Singl Švindl

(pořad)
Reality-TV
Česko, 2022, 45 min

Kdo je ženatý a kdo svobodný? To je to, oč tu běží! A k tomu intriky, blufování, dobrá večeře a spousta emocí. Singl Švindl - nová vztahová show TV Prima a zároveň jediný televizní pořad, při kterém manželky povzbuzují vlastní muže, aby flirtovali s jinou ženou. (TV Prima)

LasT_Olt odpad!

Příklad: brzo čtyřicetiletý posunovač na dráze a jeho žena stejného věku a dvojnásobného objemu, se přihlásí do show na TV Prima, která se vysílá jako předskokan k Prostřenu. Princip show je jednoduchý - dvojice si uklidí byt, sundá fotky dětí a všechny připomínky ženské přítomnosti, načež zde v podvečer vběhne sebevědomá mladá holka, která se snaží posunovače svést a uhádnout zda je ženatý či ne. Simple as that. Taktiku si přitom každý zvolí sám. Posunovačova žena určuje taktiku: “já ty peníze chci, ať ji v rámci hry dělá cokoliv, klidně at se sní nějak v míře líbá, ale hlavně ať ji můj manžel nesahá na kozy!“. Posunovač určuje taktiku: “dělám to pro těch 80 tisíc, takže se budu snažit co nejvíc to půjde, ale jsem ženatý takže to nebudu přehánět.“. Holčina přijde do bytu, začne s mužem který je už před deset let ženatý lacině flirtovat a ten roztaje jak sněhulák v kremační peci. Na konci rande muž říká: “moc jsem si to užil, určitě tě chci vidět znova, jsi jedinečná!!!“. Jeho žena která to sleduje přes kamerku : wat Na jednu stranu jsem rád, že se do ČR dostávají tyhle absurdity u kterých můžu v klidu povečeřet, na druhou stranu mi tady chybí člověk typu Mauryho Poviche, který by to dotáhl na další level. Tohle lidi po pár týdnech musí zaručeně přestat bavit. Ale třeba se jednou dočkám. ()

Alexis74 odpad!

Koukal jsem jen kousek na tuto slaboduchou hru s lidmi a jejich city a předstíráním příliš osobní intimity a říkám si, jak jsme schopni ještě zajít daleko a říkat tomu zábava? Hrajete si z lidmi a děláte z nich loutky a teď nemyslím to co tu hraje vláda v mainstreamu, je to prostě ubohý pořad a dokonce i jeho zpracování je ubohé. ()

Eliott odpad!

Řekl bych, že v jiném světě by mohl podobný pořad uspět. Jedná se totiž o něco nového, něco s čím jsem se v televizi třeba ještě nesetkal. Je štěstí, že má TV Prima dlouholetou praxi a takovou show by měla lehce ukočírovat. No to jsem se alespoň domníval. Bohužel je to však pojato tím nejnezáživnějším možným způsobem. Z čehož je nejhorší to bezduché a zcela nezajímavé tlachání. Mimoto mne celkem rozčilovaly všechny ty nic neříkající záběry na vyplnění předem rozvrhnutého času. Záběry, které nikdy neměly opustit střižnu. A s tím vlastně souvisí i fakt, že to stejné video, na kterém se vybraná slečna prezentuje, uvidíte v každém díle dokonce čtyřikrát! Rozhodně by neškodilo to celé prostříhat, zkrátit alespoň na 1/3 celkové stopáže a ještě k tomu vymyslet nějaké ty aktivity. Nevím jaký chytrák tohle navrhoval, ale tak trochu tomu chybí úplně všechno, co by správně mělo definovat úspěšnou reality show. Především tomu chybí drama, ukázka nějakých těch emocí! Stále je to však obsah jediného dílu, jenž tak ostře kritizuji. Trapas teprve přichází v bodě, kdy se divák dozvídá, že je celé dílo pojato na způsob Prostřena a proto si bude muset užít naprosto stejně nudné a rozpačité rande ne jednou, ale hned pětkrát! Jelikož délka jediného dílu i s reklamami přesahuje hodinu, nějak si nedovedu představit, že bych dokoukal celou sérii. PS: Člověk by si skoro myslel, že se teď Prima předhání s Barrandovem, kdo přijde s větší ptákovinou. Tak třeba se brzy můžeme těšit i na Sexy Švindl Jaromíra Soukupa. ()

SOLOM.

