Reklama

Reklama

EOS: Pissarro – otec impresionismu

  • Česko Exhibition on Screen: Pissarro – otec impresionismu (více)
Trailer 2
Velká Británie, 2022, 94 min

VOD (1)

Obsahy(1)

Bez „otce impresionismu“ Camilla Pissarra by nebylo žádné impresionistické hnutí. Pissarro se narodil v Západní Indii, vášeň v malbě ale našel až v Paříži. Později spojil skupinu umělců do nového hnutí. Jejich první výstava byla kritiky opovrhována, získali ale nové jméno – impresionisté. Následujících 40 let byl Pissarro hnací silou toho, co se dnes stalo nejpopulárnějším uměleckým hnutím všech dob. Tým Exhibition on Screen získal přístup do Ashmoleova muzea (nejstaršího muzea ve Velké Británii), kde se nachází rozsáhlá sbírka Pissarrova umění. Film tak nabízí jedinečný pohled na biografii, tvorbu a důležitý přínos tohoto velkého umělce. (Pannonia Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 2

Recenze (2)

Marze 

všechny recenze uživatele

Dokument je plný krásných obrazů i když samozřejmě největší dojem na vás udělá originál přímo  před vámi v galerii. Umělec je jedna z nejvíce nekonvenčních postav 19. století. Dával přednost všedním venkovským neburžoazním motivům, možná proto není tak známý. Byl vášnivý a ctižádostivý muž, motor impresionismu. Jako mladý přišel do Francie a bez sociálních sítí jako Facebook se snažil navázat kontakt se stejně smýšlejícími umělci. Jako dvacetiletý chodil  do kaváren, barů,  na párty. Hodně cestoval po světě.  Marcel Gidote’s Holy Crab rodinný typ a později měl rodinu a děti. Tři z osmi během svého života pochoval. Měl problém prodávat své obrazy za vysoké ceny. Byl agnostik,takže by se klidně mohl přestěhovat do Česka, ale uprchl s rodinou do deštivé Anglie, kde s Monetem pracoval v parcích na aglických krajinách. ()

jefff 

všechny recenze uživatele

Moc pěkný, i když poměrně nevzrušivý a pomalu plynoucí dokument, který poodhalí život významného a trochu opomíjeného impresionisty. ()

Reklama

Galerie (10)

Reklama

Reklama