Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Drama

Recenze (1 404)

plakát

Banda - Herogasmus (2022) (epizoda)

Již scéna s orgiemi se postarala o netradiční a zároveň nezapomenutelný seriálový zážitek. Zhruba v polovině jsem nevěřil, že to může být ještě lepší. Od nástupu Soldier Boye se však rozpoutá hotové tornádo a úroveň jde rázem tak strmě vzhůru, že jen těžko hledám slova! Je to zkrátka tak skvělé, že i kdybych vzal stranou bezchybnou akční a komediální stránku epizody, stále to rozuzlením propracované zápletky vydá na jednu z nejlepších epizod. Celkově se dokonce nejspíše dílo zapíše mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl. Ever! No, nemohu se dočkat co nám ještě v závěru seriál nabídne. 100% PS: Možná teď zbytečně hledám mouchy, ale měl jsem vzato, že se Homlanderovi silou nemůže nikdo rovnat. Proto jsem byl celkem zaskočený, že Butcher na drogách s ním dokáže vést vyrovnaný souboj.

plakát

The Boy Behind the Door (2020)

Hlavním důvodem, proč jsem se nakonec rozhodl udělit jen dvě hvězdy, je bezpochyby začátek. Úvod natolik nudný, že se mi tím podařilo prokousat až na druhý pokus. Viděl jsem to celé tak trochu černě a to nejen kvůli hlavní postavě, která mne nesmírně vytáčela. Nebyl jím samozřejmě nikdo jiný, než přihlouplý mladík tmavé pleti, který si nahodile chodil po domě svých únosců a následně s nimi sváděl i souboje. Přestože mu bylo pouhých 11 let, již dokázal popřít nejeden fyzikální zákon a nahradit ho vlastní verzí. Ostatně nelogičnosti jsou druhý důvod proč jsem se rozhodl pro horší hodnocení, neboť se film celkem slušně rozjede s příchodem policisty a kdybych si odmyslel nějaké ty hlouposti, klidně to mohlo vyjít i na 4*. Jakožto celek bohužel jen 45%.

plakát

Všechno, všude, najednou (2022)

Nedivím se, že takto chaoticky vyprávěný příběh hned v úvodu leckoho odradí. Kdo tomu však šanci dá, rozhodně litovat nebude! Dílo si od začátku až do konce udržuje velmi vysokou úroveň. To především velmi originálním nápadem, perfektními hláškami, propracovanými akční scény a svěžím humorem. Díky čemuž, na mne tento pokus o multiverse neuvěřitelně zapůsobil. Politické korektnosti je tu sice požehnaně, což také mnoho scén učiní tak trochu cringy. Až jsem to sám zpočátku také neviděl nijak valně a uvažoval jsem proto maximálně o třech a ještě slabších hvězdách. Můj názor záhy změnila druhá kapitola, ve které již do sebe začíná všechno parádně zapadat a člověk rázem div nezačne uvažovat o počtu plném. To potvrdí i finále, které si vysvětluju jako satiru reflektující omyly četných filmů podobného typu. Myslím, že bude jenom fér, když to zakotvím někde uprostřed, neboť zpočátku tomu skutečně k dokonalosti něco chybělo. 75%

plakát

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Pravděpodobně bych udělil tři hvězdy už za ty bezchybné akční scény z kouzelnického světa. Kladně však mohu hodnotit pouze první polovinu, která je alespoň trochu zajímavá. To se ovšem láme v druhé půli, ve které divákovi pomalu dochází, jak je to vlastně všechno tuctové. Zejména příběh tak prostý a nezajímavý, že jsem celé dílo sledoval takřka bez emocí a místy se dokonce nudil. Jelikož nejsem příznivcem rozdělení útlé knížečky do tří dvouhodinových filmů (stejně jako například u Hobbita), nedá se říct, že by mne výsledek nějak výrazně překvapil. I tak jsem ale čekal mnohem víc. Kam se to celé hrabe na dokonale promyšleného Harryho Pottera? Abych to však pouze nekritizoval, udělím ještě jednu zaslouženou poklonu přesvědčivým hereckým výkonům, z nichž ovšem nejvíce zaválel Jude Law, jemuž role Brumbála vyloženě sedla. Naopak postava hlavního hrdiny Mloka neměla na vývoj filmu sebemenší dopad a svou část odehrál takříkajíc z místa spolujezdce. K tomu všemu ještě potřetí přeobsazený Grindelwald již skutečně budí velký posměch a dle očekávání poslední a nejslabší díl ztroskotá na těch 50% (Za mě slabších). **

Morbius (2022)