Viděl jsem asi dva tři díly (dvě jiné ženské) celkem pěkné kosti, princip této show by taky možná nebyl marný, ale to zpracování…Osobně bych se v životě nepřihlásil do nějaké soutěže, kde mi budou lidi šmejdit v bytě, všude kamery atd…Ne že bych měl doma bordel, ale nikoho cizího nemusí absolutně zajímat, jak to u mě doma vypadá…Pánové jsou v mých očích (většina) absolutní blbečci, co se nechají rajdou oblbnout otázkami typu „a co tchán, no ten už nežije…“, nebo neuklidí ženské vlasy ze sítka v koupelně…Nevím, lidi co se na tohle dívají, mají asi smutný život, místo aby trávili čas s rodinou nebo přáteli, čumí na podobné hovadiny díl co díl. A ti co se do toho hlásí, škoda mluvit…Já to viděl po odpolední, když jsem se stavil na pivko a servírka to měla zaplou reprízu. Hodil jsem dvě vychlazené a nikdy to neviděl úplně celé, protože v mých očích jde o ztrátu času… ()

Tereza_T

Manželský pár sedí na gauči ve svém obydlí, kde stěny zdobí kopí, řemdihy, jelení a jiné zvířecí hlavy a popisují jejich seznámeni před mnoha lety, kdy si lidově řečeno dali spicha a od tý doby to spolu táhnou. Po tomto sladkém úvodu je tomuto páru přehráno video sebevědomé slečny Niky Inky, jejímž úkolem bude strávit s oním mužem večer a následně uhodnout, zda je muž z tohoto páru single, a tudíž by si s ním i ona mohla dát spicha nebo je zadaný a ona byla mu skočila na lep. Muž video okomentuje slovy “tak to je dobrá číča” načež manželka své životní lásce odpovídá “myslím, že to zvládneš, dokážeš dobře lhát a přetvařovat se.”  Manželova strategie na převezení Niky Inky je předstírat, že si užívá života. Po vyklizení bytu manželovi bez manželčiných věcí zůstávají zvířecí hlavy, zbraně, špinavá pánev a popelník, což jen chytře dotváří image mladého života užívajícího si muže. Žena si obléká kulicha a vydává se v dáli, zatímco Niky Inka přichází. Večer probíhá hladce, Niky Inka má slabost pro muže, co jsou řemeslně schopni, což manžel splňuje (všechny artefakty na stěnách vyráběl sám). Povečeří, dají si skleničku a při hře šipek se lehké doteky proměňují v objetí a škádlení, načež všechno ze zpovzdálí pozorující manželka nabádá na dálku rodinného psa, aby přítomnou Niky Inku pokousal. Dvojice se zanedlouho rozloučí a manželka se vrací domů ke svému manželovi, který jde spát s blaženým výrazem a možná si ještě s manželkou užijí nejlepší noc za posledních 5 let, dokud je železo ještě žhavý, žejo. Tohle a mnohem víc je můj dnešní večer, kdy jedu k bráchovi připravena na kvalitní filmový posezení a místo toho skončím s maratonem téhle bizarnosti. Díky bohu, že už žiju bez televize a červený tlačítko je pro mě minulostí. Po shlédnutí všech čtyř dílu jsme se navzájem odrazovali od zakoupení zítřejšího a odolali jsme. Ale vsadím se, že vyhraje manžel Tomáš z prvního dílu, šel do toho na plný koule. Je to strašný. Ale je to míň strašný než výměna manželek, a tudíž jde televize Prima správným směrem. Pokud tímhle tempem půjde Prima dál, za pár stovek let tu máme z jejich produkce možná i kvalitní reality show, který já mám ráda. ()