých stereotypů nebo právě dostání svému jménu. V kmeni krásy stál za něco jen Brice, kterýho vyšpolouchli hned. Dutá jižanská hlava Jeremiah a děvčata co myslí, že se udrží ve hře když se hezky usmějou, která si jaksi nedomyslela, že jsou v kmeni s chlapci, kteří mají stejnou metodu, a obmrkat se nenechaj. Ne dík. Favority jsem našla pak v trojce outsiderů z chytrého kmene, Kass(dočasně), Tasha a Spencer. Že se nejvíc stotožním s šampionem v šachu bych si netipla. J'tia byla tak neuvěřitelný dělo, že to snad nemohla myslet vážně, jinak dost děsivej důkaz že 'nukleární inženýr' může bejt totální magor co umí pěkný tóčo. Tony nebyl můj favorit, ale musí se nechat, že si to zasloužil. Odposlechová chatrč a odposlechový díry v přístřešku, rozhodně bavil. Oblíbenci: Spencer, Tasha ()

Spacecore

Po prvních třech dílech hodnotím pěti hvězdičkami. Série začala skvěle, nepostrádá vtip a freshness, není čas hledat chyby, sledujeme hru. Morgan je žhavá kandidátka na hottest chick of Survivor ()

adelina8

Já z téhle série teda dvakrát moc nadšená nebyla. Podrazů a zvratů bylo dost, o tom žádná, ale vítěz mi vůbec nesedl. To mi zřejmě pokazilo celkový dojem. ()

Yarwen

Na poslední radě vychvaloval její jistý člen budoucího vítěze, jak byl dobrým hráčem a jak udělal čest této hře. Jeff Probst přizvukoval, že se jedná určitě o jednu z nejlepších sérií, že to bylo hodně nahoru a dolů a hra přinesla spoustu překvapení. Jenže - co přinášelo zmíněná překvapení? Nic jiného než podrazy a zabodávané kudly do zad spojencům. Vítěz nejenže vršil jednu zradu za druhou, ale obětoval by i svou ženu a děti, aby se dostal ke kýženému miliónu - a se ctí už neměla jeho hra vůbec nic společného. Jsem tak trochu zaražený, když se tleská podlému člověku, jak hrál dobře. Asi úplně nejlépe to shrnula na poslední radě Trish, přesto to dopadlo tak, jak to dopadlo, a i když mám Kdo přežije velmi rád, tentokrát to nebylo o sportovních výkonech, odolnosti a výdrži, ale čistě jen o špinavých podpásovkách - této sérii nemohu dát nadprůměrné hodnocení. Hrát (a dokonce i vyhrát) se dá i mnohem slušnějším způsobem. ()

moviechecker

Obsahuje spoilery: Už len každotýždenný pohľad na nechutnú osobu ako Cass ma zdvíhal zo stoličky. Nápad bol skvelý bohužiaľ ľudia by sa dali rozdeliť do štyroch kategórii Cass, ktorá menila strany ako naši poslanci, Paranoik Tony, ktorý mal viac šťastia ako rozumu, Spencer, ktorý sa snažil hrať, ale všetko bolo proti nemu, ale aj napriek tomu je zaujímavé akými náhodami sa dostával vždy z úplného dna. A nakoniec štvrtá skupina ľudí, ktoré súhrne možeme označiť ako ovce. Táto séria nebola najhoršia, ale nebudem ju radiť ani medzi obľúbené. ()

Komar55

Cagayan byla první Survivor série, kterou jsem kdy viděl a po shlédnutí pár předchozích myslím, že jsem nemohl začít lépe. Z těch cca dvanácti, co jsem dohromady viděl, jsem byl tak napjatý a tak zainteresován do jednotlivých hráčů pouze u této a to nejspíše díky Tonymu, který tuto hru neskutečně oživil a bylo na něm vidět, že o tu výhru opravdu hodně stojí. U posledních několika dílů jsem se nedokázal odtrhnout od obrazovky a nervy jsem si rval vlasy. Tato série je nejlepší Survivor, kterou jsem za poslední tři roky viděl a takřka všichni hráči do té hry šli naplno a bylo vidět že se o tu výhru doopravdy snaží. Tato série je dle mého definice a čisté jádro SURVIVORU. 9/10 ()

Rawar

SPOILER na konci komentáře. Aspirant na umístění mezi osobní TOP5 všech doposud zhlédnutých řad. 12 epizod je za mnou a já vyhlížím závěrečné finále, které slibuje docela napínavé okamžiky, v téhle sérii ještě bude zábava. Byl bych velice překvapen kdybych na konci dal jiné hodnocení než 5 hvězd. Dosavadní oblíbenec a favorit je stále ve hře, tak snad to dotáhne do konečné 2/3ky ************************************************************************************************************************************ Je to doma, můj favorit vyhrál a já jsem spokojen. Jen je mi líto trišky Trosh, tedy trošku Trish, že se chudinka málem rozplakala a asi jí rozhodnutí jejího parťáka zabolelo, byla mi sympatická i přes její vzhled rachitické mužatky :-) Ale důležité je že nevyhrál ten namyšlený ňouma v zeleném tričku s hlavou jak lvíče ()

Trixinka

Prostředí fantastické, casting různorodý a zajímavý, vítěz zasloužený - hodně připomínal Russella H. při hledání a používání imunit :) Z kmenů mě bavil nejvíc Luzon - prohrával, i tak se v něm nejvíc dělo.....Oblíbenci - Spencer a Tasha ()