Jednorožci vs. medvídci

Španělsko, 2022, 91 min

Už odedávna zuří válka mezi jednorožci a medvědy. Když se dva medvědí bratři odlišní jako den a noc vydávají na misi, jejímž cílem je lovit úhlavní nepřátele, vymkne se situace z rukou. Uprostřed Magického lesa projde jejich pochroumaný vztah zkouškou a výsledek může rozhodnout osud celého světa. Psychedelický animák pro dospělé se nebojí brutality ani temnoty. Režisér Alberto Vázquez v hyperbarevných kulisách zkoumá náboženský fanatismus i odkaz fašismu a přiznal se, že se nechal inspirovat Bambim a Coppolovou Apokalypsou. Zkušený filmový fanoušek ale vypozoruje i podobnost se seriálem Čas na dobrodružství. (Future Gate)

Ondak

Když jsem si film pouštěl, čekal jsem přehnanou komedii s množstvím nesmyslných situací. Ale opak je pravdou. O komedii se vlastně vůbec nejedná a je to animované válečné drama. Jenom s medvídky a jednorožci. Zajímavé jsou rozdílné styly kreslení jednotlivých ras a u filmu jsem se až nečekaně bavil. Strhující příběh o bratrství a traumat války. Film měl i nápadité zakončení. Opravdu se pro mě jedná o velké překvapení. Ve filmu se nešetří krví a násilnými scénami, takže rozhodně nepouštět dětem :-) . Doporučuji ()

Milo384

Zasraní medvědi, tolik hodnejch jednorožců chtělo žít v míru a stejně chcípli. Zasranej fanatismus. Skvělej animák. ()

Tongo

COŽE ?! Nic jiného asi ani říct neumím . Na pohádku pro malé děti je to moc krutý , příběh je chvilkami celkem švihlý , prostě jedním slovem se to dá popsat jako blbost conedokážu tak nějak pochopit prostě jenom krvelačný a švihlý animák který ani nekončí dobře ( asi ani neměl končit dobře ale mě to vadí ). Jediné co tak nějak oceňuji je celková animace která je fajn ale to je asi tak nějak všechno ( ok přiznávám že ještě ten příběh je teda chvilkami docela promakanej a i celkem dojemnej ) ale to je doopravdy vše. Ale zase asi nějaká hrůza to úplně není ale skoro 70% na a tomto filmu bych doopravdy nečekal . 2 hvězdy 30 % ()