Mít a udržet si

Nick Cave

Stewart Young

Scénografie:

Chris Kennedy

Vše začíná krásným vztahem, pro který je jeden z těch dvou rozhodnutý opustit svůj dosavadní život a vydat se do neznáma. Do života mimo zaběhlé rituály, tak jak si je většina lidí s tzv. civilizovaného světa představuje. Ale vše je přeci jednodušší, když je tu s Vámi muž, o něhož se můžete opřít. A najednou se začínají objevovat drobné náznaky nějakého podivného tajemství. Začíná se rozvíjet komorní drama s láskou, posedlostí a opuštěným koutem země. Tchéky Karyo rozehrává spoustu výrazů a různorodých stavů svého chování a Rachel Griffiths byla prostě kouzelná. A pro mne největší klad celého filmu (kromě lokace a již zmíněné skvělé ústřední dvojice) - soundtrack z dílny temných kouzelníků - Blixa Bargeld , Mick Harvey , Nick Cave. Uvidím, jak budu hodnotit film po dalším shlédnutí, ale před 10 lety jsem jej viděl a stále jej mám živě v paměti. Takže s odstupem za 4*.(16.6.2010)