Lhář na plný úvazek

• Francie Menteur (více)

Jérôme je nenapravitelný lhář. Jeho rodina a přátelé už nemohou snášet jeho každodenní výmysly a dělají vše pro to, aby jeho postoj změnili.. Jérôme však neposlouchá, co mu vyčítají, a propadá se do lží stále hlouběji, až ho jednoho dne zasáhne božská kletba: jeho lži se začnou stávat skutečností. A tehdy začíná skutečná noční můra. (Vertigo International)

AndrewNewman

Francúzske komédie mám rád. Nemám ich tak napozerané, ako tie americké, ale baví ma francúzsky humor, šarm a celkovo atmosféra týchto filmov. A táto komédia mala všetky ingrediencie k tomu, aby z toho bola skutočne zábavná a milá záležitosť, lenže tento potenciál tvorcovia nevyužili. Väčšinu narážok na klamstvá si človek ani neuvedomí, pretože si ich nepamätá a vzťah dvoch bratov bol len zľahka načrtnutý. Herecké obsadenie fajn, až na tie herečky, ktoré mi vonkoncom neprišli zaujímavé či atraktívne. ()

david141474

Jen na začátek upozorním, recenze může obsahovat menší spoilery. No, tak kde bych začal. Třeba to, že se film dělí na 3 části. Lež, následky a polepšení. První třetina je zdlouhavá a pěkně nudí, druhá je o dost lepší a třetí je ještě o něco lepší. Takže se to stupňuje od pomalýho začátku do lepší půlky a ještě lepšího konce. Postava, kterou sledujeme celým filmem, tak na konci projde osudovou změnou. Zvrat uprostřed filmu, je celkem solidní a solidně natočen. Děj je chvilkama zajímavej a chvilkama ne. Postavy jsou zajímavý, teda některý. Herci jsou skvělý. Humor nebyl špatnej, ale mohl by být lepší, navíc když je to komedie. Za mě je teda pořád lepší Lhář, lhář s Jimmem Carreyem, ale tohle taky nebylo špatný. Akorát to mělo chvilkama slabý místa, teda hlavně na začátku filmu. 7/10 Nebylo to špatný, ale Lhář, lhář je stále lepší. (Velký Špalíček - 22.1.2023) ()

MorraEddie

Lhář na plný úvazek promarnil svůj potenciál. Hrozná škoda, že na pozici režiséra neusedl Boudaliho parťák Lacheau. Ten by podle mě tuhle látku uchopil trochu jinak a lépe. Navíc jim společné projekty dost svědčí což už mimochodem několikrát dokázali. Je tu pár šílených nápadu a stále se servírují vtipné scény, ale není to tak, že by jste se u nich váleli smíchy po zemi. Je to spíš takové úsměvné a to je právě škoda. Mělo se víc tlačit napilu a více to dovést do extrému. Takhle to mám zařazené někde v průměru 5/10. ()

soukyd33

Bohužel to nenaplnilo očekávání. Film mě sice pobavil, ale spoustu toho ještě mohl nabídnout. Hodně času se zabilo u rusů. Spousta lží nebylo vůbec ukázáno. Těšil jsem se opakované dopravní zácpy, a jiné šílenosti. Herecké obsazení dobré. Hlavně pak ta tlumočnice. Poznámka: Film uteče hrozně rychle, a končí divně. Hvězdiček 2 ()

nikhaj

SPOILER! Zromantickela idylka o jednom klamlivom tupelku ktore si to ide priznavat v slede jak domino. Kupodivu ma to az tak nenudilo. ()

vinson003

Vzorný zaměstananec byla lehká a krásná zamilovaná komedie, kdy nás nabíjel pohodový humor. Bylo to něco, co mě kompletně odzbrojilo. Vzorný zaměstnanec osvěžil, byl to nový humor, který byl evropský. Naposled si pamatuju Krišota a Blázny ze stadionu, sunny, ale so francezish...you know...nikdy jsme neochutnali v komedii nic jiného...Lhář na plný úvazek mi dal dýku do celého kříže, ta bolest procházela celou páteří a celkově mě ochromila...scénář...agresivní, tak agresivní, bez špetky entuziasmu, ani sex ani láska, co vlastně ten příběh tvořilo....give me a fucking brake...jestli chtěji Francouzi řešit lež, tak ať si najmou režišéra Vzorného zaměstnance...někoho, kdo všechno chápe PS - velké ps dámy a pánové, co když to byl život pana S, co když to byl bláznivý život samotného pána temnot....i kdyby, ten scénář byl opravdu pekelný :) ()