Mick Jagger, rockový rytíř

• Velká Británie Mick Jagger: A Knight to Remember (více)
Velká Británie, 2019, 59 min

Úspěšný hudebník, herec, filmový producent, byznysmen, ale především nezastavitelný frontman kapely The Rolling Stones... Mick Jagger si za šest desetiletí působení v hudebním průmyslu vybudoval pozici jednoho z nejcharismatičtějších frontmanů všech dob. Nezaměnitelný hlas, legendární písně, ale i typické taneční kreace britského rockera si užívají fanoušci po celém světě. Režisér Matt Salmon dokázal ve svém dokumentu zachytit cestu Jaggera od mladého rebela přes rockovou hvězdu první velikosti až k rytířskému titulu, který mu v roce 2003 předal princ z Walesu. (Česká televize)

Marze

Moc hluboko do duše tohoto hlasu generace a producenta dokumentárních filmu dokument nepronikl, ale je tu dost archivních záběrů. Zklamalo mi, že tento rebel nedávno kvůli strachu z amerických feministek stáhl z koncertů nekorektní slavnou písničku ze 70. let. ()

Tamdydam

Tenhle dokument mě příliš nevtáhl do děje. Ani zdaleka ne tolik, jako dokument o Billu Wymanovi, nebo autobiografická kniha od Keitha Richardse. Jako by Mickův život byl skoro nuda. Což tedy nepochybně nebyl. Ale myslím si, že je to hodně dáno i Mickovým pozérstvím. Jemu se zkrátka pod kůži jen tak někdo nedostane, natožpak divák nějakého podobného dokumentu. ()

slunicko2

Přitažlivý Mick Jagger 1)  se mi líbil v 60. létech, kdy jsem si z tvorby Rolling Stones ještě mohl vybírat pro mě zajímavé songy. Jako rocker či dokonce popový zpěvák už mě neoslovoval._____ 2)  Zajímavost snímku vidím spíš v archivním záběrech, než v čemkoli jiném. ()