Bill Burr: Živě v Red Rocks

(pořad)
  • USA Bill Burr: Live at Red Rocks (více)
Stand-up
USA, 2022, 82 min

Režie:

Mike Binder

Kamera:

Joshua W. Smith

Účinkují:

Bill Burr

Komik Bill Burr v tomhle stand-upu hezky zostra probere kulturu rušení, feminismus, nepříznivé recenze od manželky i životní prozření. (Netflix)

HenryIvan

Bill sa stal od začiatku korony mojim obľúbeným komikom. Tento špeciál sa objavil skoro ako zázrak, len málo o ňom bolo počuť. Jediným dôvodom, prečo som nedal 5* je ten, že už som veľa z tohto materiálu počul. Bohužiaľ aj veľký Bill Burr sa má tendenciu opakovať, to však neuberá na vtipnosti a rovnako tak presnosti toho čo hovorí. Nemusí s ním človek súhlasiť vo všetkom, to sa azda ani nedá, no prirodzene vtipnejšieho človeka len tak nestretnete. Kto aspoň občas počúva jeho podcast a má jeho vtipy napozerané vie, že vravím pravdu. Nech mu to šľape ešte dlho. Medzi mainstreamom nemáme ukričanejšieho, no zároveň ľudského komika akým je Bill Burr. He's already one of the GOAT. ()

warrenur

Fajnovy uvod s "rozobranim" bielych "woke-people" a ich sebaprezentacie, cancel-culture proti mrtvym muzom, Sean Connery vs. Coco Chanel, feminizmus - preco zenske atletky nazarabaju tolko, co muzski profici, a vynikajuco dal do perspektivy, preco sa prachy sypu takym Kardashiankam, lebo tie zeny sleduju. :D  nadhera, bezdomovci a vylet do minulosti s blazincami, ozrani - "do something dumm, so I don't feel stupid". Potom viac-menej pride len rozpravanie o tripu z "houbiciek"  a preklopi sa to do detstva. To s dcerkou bolo fajn, ale nie moc vtipne, naviac, svoje "anger-issues" rozoberal Bill uz v predoslych specialoch a my, co ho sledujeme o tom vieme. Snad v dalsich specialoch tuto temu teda uz upozadi. Dalsi story-telling bol o stretnuti a "zrazeni" sa s lesbou v New Yorku. personifikacia "diagonal-neho walker-a" ma dostal. :) "Dude's the one, that get's blamed for most of the shit", nadhera. Nuz aspon zaver to zaklincoval, tema, "ktora nerozdeluje" potraty. :D Vynikajuce porovnanie s tortou a procesom jej pecenia. :) Nadpriemer, ale za mna o cosi slabsie ako Paper Tiger. Odporucam. 65% ()

Fifer

Burr to samozřejmě od kritiků schytá (už schytal), ale abych byl fér, v něčem mají pravdu. Velká část stand-upu je věnována covidu a cancel culture. A co si budem povídat, to už je trochu staré téma. Pokud vám to ale nevadí, tak vtipný je pořád. Taková perlička na závěr: zatímco jsem s přestávkami sledoval tento stand-up, kde si Burr dělá srandu z lidí, kteří řeší výroky Johna Waynea v roce 71, tak mi na Twitteru přistál screenshot nějaké české woke dámy, která rozbírá Kunderovu báseň z r. 69. Častá kritika anti-woke komiků je ta, že už je to staré téma. Ano, staré je, ale stále aktuální. Dokud tu jsou woke magoři, budou si z nich komici dělat srandu. Takže pořád. ()

Arsenal83

Niekedy až ukričaný, ale tematicky výborne rozložený a politicky nekorektný, až sa divím, že neoboľševici z Netflixu niektoré pasáže nevystrihli. Burr obsiahol všetko, od očkovania, cez jasné odsúdenie pakultúry woke a cancel culture, BLM, feminizmus, drogy, homosexuálov i potraty. Historka s Coco Chanel mi ostane už v hlave navždy ako argument pre mužov nenávidiace idiotky. ()

M.i.k.e

Po posledním stand-upu kam si Bill pozval kamarády a který stál za vyliž kapsu sem šel do jeho nejnovějšiho vystoupení trošku s obavami.Naštěstí zbytečně a tahle necelá hodinka a půl je plná sice lehce ukřičeného, ale funkčního nekorektního humoru přesně tak jak to mám rád.Je tu hodně trefování do cancel culture,woke aktivistů,homosexuálů nebo partnerských vztahů a velmi často padá hřebíček na hlavičku…80% ()