Vůbec se nedivím, že Morbius v kinech propadl i na podruhé, neboť kdo by to chtěl celé podstoupit znovu? Všechny čest americkým vtipálkům, neboť Internet opět nezklamal a pobavil dokonce více, nežli film samotný. Zpět k hodnocení: Celkově dílo hodně připomíná atmosférou Venoma, bohužel se však nechává inspirovat pouze nepodstatnostmi. Velký potenciál byl zakořeněn v netradičně, nicméně skvěle vypadajících bojových scénách. Nakonec však s tím související pokus o grandiózní závěr vytvoří na plátně spíše chaotickou patlanici a člověku nezbývá, nežli pouze odhadovat co se právě odehrává. Možná by tvůrcům neškodilo si pro příště přesně určit žánr, se kterým se bude pracovat a hlavně zvolit zajímavější zápletku. Nejenže to působí tak trochu křečovitě, ale hlavně byla upírská tématika postavena na přihlouplé premise a dílo není funkční ani jako horor, ani super hrdinský film. Není to sice ani zdaleka není tak slabé, jak jsem se vzhledem k hodnocením obával, ale přesto je celkové znění prázdné a zapomenutelné. Jared Leto se však své role chopil docela dobře, tak snad pro něj příště bude psát scénář někdo svéprávný. 50%

plakát

Singl Švindl (2022) (pořad) odpad!

Řekl bych, že v jiném světě by mohl podobný pořad uspět. Jedná se totiž o něco nového, něco s čím jsem se v televizi třeba ještě nesetkal. Je štěstí, že má TV Prima dlouholetou praxi a takovou show by měla lehce ukočírovat. No to jsem se alespoň domníval. Bohužel je to však pojato tím nejnezáživnějším možným způsobem. Z čehož je nejhorší to bezduché a zcela nezajímavé tlachání. Mimoto mne celkem rozčilovaly všechny ty nic neříkající záběry na vyplnění předem rozvrhnutého času. Záběry, které nikdy neměly opustit střižnu. A s tím vlastně souvisí i fakt, že to stejné video, na kterém se vybraná slečna prezentuje, uvidíte v každém díle dokonce čtyřikrát! Rozhodně by neškodilo to celé prostříhat, zkrátit alespoň na 1/3 celkové stopáže a ještě k tomu vymyslet nějaké ty aktivity. Nevím jaký chytrák tohle navrhoval, ale tak trochu tomu chybí úplně všechno, co by správně mělo definovat úspěšnou reality show. Především tomu chybí drama, ukázka nějakých těch emocí! Stále je to však obsah jediného dílu, jenž tak ostře kritizuji. Trapas teprve přichází v bodě, kdy se divák dozvídá, že je celé dílo pojato na způsob Prostřena a proto si bude muset užít naprosto stejně nudné a rozpačité rande ne jednou, ale hned pětkrát! Jelikož délka jediného dílu i s reklamami přesahuje hodinu, nějak si nedovedu představit, že bych dokoukal celou sérii. PS: Člověk by si skoro myslel, že se teď Prima předhání s Barrandovem, kdo přijde s větší ptákovinou. Tak třeba se brzy můžeme těšit i na Sexy Švindl Jaromíra Soukupa.

plakát

Banda - Payback (2022) (epizoda)

U gay scény jsem doslova explodoval smíchy! 😅

Donekonečna (2017)

Sekty, podivná místa a časové smyčky. To vše mne tak zajímá, že měl film do začátku skoro až hmatatelný handicap. Člověk však v průběhu sledování  poznává čím dál tím víc, jak moc vlastně tvůrci vaří z vody. Ze zvoleného tématu se dalo vyždímat mnohem více a děj bylo potřeba alespoň trochu zašmodrchat. Tady se však nikdo příliš nenamáhal a tak se zdá, že vše plyne zcela bezúčelně a odehrává se nahodile podle momentální scénáristovi potřeby. To potvrdil i konec jenž odhalil, že vše co se okolo sekty odehrálo nemělo žádný zásadní význam a hlavní postavy byly pro vývoj filmu zcela irelevantní. Co hůř, když se nad tím teď zamýšlím, je to až po okraj plné filmových chyb. No viděl jsem to na tři hvězdy, ale závěr mne spíše zklamal. 48%

Psanci (2021)

Podobných filmů jsou mraky a nepatří zrovna mezi mé nejoblíbenější. To potvrdila i nedávno shlédnutá komedie na podobný způsob (Likorice Pizza). Španěláci se však konceptu o nenaplněné lásce chopili mnohem lépe. Dílo slaví větší úspěchy díky sympatickým hlavním postavám s uvěřitelnými charaktery bez přidané hodnoty nezbytné politické korektnosti dnešní doby, fungujícím emocím a především díky příběhu jenž má skutečně co nabídnout! Velice jsem si však užil i ono rebelské pojetí filmu soustředěné kolem pozvolného vývoje slabošského hlavního hrdiny, který se obklopen novým kolektivem pochybných existencí změní k nepoznání.

plakát

Stranger Things - Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (epizoda)

Jasně, celá epizoda už je dlouhá, jako běžný celovečerák. Přesto však nelze nedocenit množství obsahu co se v jednom díle nahromadí a je v momentě připraveno k explozi. Chválím především odhalení zrodu mimořádně zajímavého anti hrdiny, čímž mi tento díl kompletně změnil pohled na do této chvíle spíše prostě smýšlejícího Veknu. Všechny části příběhu bohužel končí v tom nejnapínavějším bodě, kdy je divák pln očekávání a i ten nejmenší kamínek musí protrhnout hráz (geniální marketing). No, nezbývá než vydržet necelý měsíc, což po této epizodě nebude zrovna snadný úkol!