Kdo přežije - Edge of Extinction

Dobrodružný / Reality-TV / Soutěžní
USA, 2019

Účinkují:

Jeff Probst (moderátor), David Wright

38. série reality show Kdo přežije se již tradičně po sedmé vrací na Fidži. Mezi novými hráči rozdělenými na kmeny Kama a Manu jsou čtyři vracející se trosečníci z minulých sérií. Hlavní novinkou této sezóny je ostrov Pokraj vymření, na který můžou, ale nemusí jít vyloučení hráči a kde budou dlouhé dny čekat na šanci vrátit se znovu do hry. Tento ostrov bude navíc dlouhou dobu utajený a budou o něm vědět pouze již vyřazení hráči. Kdo nakonec získá titul „Poslední trosečník“ a milion dolarů určený pro vítěze? (Zix.)

Dzoumen

Spoilery!!! Totální selhání této série ostrov vymření vypadal jako dobrý nápad, ale potom se ukázalo od produkce, že je opak je pravdou. V porotě je i 1. vyřazená osoba, jaký to dává smysl, když je skoro celou hru na ostrově vymření, ve hře nemá takový přehled a potom musí zvolit vítěze. Další věc ostrov vymření dá možnost prvním vyraženým další 2 šance do hry, což za mě je blbost, aby soutěžící dostali tolik příležitostí. Aspoň mě nadchli 4 navrátilci Joe, Kelley, Aubry a David. Nejlepší sociální hráči (Wardog a Rick.) ()

Teachman

38. série - oblíbenci - Lauren. Docela jsem produkci přál, aby série skončila tak, jak se to opravdu stalo. Když přišli s tímto konceptem, dostali, o co žádali. Slabší série kvůli zvratu z názvu řady. ()

croftak

Nemám rád série tohoto typu, ikdyž tě vyloučí pořád máš šanci. Tady se to navíc dotáhlo až do úplného absurdna //SPOILER // (v porotě baba jaga , která vypadla jako první ) Survivoru jsem vždy přidávál v hodnocení jako sklaní fanda ale tady nemohu jinak, obávám se co přijde příště, trailer na další řadu ve mě vzbudil spíše obavy. ()

Zix.

Série která nebyla špatná a patřila by do lepšího průměru. Bohužel sem ale znechucenej kvůli závěru a jak to celý dopadlo a to vše kvůli ojedinělému twistu Edge of Extinction. To jak vyhrál Chris je výsměch všem předchozím vítězům, kteří se museli snažit celých 39 dní aby nebyli vyloučený a pak doufat, že snad jim porota nějaký hlasy dá. Chris měl určitě potenciál a předvedl ho pokaždý když byl ve hře. Za to rozdělání ohně si zaslouží respekt, ale nebral bych to zase za takovej zázrak - bylo jasný že by Devens vyhrál a on by proti němu nic neměl a asi díky sérii Ghost Island to vzal na sebe. Tedy šlo o to jestli bude doufat, že Devense někdo porazí nebo jestli to udělá sám. Vzhledem k tomu že se válel 27 dní někde mimo hru, tak to byl logickej krok a nic to nemění na tom, že nikdy ho nebudu uznávat jako vítěze. Měl prostě skončit v "zapomnění" jako Brian z Guatemaly, Aaron z Číny a další nadějný hráči co letěli před sloučkem. Nebo doufat v návrat jako Kelley, která ve své první sérii taky letěla před sloučením, ale díky skvěle využité druhé šanci si tady dokonce vysloužila v týhle sérii už 3. účast. Doteď byl u mě na dně vítězů suverénně Ben, poté Fabio s Michelle + Wendell (kvůli tomu že by klasicky v den 38 letěl), ale Chris těmhle nulám nesahá ani po kotníky a patří úplně mimo, někam do kategorie totálních omylů, jako náš Martin z RO - upřímně doufám za všechny fanoušky na světě, že další podobný vítěz nikde na světě už není. Další finalisti sice nebyli kvalitní, ale Gavina je mi fakt líto - chudák se marně snažil obhájit, i když byl výsledek předem jasný. Je úplně něco jinýho se bavit jentak mimo hru po vyloučení a ve hře, kde se řeší strategie, jak se dál udržet a další věci. A to nemluvím o tom že Gavin se vůbec nemohl poznat s Reem. Zbylí hráči špatný nebyli a věšina se snažila hrát. Jen bohužel chce hromada hráčů udělat "veliký tah" a nepřemýšlí co bude dál - dost hráčů udělalo dobrý podraz, ale poté hned letěli. Přitom stačilo pár kmenovek počkat - viz vyloučení Chrise, Joea, Erica nebo Kelley. Mínusy 1. EOE kvůli kterýmu celá tahle sračka vznikla. První díly super, pak ale nebylo vůbec vysvětlený kde se vzala harpuna na ryby, kde soutěžící brali jídlo apod. I blbcovi musí být jasný, že tolik ryb nenachytali nebo nemuseli daleko do kopců pro hrstku rýže jako na začátku. A to nemluvím o totální ignoraci z dění toho ostrova. 2.Vyloučený lidi dávali výhody hráčům do hry, samozřejmě "nečekaně" těm z menšiny a největší výsměch byla HII do top5 od produkce. 3.Vrací se moc imunit do hry a dokonce i v pozdní fázi hry. 4.Navrátilci který hlasují pro Chrise ve finále, u Davida s Aubry mě to hodně zklamalo. 5.Nevidíme radostný reakce vítěze, místo toho kdo jak hlasoval, přitom se to vždy předtím někde zveřejnilo. Plusů bohužel moc nemám. 1.Nováčci se nebáli vyloučit navrátilce a 3 ze 4 luxusně podrazili. 2.Potenciální kvalitní navrátilci do budoucna Ron s Wardogem (CBS si samozřejmě přicpe i Devense). 3. Dobrá hudba. ()

WerushkaP

Mně se to moc líbilo, každá kmenovka zajímavá a nepředvídatelné, měl vyhrát devens, byl nejlepší a hrál to na 100 procent. ()

Mallorca

SPOILERY. Nebýt stupidního vynálezu Edge of Extinction, byla by to celkem ucházející série. Ale aby vyhrál člověk, který strávil ve hře ani ne třetinu dnů, mohl si dvacet dní připravovat porotu, dostal do závěrečného dílu imunitu zadarmo a vrátil se mezi vyčerpané hráče po dvaceti dnech "psychického odpočinku", to je prostě fraška. Nehledě na to, že jsme ho viděli asi tak v pěti dílech, jinak jsme většinu času na jeho existenci dočista zapomněli. Co se týče ostatního, hru táhnou legendární Kelley Wentworth s Davidem, ale jakmile vypadnou, stává se z toho nuda, kdy navíc většinu času posloucháme Ricka, který mě osobně nebyl sympatický a štval mě. Navíc byl produkcí protěžovaný skoro stejně jako Ben v 35. sérii. Oblíbenci Kelley Wentworth a Lauren, vítěz tragický, doufám že nebude ve Winners at War. ()